Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос: Има ли начин, нетбук да се пуска автоматично, с ток?


tuningmania

Recommended Posts

Здравейте,

 

Има ли начин един нетбук, да се пусне автоматично, когато му се подаде ток на захранването? Примерно, както е изключен, като включа захранването в контакта и машинката да се пусне, без да натискам копчето за пускане?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Има ли начин един нетбук, да се пусне автоматично, когато му се подаде ток на захранването? Примерно, както е изключен, като включа захранването в контакта и машинката да се пусне, без да натискам копчето за пускане?

НЕ! [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

глупости, колега, разбира се че може, през биос-а има настройки за това. Добре де, не точно за това, отметката по принцип се ползва да се включва компютъра отново, след като е спирал тока (съответно компа се е изключил) и след това е пуснат пак...

Порови в биос-а и ще намериш това което търсиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

глупости, колега, разбира се че може, през биос-а има настройки за това. Добре де, не точно за това, отметката по принцип се ползва да се включва компютъра отново, след като е спирал тока (съответно компа се е изключил) и след това е пуснат пак...

Порови в биос-а и ще намериш това което търсиш

Нали е нетбук - като спре тока кво се случва?

smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "joeless" - Става въпрос за "HP Mini". Не намирам в "BIOS"-а никакви опции за пускане :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

глупости, колега, разбира се че може, през биос-а има настройки за това. Добре де, не точно за това, отметката по принцип се ползва да се включва компютъра отново, след като е спирал тока (съответно компа се е изключил) и след това е пуснат пак...

Порови в биос-а и ще намериш това което търсиш

Нали е нетбук - като спре тока кво се случва?

smile091

а като го изключиш какво се случва бе? smile011

 

 

tuningmania различни версии биос има, явно биос-а на твойта машинка не дава такава опция smile049 за друг вариант да подкараш компютър при описаните условия не се сещам, жалко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

глупости, колега, разбира се че може, през биос-а има настройки за това. Добре де, не точно за това, отметката по принцип се ползва да се включва компютъра отново, след като е спирал тока (съответно компа се е изключил) и след това е пуснат пак...

Порови в биос-а и ще намериш това което търсиш

Нали е нетбук - като спре тока кво се случва?

smile091

а като го изключиш какво се случва бе? smile011

 

 

tuningmania различни версии биос има, явно биос-а на твойта машинка не дава такава опция smile049 за друг вариант да подкараш компютър при описаните условия не се сещам, жалко.

 

Я като си почнал да обясняваш - давай до край? Това, че има различни БИОС-и е ясно, но каква е тази "опция"/"отметка" и за какво се използва...Целият съм в слух...

Имаме нетбук....тока спира ....и :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "Skoda_Estelle" - Ще вграждам нетбука, на скрито място, в "Octavia"-та и искам да му изведа бутон на таблото, от който да го пускам/спирам. Нетбука ще бъде свързан с "Touch Screen" и дефакто няма да се отваря/пипа..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "Skoda_Estelle" - Ще вграждам нетбука, на скрито място, в "Octavia"-та и искам да му изведа бутон на таблото, от който да го пускам/спирам. Нетбука ще бъде свързан с "Touch Screen" и дефакто няма да се отваря/пипа..

 

 

ми ще си го пускаш от тъчскрина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "esto" - Как да го пускам от "Touch Screen"-a, като той няма да работи, щом не работи нетбука?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "esto" - Как да го пускам от "Touch Screen"-a, като той няма да работи, щом не работи нетбука?

 

има с бутони ,а може и тук да разгледаш http://www.cartft.com/има всякакви дисплей за това което искаш да правиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "esto" - Какво има с бутони? Сайта го знам - малко е скъпичък. "Touch Screen"-а го имам отдавна..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "esto" - Какво има с бутони? Сайта го знам - малко е скъпичък. "Touch Screen"-а го имам отдавна..

 

има дисплей с бутони,а също можеш да си изведеш бутона или при даване на контакт да го шунтираш с някакво реленце.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

На настолните почти винаги има опция в биоса за last state при идване на тока ако е бил пуснат да се пусне а ако е угасен да си стои угасен, за лаптоп незнам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На настолните почти винаги има опция в биоса за last state при идване на тока ако е бил пуснат да се пусне а ако е угасен да си стои угасен, за лаптоп незнам.

При лаптоп тази опция е безсмислена - той има автономно захранване. Пък и ако при настолна машина има функцията, за която пишеш, то тя ще сработи само ако не си изгасил компютъра през Shut down опцията на Windows.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forum.eeeuser.com/viewtopic.php?id=2621

 

Ей тук говорят за едни гимнастики, но не знам доколко е оправдано - да си сложиш рутър, който поддържа Wake on lan и да му даваш ток на него и с някаква настройка от Windows. Само че не знам каква е тази настройка, а и това ми се струва безсмислено сложно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да му изведа бутон на таблото, от който да го пускам/спирам. Нетбука ще бъде свързан с "Touch Screen" и дефакто няма да се отваря/пипа..

 

Може например да имаш непрекъснато захранване към лаптопа (като е изключен не харчи нищо, или поне не толкова, че да изтощи акумулатора). И бутонът да го свържеш към Power бутона на лаптопа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той не ще да отваря лаптопа. Иначе най-лесното и бързо решение е самия On/Off бутон да се изведе на удобно за ползване на таблото място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - Нетбука беше отворен и бутона дублиран. Нямаше друго спасение. Проблема е решен и системата вече работи ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бравос. smile159 Чекаме те на Бояна, у неделя 21.03, пред Музея, да са пофалиш, да позяпаме и да поцъкаме завистливо с език. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.