Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

лагер на фабия


pesholsd

Recommended Posts

колеги понеже не намерих тема .... интересува ме как се сменя лагера на фабия 1,4 мпи 2000г.... казаха ми 4е се сменяла и главината защото лагера не се избивал..и ако някои има снимки как се изважда карето и полуоската как става системата..моля помагаите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос за предни лагери, те въврвят комплект с главината. Тези който сложих са на FAG и се оказа че тези който са ми сложили предния път в ЕураТек са абсолютно същата марка. Относно смяната:

1. Сваля се колелото

2.Откачат се апаратите на дисковите спирачки

3.Откача се кормилния накрайник

4.Откача се шернира

5.Шенкела се откача от амортисьора

6.Избива се стария лагер от шенкела

7.Набива се новия лагер за предпочитане на ръчна преса

И по обратния ред се сглобява.

Доста е трудоемко, а и гайката която държи карето е с размер над 36 звезда и не се намира в повечето гидорий.

Ако отидеш на майстор ще ти вземе 20-30лв. на колело.

Дано съм ти бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...
колеги понеже не намерих тема .... интересува ме как се сменя лагера на фабия 1,4 мпи 2000г.... казаха ми 4е се сменяла и главината защото лагера не се избивал..и ако някои има снимки как се изважда карето и полуоската как става системата..моля помагаите[/qu

 

 

Отиди в сервиз!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избиването на лагера както и да е , но набиването е малко по сложно. НЕ СЕ НАБИВА С НАТИСК В/У ГЛАВИНАТА - това уврежда лагера още при набиването, защото запресоването става по външната черупка и при натиск по главината (т.е. по вътр. черупка) усилието се предава от съчмите, а това означава в 8 точки - това води до деформиране на контактните повърхнини. Лагера вероятно нямя да извие веднага но в много кратък срок ще го направи. Правилното набиване става със специални подложки които натискат на външната черупка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.