Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

първа предавка-фелиция 1.3


Sevi79

Recommended Posts

здравейте един от проблемите ми по фелата е че първа предавка не влиза докато се движи макар и съвем бавно трябва да спреш на пълно че да включиш или трябва да дадеш междинна газ че да влезе в движение маслото е на нивото 75w90 титан синтетично иначе с другите предавки нямам проблеми каква е повредата дали е сериозно или са си така скоростите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, според мен има синхронизатор който не позволява да включваш 1-ва в движение!!! И моята фела е така, затова мисля че това е съвсем нормално. :smt017 Имал съм и Шкода 120Л и при нея беше така, така че не се притеснявай карай и си свиркай!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile091 smile091 smile091

 

други коли не си ли карал?

нормално е ,защо ти е да вкл. първа като се движиш,вкл.2ра и малко повечко газ и полусъединител вървиш,иначе става и първа в движение но трябва двойно амбреиране и повече газ ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на Формана '93-та беше синхронизирана, на Фаворит-а '89-та не беше(или беше счупен синхронизатора), на Фаворит '94-та синхронизирана, на 100С '76-та - не синхронизирана. biser.or твойта коя година се водеше? Ще се учудя доста ако от първите години са несинхронизирани..?!?!?!?! А за Фелиция - е ясно, че тр. да е синхронизирана!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1971 16V - ми значи успешна дегизировка - и двамата сме компютърджии от бая време и не сме карали чак примерно коли с барабнни предни спирачки и т.н. :lol: , аз камион не съм карал.

В казармата за малко да подкарам един ама добре, че ме спряха, че много бях пиян...

:lol:

 

Наистина е любопитно кои кутии са със синхронизатор на 1-ва.., то сега ясно че на новите коли ако можеха и на задната щяха да сложат синхронизатор вече ама.. smile091 на по-дъртите нямаше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или Москвич 8-ца :D

Ааааа не си прав. На моя влизаше в почти спряло положение. Също както и на Трабант, Вартбург, Булгаррено 8, Жигули, Москвич 2140, Рено 11, Волво 440, Кадет, Астра 2.0 DTI и Фелиция (баси колко модели коли съм имал).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега като се замисля, карал съм за малко една Жигула 1200, която си включваше 1-ва в движение. Вече съвсем се обърках, ама не виждам и какъв е толкова проблема - като не влиза - сменяте колата или скоростната.. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ясно ами ако има синхронизатор на първа и той е счупен подлежи ли на лесна смяна и трябва ли да се сменя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ясно ами ако има синхронизатор на първа и той е счупен подлежи ли на лесна смяна и трябва ли да се сменя.

Сменя се като се разглоби кутията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ясно ами ако има синхронизатор на първа и той е счупен подлежи ли на лесна смяна и трябва ли да се сменя.
Според мен щом включва на място а в движение НЕ (за първа скорост), мисля че всичко си е наред!!! Имал съм преди фелата шкодилак 120Л по същия начин както фелата и както описваш и ти си включваше и тя така че карай спокойно. :smt017
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Наистина е любопитно кои кутии са със синхронизатор на 1-ва.., то сега ясно че на новите коли ако можеха и на задната щяха да сложат синхронизатор вече ама.. smile091 на по-дъртите нямаше.

На Ауди 80 ( и други с такава кутия) е синхронизирана и задна скорост. smile126 smile126 smile126 ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Наистина е любопитно кои кутии са със синхронизатор на 1-ва.., то сега ясно че на новите коли ако можеха и на задната щяха да сложат синхронизатор вече ама.. smile091 на по-дъртите нямаше.

На Ауди 80 ( и други с такава кутия) е синхронизирана и задна скорост. smile126 smile126 smile126 ...

 

Абе ти недей така, че ще взема да кажа на една колежка до мене с Аудито и представи си, че вземе че включи на задна, после ще трябва и виновни да има smile091 smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не й казвай! Може да пробваш на нейното ауди как мазно си влиза в движение и то карайки напред.Само не пускай съединителя. И все пак аудито си е ауди, колкото и старо да е. smile126 smile126 smile126 smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на 6 степенната кутия на шкода задната е синхронизирана,както и на мн.други дори и стари,дори и не Ауди-примерно Опел капка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кои други стари? Стария Пасат с надлъжния мотор- да .Всички с тази кутия като конструкция- Ауди 80,90, А-4, А-6, Пасати, Суперб и др. На Опел-капка не е синхронизирана- F10,F13. Пак си се объркал нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://skoda-felicia.5go.ru/html/9_2.htm

 

ето описания и чертежи на ск.кутия,на първия чертеж части с номера 13,24 и 27 са синхронизатори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кои други стари? Стария Пасат с надлъжния мотор- да .Всички с тази кутия като конструкция- Ауди 80,90, А-4, А-6, Пасати, Суперб и др. На Опел-капка не е синхронизирана- F10,F13. Пак си се объркал нещо.
Опел капка може и да е с друга кутия освен тези 2 които си отбелязъл.Тези които си казал са за малките моторчета.Скоростна кутия ф28 е синхронизирана и задната-монтира се и на Вектра А,и калибра.За кутия мислена в края на 80-те и началото на 90-те,мисля че е маниашка работа-Опел smile126 За ф28 може пак да се обзаложим,защото лично съм разглобявал няколко ама не ви останаха коли за залагане вече ;)

освен за почерпка да се обзаложим :D smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на 6 степенната кутия на шкода задната е синхронизирана,както и на мн.други дори и стари,дори и не Ауди-примерно Опел капка

Пак си в грешка. F-28 се монтира на C20let ( вектра,калибра). Покажи ми заводски Опел Кадет-"Капка" с такава кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.