Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да поръчвам ли Superb ? Поръчах го !!!


Bojanov

Recommended Posts

Наличните вариантите N1 са 2 със 1.8 TSI:

1. Елеганс със 7 степенна DSG, черен металик - 48 500лв.

2. Амбишън с ръчна 6 степенна кутия, 4х4, Мока кафяв металик. - 43300лв. 2см по висок просвет.

Аз като че ли съм повече към 1.

Пробвах там 3 литровия вариант със 6 DSG, много ме дразни дупката която прави, хем до сега съм карал 5 степенен автомат. И така сега трябва да измисля кой от двата, ще се радвам да чея и вашите мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 270
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Bojanov

    67

  • pvatanasov1

    19

  • MK_

    15

  • bega4kata

    14

Най-много писали в темата

Пробвах там 3 литровия вариант със 6 DSG, много ме дразни дупката която прави, хем до сега съм карал 5 степенен автомат. И така сега трябва да измисля кой от двата, ще се радвам да чея и вашите мнения.
Ква дупка бре момче?!!! smile049
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах там 3 литровия вариант със 6 DSG, много ме дразни дупката която прави, хем до сега съм карал 5 степенен автомат. И така сега трябва да измисля кой от двата, ще се радвам да чея и вашите мнения.
Ква дупка бре момче?!!! smile049

Радвам се , че ме наричаш момче. А дупка има и ще продължавава да има, като върнеш газта и после пак натиснеш обикновенно има поне 1 секунда да се чуди какво да прави. Е дразнят ме и разни твърди пластмаси който не подхождат на този автомобил ама идеално няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе, явно неможете да карате. Не искам да обидя никой, казвам го в кръга на майтапа. Наистина има забавяне, но има и как да се избегне., smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе, явно неможете да карате. Не искам да обидя никой, казвам го в кръга на майтапа. Наистина има забавяне, но има и как да се избегне., smile152

Със това вече съм съгласен, осланям се на твойте думи за двигателя да знаеш :). Щото като гледам няма да мога да пробвам такъв на тест драйв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички!!! Нов съм във форума и смятам да стана горд собственик на Шкода Супърб Комби в блиско бъдеще!Спрял съм се на две модификации 1.Амбишън 2.0 TSI DSG или 2.Амбишън 2.0 TDI 170 4x4 . Колата ще я използвам предимно за извънградско каране с много багаж. Интересува ме дали някой има преки впечатления от тези две модификации - разход на гориво (но не по каталог), динамика, поведение на пътя, разходи и интервали за сервизно обслужване smile035 .

Единствено ме хвана яд, че 2.0 TSI при Шкода, VW, Сеат е с 280 нютона въртящ момент, а при Ауди е 350 нютона. Защо е тази дискриминация? smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички!!! Нов съм във форума и смятам да стана горд собственик на Шкода Супърб Комби в блиско бъдеще!Спрял съм се на две модификации:

1.Амбишън 2.0 TSI DSG или

2.Амбишън 2.0 TDI 170 4x4 . Колата ще я използвам предимно за извънградско каране с много багаж. Интересува ме дали някой има преки впечатления от тези две модификации - разход на гориво (но не по каталог), динамика, поведение на пътя, разходи и интервали за сервизно обслужване smile035 .

 

Първо нито една от тези 2 версии. Вземи си 1.8TSI но да е Елеганс.

Нямаме пътища за сериозни двигатели, а и контрола се засилва, камери, цивилни патрулки... който му се остава без книжка, после и 3.6 да е ще стои в гаража.

 

Готов съм да се подгоня с всеки със стокова 2.0 TSI DSG или 2.0 TDI 170 на дълъг път - София -Варна ( или Бургас), за да докажа, че голяма разлика в двигателите и мощността няма или не достатъчно фрапантна за да ми избяга. Не твърдя, че ще завърша първи, само че ще сме заедно на финала.

 

2.0 TSI DSG ще дава смесен от порядъка на 10.5-11л. 14-15 градско и 9-10 извън, зависи от крачето.

2.0 TDI 170 съм карал на седан и без 4х4 - разход - 9-10 градско, 7-7.5 извън.

1.8 TSI 7DSG разход около 12 градско, 8-8.5 извън. Смесения ми разход за 4 000км. реален според колонките , а не според бордовия ми е 8.6л./100км. предимно извънградско.

Динамиката ми е доволна, първата е много къса и като я сръчкам се чуди кой път да хване, в това отношение 4х4 е по-добре.

Аз съм smile152 от избора си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз па да ти кажа ,че си се прецакал с това 7sp-DSG...

 

Абе всички сме прецакани.....

 

Прецакани сме от скапаната нафта,

от гадните пътища,

от високите данъци,

от държавата, ама сега ми е кеф с тази кутия, а пък като се скапе, ще си купя друга кола и така няма да съм толкова прецакан.

smile175 smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на колегата Боянов за изчерпателния отговор! Знам че който и двигател да избера няма да съжелявам. Много ми хареса Супърба още щом излезе комбито и си казах, че това ще е колата. Да попитам дали може да се поръча Елеганс но без махагона по таблото, по ми допада с алуминиевите орнаменти. Още не съм ходил до Еуратек за да разгледам и да тестна наличните екземпляри, но скоро ще го направя. Харесвам дизеловата тяга, но наскоро карах едно Субару турбо и направо ми наля бензин в кръвта. smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз па да ти кажа ,че си се прецакал с това 7sp-DSG...

Добре де толкова ли е зле тая кутия ?

 

Много е зле, всички са уникално прецакани. VAG пробутват на балъците поредната си глупост smile045

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам дали може да се поръча Елеганс но без махагона по таблото, по ми допада с алуминиевите орнаменти.

Може,метална декорация в интериора-68лв. :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Готов съм да се подгоня с всеки със стокова 2.0 TSI DSG или 2.0 TDI 170 на дълъг път - София -Варна ( или Бургас), за да докажа, че голяма разлика в двигателите и мощността няма или не достатъчно фрапантна за да ми избяга. Не твърдя, че ще завърша първи, само че ще сме заедно на финала.

 

 

С 2.0 TSI голямо гонене ще падне, особено по магистралка :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tarmacfrenzy, ти с коя кутия си? Ако си със 7DSG имал ли си проблеми? Гледам, че си с 1.8TSI от 2009 год.

 

Механична. 6 и 7DSG съм карал и са удобни, не съм чел за проблеми с тях. Спомена се за лаг при изпреварване и как бива заобиколен. Нека ме поправят колегите, но със 7DSG трудно може да се направи някакъв сериозен силов тунинг. Зависи какво искаш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.