Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Паркиране в тревна площ...


vasko__2

Recommended Posts

Някой знае ли нещо по въпроса с глобите(актове) за паркиране в тревна площ.Пише в наредбата глоба до 500лв. Беше оставена бележка на предното стъкло за глоба, която ако не се плати в срок следва акт 500 лв. Сега дойде препоръчано писмо за акт от "Столичен инспекторат"- трябва да се вземе наказателното постановление в 7-дневен срок. Какво може да се направи в случая, ако се обжалва може ли да се намали нещо глобата? Някой ако е патил нека сподели ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли нещо по въпроса с глобите(актове) за паркиране в тревна площ.Пише в наредбата глоба до 500лв. Беше оставена бележка на предното стъкло за глоба, която ако не се плати в срок следва акт 500 лв. Сега дойде препоръчано писмо за акт от "Столичен инспекторат"- трябва да се вземе наказателното постановление в 7-дневен срок. Какво може да се направи в случая, ако се обжалва може ли да се намали нещо глобата? Някой ако е патил нека сподели ...

 

10 лв. ми взеха на мен в Казанлък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

По тревните площи не тряба да се паркира. И без това вече страната ни изглежда на гъз, защо да я съсипваме допълнително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Баси, май няма свинщина която да не съм свършил :mrgreen:

Мен ме вдигна паяк след като бях паркирал така , че едната му гума се оказала "настъпила тревата". Аз не съм видял, пък и да бях видял нямаше да ми направи впечатление. Видях че я няма колата и айде на наказетлния. Отивам и един чичко ми написа акт. Върна ми всички документи, включително и контролния талон. Питам аз да няма нещо грешка, защо не ми го вземат. Оказва се , че това е Общински акт с минимална сума 500лв. Причерна ми. Оня каза след две седмици отиди в общината в района където са те хванали в нарушение да ти връчат акт. Реших да ходя да го вземам и да го обжалвам. Отивам след 7-8 седмици в общината, в тая стая, в оная стая не им е ясно аз какво търся там. Намирам една лелка на седнала пред един комп и вика ела да гледаш снимки на коли паркирани в тревни площи, като си познаеш твоята ще намерим номер на постановлението и от него ще ти връчим акт. :? Търсих , ама не намерих и оная вика бЕгай загубили са се нейде, ще минеш метър. Тръгвам си ама то да се смееш ли да плачеш ли!?!?!? Добре не ме глобиха, но ако някой съвестен служител заснеме как те прбиват на площада пред полицай(защото в случая полицай винаги придружава паяка) , шофьор( и той го придружава) и сигурно още някое длъжностно лице присъства на мероприятието, та в тоя случай очаквайки справедливост ти си прецакан, защото твоят случай се е загубил нейде.

Баси Държавата, баси Организацията!

Моят коментар в такива случаи е: Живеем в Ориента

 

 

П.С.: междувремено, един колега го хванаха паркирал с 4-те гуми в една градинка. Пратиха му писмо на домашния адрес. Той отиде и си плати най-чинно 500лв акт в общината.

Двете случки се разиграват в София в наши дни. Истина Ви казвам :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят коментар в такива случаи е: Живеем в Ориента

Нещо не разбрах дали сме в ориента че пердашат актове по 500 лв или че са ти загубили снимкката но както и да е.

-Мене ме бръснаха на сухо че съм паркирал на тротоар кажи-речи извън града на улица, по която не хора ами и кучета не минават, освен това на място, където под едни провиснали върби изправен човек не може да мине. Но аз си навирах колата там, за да не пречи пред блока че е тясно а и я карам 2-3 пъти в седмицата. Но какво да да се прави- пречи или не- не определям аз, правилата са си правила, а общините събират пари да ни уреждат като ревем че много дупки има и трошим колите. smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Мен ме глобиха преди месец в Лозенец - 30лв. на място, дават ти квитанция за платена глоба. Алтернативата ми казаха е до 3 дена в съответната община да си платя 30те лева, или съставяне на акт за повече (не знам колко), които се плащат с данъците в последствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.