Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нередност в показанията на борд компютъра -разход гориво


Radi

Recommended Posts

Някой знае ли колко литра разход (моментния) е нормално да показва бордовия компютър на първа , втора скорост.Преди два дена реших да покарам гледайки показанията на компютъра за разхода на гориво.Стоя си на сфетофара , светва зелено тръгвам на първа цък -38 л , на втора 20л .Днес дори когато тръгвах ми показа 52л .Какъв е проблема ?Нещо сериозно ли е ? Преди на първа показваше 11-12л .Възможно ли е ако налягането наа гумите е по-голямо и разхода на гориво да скача? Или да закарам колата в сервиз.Какво ще ме посъветвате

Колата е фабия 1,9 sdi дизел

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първа и втора въобще не го гледай моментния, че ще се уплашиш smile048 Виж си разхода на празен ход и после на трета, на четвърта и т.н там са по-реални нещата. И най-вече след пътуване си погледни средния разход и ако е много повишен тогава се тревожи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хе-хе,ти само се загледай какво показва като тръгнеш на студено при -10!Това,което те притеснява, е нормално,човече,особено като понатиснеш повечко педала на газта.Стига до 99л/100км,и то само защото няма повече място на дисплея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви ! Може би в началото не съм му обърнала достатъчно внимание , а колата я карам от няколко месеца :))) и сега като видях цифрите направо се изцъклих .Успокоих се , значи всичко е наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е любопитна и си позволявам малко да я поразширя със собствените си наблюдения относно разхода на гориво при моя SDI-мотор, а и ще е интересно за "някакво" сравнение:

Ясно е, че всичко е относително по отношение на разхода на гориво, но аз си направих следните калкулации:

-градско /зимен сезон/ около 6.3л.-6.5л на 100км., на борд компютъра, обаче ми дава информация за 5.5л/100км за мен е странно и отговорите, който си давам не ме удовлетворяват: компютъра на колата ли не калкулира вярно или на бензиностанциите не отчитат точно колко гориво се продава, /никой не си проверява налятото в резервоара гориво/, нали??????

И още един пример, през януари, когато беше застудяло около -11С. градуса, за 30км градско, разхода по Борд К. беше 9,2л./100км! Това е и най-високият разход, който съм виждал на дисплея на моята Фабия.

Интересно ми е и за вашите впечатления от дизеловите Фабии!

Поздрави! =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

Това e много нисък разход за София. Колко е обема на двигателя? Моят варира от 7.5 до 11 (зависи от часа и изключвам нощно каране, когато пада до 5)

Това е за 1.9 TDI F2. Аз я държа на моментен разход на дисплея и понякога има аномалии - в движение показанията са л/100км, докато в спряло положение или скорост до 5-8км/ч, се превключва на л/ч. Точно тогава дава много високи показания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мене ,най-верните изчисления са следните:

-сипваш определено количество гориво и го делиш на изминати километри,получената цифра се умножава по 100.

Пример: сипваш -10л.

изминаваш-150км.

10:150=0,06666667.100=6,666667л.-разход на 100км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мене ,най-верните изчисления са следните:

-сипваш определено количество гориво и го делиш на изминати километри,получената цифра се умножава по 100.

Пример: сипваш -10л.

изминаваш-150км.

10:150=0,06666667.100=6,666667л.-разход на 100км.

 

Е,така как ще разбереш кога се е изразходвало сипаното за целта гориво?А и как ще знаеш колко е имало,когато си сипал за експеримента?Май не става.Прави се друго:напълва се догоре резервоара,кара се колкто се кара и се допълва до пълен отново.И се смята.Но с моята Фабийка 1.2 не става,защото има някаква сложна система от клапани за обезвъздушване на резервоара,уж побира 45 лт,а има печени бойци по бензиностанциите,които натискат с човката на маркуча един палец на гърловината на резервоара,и тогава побира 55 лт,ама никога не си сигурен това ли е всичко или може да поеме още.Не зная на дизелите как е,ама няма причини да е различно,да?

Обявеното на колонката също не е достоверно.Защото при различна температура обемът на горивото е различен.

Ето затова аз се придържам към показанията на ТС-то.И те не са идеални,щото моята фабрично е май с 3 размера гуми,ама една десета повече или по-малко няма да е фатална,нали?Щото като си помислиш,при меки гуми диаметърът им е един,при напомпани друг,а това дава грешка при отчитането на разхода.

Честит празник! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При потегляне не бива да те притеснява...няма как да изчислява и показва правилно....дори теоритично. Аз даже съм виждал този разход при потегляме да показва .....99.9. Така че споко.

Някои коли от други марки, са програмирани така, че не показват разход докато си на първа и втора, за да не стресират собствениците си....

поздрав...

пс. По добре си включи да ти показва околната температура и не гледай разхода :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Компютъра може да се калибрира с VAG-COM до определени проценти, които не си спомням.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мене ,най-верните изчисления са следните:

-сипваш определено количество гориво и го делиш на изминати километри,получената цифра се умножава по 100.

Пример: сипваш -10л.

изминаваш-150км.

10:150=0,06666667.100=6,666667л.-разход на 100км.

 

Е,така как ще разбереш кога се е изразходвало сипаното за целта гориво?А и как ще знаеш колко е имало,когато си сипал за експеримента?Май не става.Прави се друго:напълва се догоре резервоара,кара се колкто се кара и се допълва до пълен отново.И се смята.Но с моята Фабийка 1.2 не става,защото има някаква сложна система от клапани за обезвъздушване на резервоара,уж побира 45 лт,а има печени бойци по бензиностанциите,които натискат с човката на маркуча един палец на гърловината на резервоара,и тогава побира 55 лт,ама никога не си сигурен това ли е всичко или може да поеме още.Не зная на дизелите как е,ама няма причини да е различно,да?

Обявеното на колонката също не е достоверно.Защото при различна температура обемът на горивото е различен.

Ето затова аз се придържам към показанията на ТС-то.И те не са идеални,щото моята фабрично е май с 3 размера гуми,ама една десета повече или по-малко няма да е фатална,нали?Щото като си помислиш,при меки гуми диаметърът им е един,при напомпани друг,а това дава грешка при отчитането на разхода.

Честит празник! smile159

Ами аз казах примерно 10л.

Същия номер става с напълване до горе,просто следвай формулата на изчисление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мене ,най-верните изчисления са следните:

-сипваш определено количество гориво и го делиш на изминати километри,получената цифра се умножава по 100.

Пример: сипваш -10л.

изминаваш-150км.

10:150=0,06666667.100=6,666667л.-разход на 100км.

 

Е,така как ще разбереш кога се е изразходвало сипаното за целта гориво?А и как ще знаеш колко е имало,когато си сипал за експеримента?Май не става.Прави се друго:напълва се догоре резервоара,кара се колкто се кара и се допълва до пълен отново.И се смята.Но с моята Фабийка 1.2 не става,защото има някаква сложна система от клапани за обезвъздушване на резервоара,уж побира 45 лт,а има печени бойци по бензиностанциите,които натискат с човката на маркуча един палец на гърловината на резервоара,и тогава побира 55 лт,ама никога не си сигурен това ли е всичко или може да поеме още.Не зная на дизелите как е,ама няма причини да е различно,да?

Обявеното на колонката също не е достоверно.Защото при различна температура обемът на горивото е различен.

Ето затова аз се придържам към показанията на ТС-то.И те не са идеални,щото моята фабрично е май с 3 размера гуми,ама една десета повече или по-малко няма да е фатална,нали?Щото като си помислиш,при меки гуми диаметърът им е един,при напомпани друг,а това дава грешка при отчитането на разхода.

Честит празник! smile159

Ами аз казах примерно 10л.

Същия номер става с напълване до горе,просто следвай формулата на изчисление.

 

Е,пак ще попитам:тези примерни 10 л. в празния резервоар ли ги сипваш?И ако не е празен откъде знаеш колко има вътре?И по какво разбираш,че точно тези примерни 10 л. са изразходвани?А това и по-горе май съм го написал.А за формулата е ясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Компютъра може да се калибрира с VAG-COM до определени проценти, които не си спомням.

 

[-X Зависи. При О1 не става. При Фабия 1 също. Май от О2 и Ф2 започва да има и такава екстра. Но пък аз съм си засекъл грешката на мойта и не ме притеснява smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

По-добре е като ти светне лампата и наливаш 10 л . Караш до светване на лампата отново и делиш на километрите,умножаваш по 100 и получаваш разхода !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лампата за зареждане при мен май не светва винаги на едно и също количесвто гориво. Случвало ми се е да карам градско, светва, излизам извън града, спада разхода и лампата изгасва за 10-20 км. Като че ли компютърът изчислява останалото гориво според разхода и дава сигнал на определени км които можеш да минеш с него. Така е логично според мен, ако е така това с лампата няма да е много точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене на шкодилака като светне лампата , не гасне повече. Преди месец като светна, сипах точно 10 литра и след 125 км светна пак- все в градско движение. Изчислих ср. разход 8литра на 100- горе долу колкото казва и борд компа. В общи линии е точен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.