Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Моля за помощ при реглаж на фаровете...


kalata

Recommended Posts

Привет колеги,

 

решил съм да си регулирам фаровете и искам да ви помоля за малко помощ.

 

Някой от вас, които има свален workshop manual за ОК2 може ли да сподели ето такава скица, която уточнява разстоянията, ъглите и т.н.

post-1836-13845318847_thumb.jpg

 

 

Може ли и кратко разяснение тези двата регулиращи болта какво регулират... горния мисля, че регулира нагоре-надолу, но другия не усетих накъде върти (пробвах набързо и сигурно затова не забелязах...)

post-1836-138453188514_thumb.jpg

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори за спама, ама защо не отидеш да ти ги регулират на стенд(само не в ЕТ, че там имат навика да ги забият да светят на 10м. пред колата :mrgreen: )?

 

А другия винт мести рефлектора настрани :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти препоръчам да ти го направят в "Друмник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, никой ли не може да помогне... разбира се, че мога да отида в сервиз, не ми е за 10-те лева... просто исках сам да си почовъркам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другия върти ляво-дясно.Отиваш на 1 стена,слагаш ги от ключа на средно положение.Както си в колата до стената,леко се отдалечаваш,гледайки какво става /къде сацентрите,как се променят/Отдалечаваш се на 10 м.,вземаш си 1 картон или нещо др.за да може да си ги закриваш 1 по 1 и ги правиш така. __/ __/

На дългите болта се вижда отгоре,тях ги правиш-като си на 10 м една събрана педя нагоре от късите.Дългите не може да се регулират ляво дясно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.Дългите не може да се регулират ляво дясно

Може, отзад над тапичката в ляво. Ама по добре не ги бутайте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, благодаря за напътствията... Сами, и аз точно така щях да процедирам, и точно с 10-те метра. На схемата, която прикачих разстоянието е точно 10 метра, наклона е даден 0,75 градуса и така за разстоянието Н се получава 130 мм. Търсех такава схема и за шкодата, но като не намерих и се замислих пак - стигнах до извода, че тази схема е приложима без значение марката каква е. На фара на шкодата обаче пише 1 градус - предполагам, че наклона трябва да е толкова. След малко си взимам ролетката, молива и отивам да си търся стена да си човъркам... после ще напиша какъв е резултата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги, както обещах - споделям. И такаааа... намерих си стена и равен под... процедирах, както се разбрахме и... вече съм напълно доволен.

 

Имаше нужда леко да се пипне насам-натам и на снимките ще видите крайния резултат. Понеже степените на ключето са три реших да направя настройките по средата между степени 1 и 2. Някой път ще мина през специализиран сервиз и за собствено успокоение ще проверя какво съм направил.

 

post-1836-138453189797_thumb.jpg

 

post-1836-138453189841_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си ги регулирам сам фаровете, като не ми е нужна дори стена (макар, че на стена е по-добре естествено) и равна много тъпмна отсечка от 5 или 10м.

Обърнете внимание, че на фаровете пише 1%, което е много различно от 1 градус. ;)

този 1% според мен значи следното...

Слагаш един хубав голям бял кашон точно пред колата и мериш с рулетка къде е чупката __/ (май се пада най-светлото петно) - някъде около 55 или 65см беше от земята... след това преместваш кашона на 5 или 10 метра от колата и мериш с рулеткатаа от земята 50 (60) или 45 (55)см.... бележиш с един дебел маркер - връщаш се при колата и почваш да въртиш (при мен е винтът, който е по-надълбоко) докато докараш равната част от __/ до белязката от маркера...

Врътката за ел. регулиране по височина... е хубаво да е на нула (0) всяко едно друго положение ... абе нали си имате дълги светлини!

 

за по-сигурно врътнете още половин оборот надолу!

Реглажа наляво и надясно - не съм го правил... :oops:

скоро време мисля да си разчертая един стенд ама... лятото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то и аз баш тъй... на снимките има едни маркери в черно... __/ __/ залепени на вратата - като долепих бронята там се падаше нивото... 55 сантиметра от пода ако не се лъжа... и после на заден... 10 метра и гледах кое накъде отива като светлина... вече ми е любопитно как съм се справил и скоро ще отскоча до някой сервиз да сверя със стенда... ще пиша пак какво е развитието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.