Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Масло скоростна кутия


Recommended Posts

колеги , на колко хиляди се сменя маслото на скоростите ( Оки 1 ръчни скорости), кава цена е и как се сменя ?

благодаря предварително :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В книжката пише че е доживотно и може да не се сменява. НО е хубаво да се смени на няколко години.

Смених го мойто преди 2 седмици понеже вече е на 10 год.

Ето цени в ЕТ:

Цената на трансмисионното масло е 32.96 лв без ДДС.

Маслото е G 052512A2 (каталожен номер, от фактурата ми от ЕураТек София)

 

Обаче труда е следния:(понеже маслото е и на диференциала и се разкача и кутията, се прави после и реглаж на преден мост)

-Кутия скоростна Д-М (Демонтаж-Монтаж) *02К - 135 лв без ДДС.

-Масло мех. ск. кутия-смяна - 16.20 лв без ДДС.

-Геометрия преден и заден мост-проверка - 13.50 лв без ДДС.

-Геометрия преден мост-сходимост - 10.80 лв без ДДС.

-Приемчик - 5.40 лв без ДДС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след като пише че е доживотно ,необходимо ли е да се сменя? днес едни " разбирачи" ми казаха ,че се сменяло на 190хил.

p.s.

защо да са го изпържили колегата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Живота на маслото е обратно-пропорционално на ЕГН-то на собственика на колицата ...Същото се отнася и за ДВГ маслото ... smile004

 

Колкото по-голямо ЕГН -- толкова по-малък живот на масло....По-големи обороти smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаче труда е следния:(понеже маслото е и на диференциала и се разкача и кутията, се прави после и реглаж на преден мост)

:roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "35mm" - Какво е това:

Кутия скоростна Д-М (Демонтаж-Монтаж) *02К - 135 лв без ДДС.

smile048

 

До "ikonoma" и "gedore" - Очаквам скоро за смяна на крушка на фар да се сваля задния мост smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз питах преди време в ЕТ за смяна на трансмисионното масло.Отговора беше същия-НЕ СЕ СМЕНЯ-САМО СЕ ДОЛИВА(ако се наложи).

След като ПРОИЗВОДИТЕЛЯ е сметнал,че не се налага смяна,значи НЕ СЕ СМЕНЯ.

....или пък ние българите все се мислим за по-умни от другите.... :-k

Той(производителя) щеше да се застрахова за всеки случай и би препоръчал смяна,ако смяташе,че е необходимо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз питах преди време в ЕТ за смяна на трансмисионното масло.Отговора беше същия-НЕ СЕ СМЕНЯ-САМО СЕ ДОЛИВА(ако се наложи).

След като ПРОИЗВОДИТЕЛЯ е сметнал,че не се налага смяна,значи НЕ СЕ СМЕНЯ.

....или пък ние българите все се мислим за по-умни от другите.... :-k

Той(производителя) щеше да се застрахова за всеки случай и би препоръчал смяна,ако смяташе,че е необходимо...

 

smile149

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги , на колко хиляди се сменя маслото на скоростите ( Оки 1 ръчни скорости), кава цена е и как се сменя ?

благодаря предварително :D

на 200 000 си го смени!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си мислех че просто се източва старото и се налива новото. Сега, може нещо друго при мене да е имало и и да е наложило демонтажа на кутията но за колегата сигурно ще важи цената от 40 лв за масло и още 20-30 лв за труд и приемчик.

Понеже видях фактуриран реглаж на моста, питах защо са го правили като аз не съм поискал, и ми отговориха че са "разкачвани" елементи по предния мост които са свързани със скоростната кутия и затова се налага и реглаж на предния мост после. Самата кутия не знам дали е сваляна, но със сигурност е разкачвана!!! 5 часа фактуриран труд имам само за Д-М на скор. кутия - явно са правили нещо през тия 5 часа. Под Демонтаж-Монтаж може да имат в предвид че са откачвани елементи които са в контакт с нея, а не самата нея.

Казаха ми че са открили някакво разминаване на геометрията на волана вътре в купето и се е наложило намеса и по волана и сега волана ми е центриран точно. ???

Аз не разбирам много и не знам какво са правили наистина. По същото време в сервиза смениха и спирачната течност но тя там си е друга цена - тя е всичко 40 лв - и течност и труд.

Аз като им оставя колата, им казвам че не разбирам много, и не мога сам да си поискам нещо по колата да се натсрои или оправи, защото не разбирам какво трябва да се прави периодично - затова ги моля тях да преценят какво има за правене. Веднъж така ме питаха зашо не съм си чистил дросела. Аз им казах че не съм знаел че трябва да се чисти дросела и даже не знам какво е това дроселна клапа!!! Вече си имаме уговорка с ЕТ те да ми откриват нужните процедури и след одобрение от моя страна да ги извършват.

 

tuningmania, преписах реда от фактурата точно, не знам какво е това "*02К" в реда: "Кутия скоростна Д-М (Демонтаж-Монтаж) *02К - 135 лв без ДДС".

 

П.С.

Въпреки че маслото може и да не се сменя, хубаво си е ако се сложи новичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Живота на маслото е обратно-пропорционално на ЕГН-то на собственика на колицата ...Същото се отнася и за ДВГ маслото ... smile004

 

Колкото по-голямо ЕГН -- толкова по-малък живот на масло....По-големи обороти smile091

 

 

:) Съгласен съм. Ама аз карам много бавно в града и плавно ускорявам. Магистралите са друга тема......

Даже доскоро не можех (страх ме беше ) да карам на високи обороти, та да не се износва двигателя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въъййййй!!! Как са те изпържили! Не е истина!

 

Сигурно заради такива хорица нямам желание да посещавам ЕТ... Направо не е истина smile049

Кириле, да беше казал за маслото бре! Щеше да се разминеш с около 100 лева барабар с маслото /mobil/. Аз моето го смених въпреки предписанията на производителя, че не е нужно да се прави! Сега, за пореден път виждам как сбирщината от "майстори" в ЕТ руши и малкото доверие, което има изградено от свестните хора, работещи там... Жалка картинка smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си мислех че просто се източва старото и се налива новото. Сега, може нещо друго при мене да е имало и и да е наложило демонтажа на кутията но за колегата сигурно ще важи цената от 40 лв за масло и още 20-30 лв за труд и приемчик.

Понеже видях фактуриран реглаж на моста, питах защо са го правили като аз не съм поискал, и ми отговориха че са "разкачвани" елементи по предния мост които са свързани със скоростната кутия и затова се налага и реглаж на предния мост после. Самата кутия не знам дали е сваляна, но със сигурност е разкачвана!!! 5 часа фактуриран труд имам само за Д-М на скор. кутия - явно са правили нещо през тия 5 часа. Под Демонтаж-Монтаж може да имат в предвид че са откачвани елементи които са в контакт с нея, а не самата нея.

Казаха ми че са открили някакво разминаване на геометрията на волана вътре в купето и се е наложило намеса и по волана и сега волана ми е центриран точно. ???

Аз не разбирам много и не знам какво са правили наистина. По същото време в сервиза смениха и спирачната течност но тя там си е друга цена - тя е всичко 40 лв - и течност и труд.

Аз като им оставя колата, им казвам че не разбирам много, и не мога сам да си поискам нещо по колата да се натсрои или оправи, защото не разбирам какво трябва да се прави периодично - затова ги моля тях да преценят какво има за правене. Веднъж така ме питаха зашо не съм си чистил дросела. Аз им казах че не съм знаел че трябва да се чисти дросела и даже не знам какво е това дроселна клапа!!! Вече си имаме уговорка с ЕТ те да ми откриват нужните процедури и след одобрение от моя страна да ги извършват.

 

tuningmania, преписах реда от фактурата точно, не знам какво е това "*02К" в реда: "Кутия скоростна Д-М (Демонтаж-Монтаж) *02К - 135 лв без ДДС".

 

П.С.

Въпреки че маслото може и да не се сменя, хубаво си е ако се сложи новичко.

Може да така да е, не се бях замислил.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.