Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

След сваляне на газова уредба...


everlast

Recommended Posts

Привет на всички!

Поради зачестилите ремонти и все по- големият разход се отказах от газовата уредба. В тази връзка обаче възникнаха два въпроса :

1-во Тия два щуцера за газта, които ми останаха завити в карба, с какво мога да ги запуша, или трябва да търся неразпробит карбуратор? Предполагам, че малко или много оттам засмуква нефилтриран въздух и това вероятно износва двигателя.

2-ро Как да сглобя маркучите от охладителната система около изпарителя в първоначалното им положение-ако някой качи снимка на двигател без газ мисля, че ще ми от полза за това кой с кой трябва да съединя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тръбите би трябвало да са две - едната влиза, другата излиза от изпарителя, просто ги съедини без да правят някаква голяма чупка или прегъване, което да пречи на свободното минаване на течноста.. Колкото до щуцерите.. и според мен трябва да се запушат..

Ако някой има различна гледна точка да сподели, аз също ще свалям газовата тези дни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щуцерите задължително се запушват иначе няма да стане. Моя съвет е да потърсиш непробит карб. Сега поне ги има в изобилие :) Повечето такива шкоди се продават предимно на части.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето снимка на мотора без АГУ

http://skodko.snimka.bg/automobiles/moy ... 1.12993683

Браво skodko! Мотора изглежда перфектно! =D>

 

п.п. Не се вижда мястото, от където се хваща антифриза/по принцип/ за изпарителя, а то е от термостата - единия маркуч и другия от тръбата за парното.

Само трябва да се възстанови връзката м/у термостата и тръбата за парното с парче маркуч, около 15 см.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да сваля газовата и маркучите за газта изглеждаше като на снимката, предполагам, както писаха колегите, пртосто трябва да се съединят входящият и изходящият маркуч от изпарителя. А това тънкото маркуче, което съм отбелязал с жълто и отива към изпарителя някой знае ли за какво е? :-k

post-1931-138453188095_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е маркучето за вакуума, което обикновено при добро монтиране на газовата уредба има собствен щуцер на всмукателния колектор. След демонтажа трябва да запушиш и този отвор иначе няма да имаш малки обороти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.