Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

по-висок данък


krasy

Recommended Posts

Днес минах през данъчното във В.Търново и останах с едно такова чувство като след зъболекар...

Октавията 1,9 (90к.с.) за 2009г. данъка бе 30лв, сега за 2010г е 40лв

Фелиция 1,3 (58к.с.) набор 95г за 2009г. 6лв, а сега е 12лв :-k

Увеличен е и местния данък за покупка на МПС от 1,3% на 2,5%

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе,личи си ,че са близко до Габрово! :idea:

П.С.Колегата от В.Търново,имах предвид!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие не сте за жалене, една цаца я правите 3,50 лв. летото, даже е малко :lol:
E явно не знаеш къде да я хапваш! smile091
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес минах през данъчното във В.Търново и останах с едно такова чувство като след зъболекар...

Октавията 1,9 (90к.с.) за 2009г. данъка бе 30лв, сега за 2010г е 40лв

Фелиция 1,3 (58к.с.) набор 95г за 2009г. 6лв, а сега е 12лв :-k ...

Ех, ти пък. Явно си голямо шубе при зъболекаря, щом общо 16 лв. за две коли ги оприличаваш по този начин :)

 

А Октавия и Супърб 1,8 2 по 486 лева, как ти се струва? smile021

Навсякъде, вкл. и в този форум, има доста мнения, че държавата все бедните скубела... Дали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес минах през данъчното във В.Търново и останах с едно такова чувство като след зъболекар

...Фелиция 1,3 (58к.с.) набор 95г за 2009г. 6лв, а сега е 12лв :-k

6 лв. данък......?! smile048

На моята 120ка /52к.с. 90г./ данъка винаги е бил 15лв.

п.п. Друго си е чувството да си, като преди зъболекар. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навсякъде, вкл. и в този форум, има доста мнения, че държавата все бедните скубела... Дали?

 

Аз пък си мисля, че държавата трябва да стимулира купуването на нови коли, а не да определя данък, който е 8 пъти по-висок от този, който е за идентична кола, само че на 16 години! Моята кола не замърсява повече, не прави повече дупки и не харчи повече от една Лада :!: :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден се обадих до еут попитах колко е данъка за 1,4 86кс. новата фабиа, 57лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята кола не замърсява повече, не прави повече дупки и не харчи повече от една Лада :!: :?:

 

Няма се обиждаме на марка!

 

Сега по темата: купих си Октавия 2 1.6 102 коня - през октомври 2009г. колата е първа ригистрация от 06.2008г. Отивам в данъчното да си плащам данъка - подавам декларация и питам служителката

- Колко ми е данъка? Тя казва

- 289 лв. и някакви стотинки.

- Е добре казвам, като го разделиш на четири - не е много.

- А не, това ти е данъка за последното тримесечие на 2009г.

Сега обаче гледам, че данъка и е около 340 лв. за цялата 2010г. нещо не ми се върза. Ще накарам счетоводството да провери, да не са ме метнали нещо.

Но принципно сте прави. В момента не се стимулира покупката на екологичен автомобил.

Имам два олдтаймер автомобила ВАЗ 2101 "Жигули" от 1972 г. и данъка и е 15 лв. и ГАЗ 24 "Волга" от 1978г. обем на двигателя 2448 куб. см. и данъка и е 58 лв. Абсолютно съм убеден, че нито една от двете, не може да се сравни по екологичност с Октавия-та.

Абе сбъркана държава!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mr. White, аз точно това исках да кажа с горното...

Стимул няма и няма и да има. Отговора е много прост - ако го имаше, държавата щеше да прибира по-малко. Ама нали у нашенско всичко е свързано с прибиране на пари... Кой го интересува екологията, кой го интересува смъртта по пътищата...? Важно е да има високи налози, скрити патрулки, скрити камери за наблюдение и т.н. Мъка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... Кой го интересува екологията, кой го интересува смъртта по пътищата....

Дамм, за жалост е така....Но нали хАмериканците изчислиха, че през 2050г в България ще живеят около 2 млн. българи и около 4 млн. емигранти от Азия и Африка....Та к'во значение има колко бързо ще се превърнем от държава в територия ..... ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.