Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Табло Фелиция


van_persie

Recommended Posts

Колеги, нуждая се от помощта ви. Изгасна ми лявата половина на таблото (километража и температурата), а часовникът и бензинът светят. Възможно ли е да са изгорели всички крушки или 2-те половини да са на различни бушони или... знам ли... Благодаря предварително на отзовалите се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже досега не съм свалял табло, прочетох как става и не ми е ясно само къде този болт в моторното отделение, с който е закрепена пластинката на вала за задвижване на жилото на скоростомера в отвора на предавателната кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти трябва да разкачаш жилото от скоростите ... сваляш пластмасовия капак под волана , бъркаш отляво покрай кормилния прът и откачваш жилото и от там съответно го закачаш след туй

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже досега не съм свалял табло, прочетох как става и не ми е ясно само къде този болт в моторното отделение, с който е закрепена пластинката на вала за задвижване на жилото на скоростомера в отвора на предавателната кутия.

 

там е! търси! става въпрос за жилото на километража...излиза едно жило от купето и отива в скоростите! закрепено е към тях с един болт (ключе 9 беше май) погледни зад двигателя и ще го видиш. отвих въпросното болченце, а НЕ ГАЙКАТА НА ЖИЛОТО! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже досега не съм свалял табло, прочетох как става и не ми е ясно само къде този болт в моторното отделение, с който е закрепена пластинката на вала за задвижване на жилото на скоростомера в отвора на предавателната кутия.

 

там е! търси! става въпрос за жилото на километража...излиза едно жило от купето и отива в скоростите! закрепено е към тях с един болт (ключе 9 беше май) погледни зад двигателя и ще го видиш. отвих въпросното болченце, а НЕ ГАЙКАТА НА ЖИЛОТО! smile027

Е хубав съвет му даде! Да направи беля, ако не внимава.По-добре бръкни покрай кормилния прът както ти казаха .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го разкачай от кутията,няма нужда.Аз,след като махнах предния панел с духалките и т.н си открих достъп до километража,подпрях накрайника на жилото с права отвертка и с леко натискане излиза.После само го натискаш,щраква и това е !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти трябва да разкачаш жилото от скоростите ... сваляш пластмасовия капак под волана , бъркаш отляво покрай кормилния прът и откачваш жилото и от там съответно го закачаш след туй

:smt017 Държи се на щипки. Не е на гайка кат на москвича. Натискаш щипките и жилото се освобождава. Крушките са на гърба.

нагледно - http://store.hamsia.org/docs/index.php? ... jectId=601 на стр. 55

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го разкачай от кутията,няма нужда.Аз,след като махнах предния панел с духалките и т.н си открих достъп до километража,подпрях накрайника на жилото с права отвертка и с леко натискане излиза.После само го натискаш,щраква и това е !
Точно така направих и аз!!! :smt017
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е решен, благодаря на всички отзовали се. Жилото го разкачих откъм странатана таблото и след дълго псуване по адрес на чешката република(понеже правих операцията без да свалям волана) даже успях да върна всичко на мястото си само с 2 части хартисали и 1 болтче загубено smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.