Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нова Октавия или нов Супърб?


dajungle

Recommended Posts

Здравейте!

 

От доста време съм мераклия на нова Шкода и съвсем скоро продадох старата си кола и сега съм

пред голяма дилема :) Ще се радвам да чуя малко мнения.

 

Искам да си взема семейна кола (предишната беше Пасат 5.5 комби TDI) стигнах обаче до извода, че

не ми се кара вече дизел и разликата в разхода на бензина при тези двигатели спрямо 1.9/2.0 тди не ме притеснява особено. Важното е да няма вибрации, да вози

тихо и да е автоматик.

 

Чудя се между 2 модела

 

- Октавия Eлеганс 1.4 TSI със 7 скоростната DSG

- Супърб Амбишън 1.8 TSI пак 7 скоростна DSG

 

След допълнителното оборудване дето искам (радио Болеро, мултиволан, връзка с телефон, тъмни стъкла, защита лоши пътища и металик)

Разликата между двете става прилична - около 9 хил. лв. Това ме кара сериозно да се замисля дали реално Супърба си струва спрямо почти идентично оборудвана Октавия. Някой има ли опит с 1.4 TSI автоматик? А с 1.8 TSI в Супърб? Като динамика

Свикнал съм с пасата и ме притеснява има ли достатъчно място на задните седалки на Октавията (особено за детски столчета :D )

 

Дайте съвети кое си струва като екстра и кое не? Например удължената гаранция?

 

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, Супърба е голяма кола, имаме 1.4 на него и пак си върви , а 1.8 е самолет. Аз съм за Супърба нищо общо като возия и не си поръчвай пакета лоши пътища - вози по-лошо! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Искам да си взема семейна кола (предишната беше Пасат 5.5 комби TDI) стигнах обаче до извода, че

не ми се кара вече дизел и разликата в разхода на бензина при тези двигатели спрямо 1.9/2.0 тди не ме притеснява особено. Важното е да няма вибрации, да вози ...

 

 

За кви вибрации говориш , бе пич !!! :o TDI-то е голяма работа ... :mrgreen: Хем върви , хем не гори...Хем не вибрира ...

Ако си вземеш бензин след това пак ще си мечтаеш за Дизел !!! Искаш ли да се обзаложим ?!!! Пък ако не знаеш сега има и CR diesel ... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, възможно е пак да искам дизел, но мисля да пробвам. Пасата беше помпа-дюза AVF двигател и принципно е добре обезшумен, но е далече от бензинов двигател особено докато дремеш по светофарите си трака подобаващо. На магистрала със 130-140 съм съгласен, че нивото на шума е същото като с бензина.

 

CR дизела в Супърб е друга бира ама няма да ми стигне "въздуха" (чети парите :)), прекалено са му надули цената и излиза извън това което си представям, че струва една шкода.

 

P.S.

Как ти се струва октавията като място вътре, идва ли тясна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Искам да си взема семейна кола (предишната беше Пасат 5.5 комби TDI) стигнах обаче до извода, че

не ми се кара вече дизел и разликата в разхода на бензина при тези двигатели спрямо 1.9/2.0 тди не ме притеснява особено. Важното е да няма вибрации, да вози ...

 

 

За кви вибрации говориш , бе пич !!! :o TDI-то е голяма работа ... :mrgreen: Хем върви , хем не гори...Хем не вибрира ...

Ако си вземеш бензин след това пак ще си мечтаеш за Дизел !!! Искаш ли да се обзаложим ?!!! Пък ако не знаеш сега има и CR diesel ... ;)

 

Абе каквото и да си говорим бензина си е по комфортно, сега като пробвам някоя бензинова октавия и една носталгия се появява... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз май мога да пресъздам най-преки впечатления май. Казвай какво точно те интересува за Октавията и Супърба - и двете са 1,8 TSI, и двете са "елеганс" +++,имам и бебе, така че ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Абе каквото и да си говорим бензина си е по комфортно, сега като пробвам някоя бензинова октавия и една носталгия се появява... :)

 

 

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супърба е страшна кола, ако искаш комфорт, тишина, президентво и др. Октавията е по-пъргава, по икономична, по-спортна и т.н. Аз ползвам О за семейна кола, съдружника ми С. Разлика при оборудването на практика няма, място за деца и седалки при О има колкото искаш, а при С можете четворка белот да направите отзад, какво да ти кажа smile049 . Мисля, че най-добрия избор за теб е О елеганс и тия екстри, които си изброил. Супърба е доста по-скъп. И никъкв дизел, точно понеже не разбирам много от двигатели за това май съм най-обективен - имахме О2 2,0 ТДИ, питай ме дали пак ще си купя дизел :?: Задължитеблни екстри - удължена гаранция, системите за сигурност, ксенони /!!!!/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P.S.

Как ти се струва октавията като място вътре, идва ли тясна?

 

С Оки 2 съм, с бебешко кошче и детска седалка отзад, в багажника влизат две колички и един куп багажи (щом питаш за семейна кола ти е ясно с колко чанти играчки, памперси, биберони и манджи вървят тея хлапета smile035 ) и пак има място да взема и тъщата. А аз съм 110 кила и не ми е тясно. Мисля че Октавията ще ти дойде добре, Супърба определено отзад е по-голям, ама и кинтите са бая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mr.White от колко време ги карате тия коли? Има ли някакви проблеми с DSG-то? От Еуратек твърдят, че не са имали никакви

върнати дефектирали ... ама... :-k . Основната ми идея при купуването на нова кола е да "сипвам и карам" поне първите 2 години без проблеми :)

То това е "божа работа" де ама все пак ...

Октавия съм карал такава веднъж и окачването ми се стори малко трополящо и твърдичко не е точно това усещане да "бие на гума" не знам дали

разбирате какво имам предвид? :)) Докато Супърб-а е чуствително по-добре шумоизолиран след краткия ми тестдрайв (той беше на 3.6 модификацията)

Предполагам 1.8 трябва да е дори по-тихо и по-леко. Трябва да се върна да огледам Октавията по-специално на задната седалка.

 

Относно подготовката за телефон която предлагат като екстра, какво е това? Има ли възможност да е само Bluetooth връзка без някакви кабели и стойки окичени по таблото? Тва ми е доста важна екстра, искам Болеро-то да работи като hands-free.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчваш пакета без стойка и готово!Работи перфектно с Болерото.При увел. на звука може да се говори и от задната седалка.

 

П>С>Проверявай си личните съобщения от време на време! smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mr.White от колко време ги карате тия коли? Има ли някакви проблеми с DSG-то? От Еуратек твърдят, че не са имали никакви

върнати дефектирали ... ама... :-k . Основната ми идея при купуването на нова кола е да "сипвам и карам" поне първите 2 години без проблеми :)

То това е "божа работа" де ама все пак ...

Октавия съм карал такава веднъж и окачването ми се стори малко трополящо и твърдичко не е точно това усещане да "бие на гума" не знам дали

разбирате какво имам предвид? :)) Докато Супърб-а е чуствително по-добре шумоизолиран след краткия ми тестдрайв (той беше на 3.6 модификацията)

Предполагам 1.8 трябва да е дори по-тихо и по-леко. Трябва да се върна да огледам Октавията по-специално на задната седалка.

 

Относно подготовката за телефон която предлагат като екстра, какво е това? Има ли възможност да е само Bluetooth връзка без някакви кабели и стойки окичени по таблото? Тва ми е доста важна екстра, искам Болеро-то да работи като hands-free.

Супърба го взехме Декември 2008 г., а Октавията Май 2009, сега С е на 27 000, а О на 18 000 км.. Проблеми със скоростите не сме имали, впечатленията ти за О са верни, вози твърдо, няма връзка със Супърба. Абе Супърба е по-добрата кола, но разликата в парите е голяма и не си заслужава, пренебрежимо малки са предимствата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.