Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Боядисване барабани


nikistan

Recommended Posts

Здравейте, преди около 2 год. си почистих и боядисах барабаните на задните спирачки. Използвах термоустойчива боя на "Космос лак" - черна, матова. За съжаление тогава не сложих грунд, а ги боядисах направо 2 ръце :oops: След около 6 мес. ръждата започна да избива, а сега са изцяло раждиви. След като се позатопли още малко времето смятам да ги махна и отново да ги направя. Оборудвал съм се с дрелка и телена четка за нея. Този път залагам на "Dupli color - tuning" ( BRAKE CALIPER) - боя спрей за спирачни апарати. Предполагам, че е високотемпературна. Въпроса ми е: какъв грунд за основа да използвам и има ли високотемп. във вид на спрей?

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих процедирал така:

1. Пясъкоструй от външната страна

2. Прахово боядисване

 

За да боядисаш с грунд и боя, освен боята ти трябва и високотемпературен грунд.... И пак не е гаранция че ще стане добре и качествено.

Плюс всичко останало пясъкоструя и праховото може да ти излезне по-евтино ;)

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Аз моите ги напръсках с "Dupli color - tuning" ( BRAKE CALIPER) -цвят сребристо след хубаво ошкурване, положих няколко слоя, вече втора година си държат екстра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моите ги напръсках с "Dupli color - tuning" ( BRAKE CALIPER) -цвят сребристо след хубаво ошкурване, положих няколко слоя, вече втора година си държат екстра

 

Тъкмо се чудех с какво да пръсна задните барабани преди да сложа ле(т)ни джанти :smt017.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моите ги напръсках с "Dupli color - tuning" ( BRAKE CALIPER) -цвят сребристо след хубаво ошкурване, положих няколко слоя, вече втора година си държат екстра

 

Тъкмо се чудех с какво да пръсна задните барабани преди да сложа ле(т)ни джанти :smt017.

Да, тя е 10тина лева флакона в практикер, а ако искащ съвсем дълго да ти държи-високотемпературна боя на силиконова основа пак оттам-предназначена е за пещи и ауспухови тръби-гарантирано ще кара още по-дълго, но се нанася с четка(цветовете и са сребристо и черно).производител -мегахим май беше

със спрей май по-добре че нали и естетика гоним, не че с оная става грозно :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко друго колеги, но БЕЗ прахово боядисване!

Барабана трябва да се охлажда,като го боядисаш,през ПВЦ боята се влошава,и като понагрее, самата боя прегаря,разтича се преди това, абе според мен ще стане мазало-

мосля че самата ПВЦ боя а и самия материал се размеква при около 200 градуса по Целзий Може и да греша но с малко + или -).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автомивка Енигма извършва боядисване на спирачни челюсти и барабани. Щом взимат пари, значи ще ти дадат гаранция. Проблема е че е 12 лв на барабан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз там си мия колата. Тая автомивка е много специална. Трябва да се обадя да си запиша час като ходя всеки път. Имат го в ценовата си листа. Имат и куп други услуги, например полиране на фарове, боядисване на прагове, джанти и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко друго колеги, но БЕЗ прахово боядисване!

Сигурен ли си?

Защото на мен ми се струва, че няма да тече и разтича нищо. Само за пример ще ти дам, че хората си боядисват прахово блоковете на двигателите...

Не съм чул оплакване от разтичане, недоохлаждане и тем подобни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно Да! Блока се нагрява до 90 градуса,е при леко прегряване и до 100+,но рядко,така че там проблем няма ако някой се осмели да боядиса прахово иозпускателните тръби да види резултата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.