Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Неплатен фиш в 7 дневен срок?


skoda_ss1

Recommended Posts

Въпроса ми е какво става ако не се плати фиша в 7 дневния срок? От някъде бях чул, че става акт, но имам познат който кара от 1 година с 3 фиша :D :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно си чул-съставя се наказателно постановление, все едно ти е съставен акт и може да ти отнемат контролни точки, ако това е предвидено в закона за съответното нарушение. Хубавото при фиша е, че го плащаш с не се занимаваш повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса ми е какво става ако не се плати фиша в 7 дневния срок? От някъде бях чул, че става акт, но имам познат който кара от 1 година с 3 фиша :D :roll:

 

ЗДвП:

Чл. 186. (2) На лице, което оспорва извършеното от него нарушение или размера на наложената му глоба или откаже да подпише фиша, се съставя акт.

 

ал. (7) Издаден фиш, глобата по който не е платена доброволно в 7-дневен срок от датата на издаването му, се смята за влязло в сила наказателно постановление и се изпраща за събиране на публичния изпълнител.

 

С две думи: ако не се плати фиша не се издава Наказателно постановление, а се счита, че самия фиш е такова, и то влязло в сила. Ти можеш да си караш и с 30 фиша, но вече си пратен в НАП сцел събиране на глобите по реда на ДОПК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса ми е какво става ако не се плати фиша в 7 дневния срок? От някъде бях чул, че става акт, но имам познат който кара от 1 година с 3 фиша :D :roll:

 

ЗДвП:

Чл. 186. (2) На лице, което оспорва извършеното от него нарушение или размера на наложената му глоба или откаже да подпише фиша, се съставя акт.

 

ал. (7) Издаден фиш, глобата по който не е платена доброволно в 7-дневен срок от датата на издаването му, се смята за влязло в сила наказателно постановление и се изпраща за събиране на публичния изпълнител.

 

С две думи: ако не се плати фиша не се издава Наказателно постановление, а се счита, че самия фиш е такова, и то влязло в сила. Ти можеш да си караш и с 30 фиша, но вече си пратен в НАП сцел събиране на глобите по реда на ДОПК.

 

Искаш да кажеш, че не се отнемат точки и си оставам с фиша докато не се плати? :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точки не се отнемат с фиш, а с Наказателно постановление, така крий се до като можеш :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.