Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Линукс Backtrack 4


maxrpm

Recommended Posts

Здравйте, имам нуждата да се логна в root и да стартирам GUI на бектрак 4 final Live dvd. Имам 768 рам.Направи ми впечатление че при старитране на LIve dvd то пише само please wait без да излиза списък както на други линукси, примерно какво зарежда. След като изчакам ми излиза

 

(initramfs) и курсор.

когато напиша startx ми дава

\bin\sh: startx not found

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има няколко варианта

1. Имаш някакъв проблем с носителя(DVD-to) , пробвай да запишеш ново, като чекнеш и MD5 сумата, която са дали на сайта.

2. Има проблем с разпознаването на хардуера ти от тази дистрибуция.

3. Диструбуцията е тотално куца и още в детска възраст(аз научавам за нея от поста ти!!)

 

Пробвай следното нещо след като boot-не - задържаш Alt и натискаш лява/дясна стрелка за да превъртиш на съседните конзоли - може там да пренасочва грешките и оттам да се досетиш какво не му е наред(къде гърми).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ми се струва, че му е малко рам а. Записах версия 3 и тя тръгна, по нататък дадох на човека да се оправя, аз не съм много по линуксите, командния ред ми бърка в здравето много. По -добре ми е с дос да се оправям.

Благодаря :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Той човека се оправи на когото му беше нужна, оказа се че на моя компютър не върви или заради via apollo pro133A чипсета или заради малкото памет но на неговия тръгна. Изучи как става WEP a и за сега има някакав успех 2-3 пароли а за WPA oще търсим речници ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А къде е на 4ката хард диска? В /mnt го няма и в /dev не е, а ако се отвори konqueror a и от там натисна на storage ми влиза в /:media която е празна. В partition tool а ги виждам като /dev/sda0 ..1..2..3..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би трябва да ги маунтнеш ръчно, ако знаеш как ти e номерирал линукса партишъните (на пример sda1.. sdb1..), правиш директория в /mnt, да речем /mnt/sda1 и пробваш с

mount /dev/sda1 (опции) /mnt/sda1,

за опциите виж http://linux.die.net/man/8/mount зависи от фаиловата система на партишъните, там още бая параметри се пишеха забравил съм ги отдавна. Ако стане можеш да промениш файла /etc/fstab ,за да става автоматично; това е man-а на fstab http://linux.die.net/man/5/fstab

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.