Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Светна лампа та арматурното табло !


didka

Recommended Posts

Привет на феновете !

Нов члан съм на форума защаго от скоро съм със Шкода.

След закупуване на Фабия 1.4 16V 2003 101 h.p. и смяна на всички консумативи /ремъци ролки масло антифриз и свещи/ ми свети тази лампа

http://thumb18.shutterstock.com.edgesui ... 057253.jpg

Момчето което ми слага алармата ми каза да не се притеснявам. Понеже до сега карах Пасат В3 1990 не съм се притеснявал от датчици. Фабията си върви нормално.

Това грешка ли е ? Къде да я изчистя и колко ще ми струва приблизително ?

Предварително благодаря за отговорите ! :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е много общо понятие за грешка.

Може да е двигател, вредни емисии, нещо около датчиците и инсталацията.

Трие се лесно- с ВАГ-КОМа. Или в ЕТ, или колега от форума с такъв,или авер който има ВАГ.

 

Не е фатално, ама не е и хубаво да се кара с грешка- все едно си бакшиш. И не дай боже при сследваща неизправност- няма да можеш да я видиш,защото лампата ти ще свети.

 

Но ако не ти пречи- карай си така!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се сетих, че момчето който ми я продаде смомена че може и да са вредните емисии.

Имате ли клубен сервиз да отида при някой който е в час с нещата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има среща на НИМ (справка Срещи) отиваш там. Там е клубният сервиз.

Веднага ще се отзоват колегите с ВАГ-КОМ.

СДИто мисля,че няма ламбда сонда (както при ТДИ)- евентуално да е грешна на АГРа , ако са газове,или някой вакуум.

 

Изчисти грешките и виж дали пак ще светне :) .

Ако ти се разкарва- иди до ЕТ да я чекнат :) . Може някой колега да се отзове в темата.

А и си от София- сервизи с ВАГ-КОМ...бол!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аууу, извинявам се.

МИ днеска с тази турбина....съвсем се замаяххх....

 

Може да е ламбда сонда значи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Може ли да възобновя темата за тази лампа.

Светна ми два пъти при еднакви режими на работа. След около 150км изгасва. При светването колата( Фабия 1,4тди 2005) губи мощност и при подаване на газ, увеличаването на оборотите не следва хода на подаване , а е много бавно.

Моля за съвет и бл предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

закачия на ваг ком-защо трябва да гадаем тука и да си чешем пръстите-може да е от доста неща

като я закачите и видите тогава ще коментираме

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е спам !

Колата е на жена ми !

А познайте кой се грижи за Фабиета ? smile117

 

При мене този проблем се оказа с педала на газта и смених педала защото някъв датик се прецаквал smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се чуди какво е, ами заведи колата на диагностика. НЕ трябва нищо да ти свети на таблото освен лампичката за фаровете и забравената ръчна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.