Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Велосипед за градски условия


Ради

Recommended Posts

Оффффффффф.... все ми е тая вече - важното е човекът да си е взел колело и да му се радва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оффффффффф.... все ми е тая вече - важното е човекът да си е взел колело и да му се радва.

именно :smt017 smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях на крачка да си взема RAM HT 1,ама пуста криза,ходя си пеша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "Ради" - Още един съвет - по улиците, карай в насрещното! Така, даже и някой да не ТЕ види, ТИ ще го видиш..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "Ради" - Още един съвет - по улиците, карай в насрещното! Така, даже и някой да не ТЕ види, ТИ ще го видиш..

Такива пък ме докарват до лудост! :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелеееееееееее! ТОВА В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ ГО ПРАВИ! Като съм с колелото и карам по правилника - В ПОСОКА НА ДВИЖЕНИЕТО, като ми излезе някой да ми кара с колело в насрещното ми идва да го смачкам от бой! Той като ми е на среща аз де да се дена бе? В колите ли? Айде моля без такива некадърни съвети. Има си правила, в закона ЯСНО е написано къде е мястото на велосипедиста. Само този, който не е карал в София колело (или е карал, ама в парка) може да говори такива неща. Вземи и се обозначи добре на пътя, пускай мигалките и през деня и В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ КАРАЙ В НАСРЕЩНОТО, защото ако някой ден ти се нахвърли някоя кифла и започне да те млати с фуулфейс каската по главата - да знаеш, че съм аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "SKODA 105 RS" и "Green_Witch" - Вземете се разходете малко по чужбинско и пак ще си говорим. Да по Закон в България, колело трябва да се кара по посока на движението. До някъде ми е жал, че още някой вярва, че Законите в България са писани ЗА Българите. Въпреки това - не смея, не искам и не мога, да се доверя, че тази

кифла
ще ме види и заобиколи. Съжалявам. Искам и аз да имам видимост и контрол над ситуацията :smt030 А между другото - воден само от логиката "В спора се ражда правилното решение" искам да отбележа недомислието, че
Той като ми е на среща аз де да се дена бе?
до колкото разбирам ако е в насрещното е по-широк, от колкото иначе smile091
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tuningmania с риск съвсем да наакаме темата ще ти отговоря:

 

В чужбина има велосипедни алеи, специални светофари и като цяло - всичко е правено така, че велосипедиста да е неизменна част от пътното движение. В България велосипедиста е участник в пътното движение, но нито е пешеходец нито е водач на някакъв вид МПС. За това и много хора в София (подчертавам СОФИЯ) карат велосипедите само в парковете.

 

Аз съм си преценила всеки риск, когато съм тръгнала да се правя на участник в движението с велосипед в София. За по-малък град карането в насрещното може и все още да е актуално (когато преди повече от 20 години се учех да карам колело на Школник, баща ми ме съветваше същото), но за София е крайно непрепоръчително. По-добре да кара по тротоара (въпреки, че това е забранено в закона). Защото още веднъж повтарям:

 

Ако аз карам в правилната посока и ти ми излезеш насреща? Какво правим тогава? Кой на къде ще мръдне за да се разминем и кой е в нарушение и кой в правото си? Ако толкова ти се кара от другата страна - заминавай за Англия. Там няма да имаш проблеми. А, ако искаш да имаш "видимост и контрол над ситуацията" - стой си вкъщи и гледай през прозореца. Който го е страх от мечки - да не ходи в гората.

 

Заради такива като теб у нас имам повече екипировки и каски, отколкото рокли и токчета.

п.с. tuningmania, с последната си редакция на горния пост ми стана ясно, че никога не си карал велосипед по улиците на София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "Green_Witch" - В България все още има прекалено малко предпазна екипировка, спрямо почти всякъде другаде. Пак според ТЕБ, повечето екипировка, до колкото разбирам, е за срам, спрямо късите поли. Думи нямам. Виждал съм как точно преди тунела за жк. Люлин (живея почти над него), един кифльо (не беше кифла), не видя един велосипедист, двищеш се милия по Закон и го натроши на няколко места.. За съжаление (и мой страх, бил той и от мечки) 90% от кифьовците и кифлите (именно в София), не могат да преценят 15-20 сантиметра плюс/минус, застигайки дадено препятствие. Дано ТИ си от останалите 10% - така ще си седя по-спокойно зад прозореца smile126

tuningmania никога не си карал велосипед по улиците на София
Така е, така е :smt032 Тези двата, на балкона, са на съседката smile021 Хвана ме..

Мисля, че "Ради" вече получи различни съвети (като теми за размисъл) за каране на колело в София. Това е по-важно, поне за мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tuningmania, хващаш се за думата и не вникваш в смисъла. Моля те спри да цапаш темата с крайно неадекватни мнения. Екипировки има. Това, че не знаеш къде да ги търсиш не те оправдава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "Green_Witch" -

Екипировки има. Това, че не знаеш къде да ги търсиш не те оправдава.
Май се изразих неправилно за екипировката. Нямах предвид, че няма, а, че не се ползва :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.