Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за пътуване до Швейцария


The Freshmaker

Recommended Posts

Привет,

имам един въпрос към пътуващите колеги: Дали някой знае колко месеца след края на пътуване до Швейцария трябва да бъде валиден международния паспорт? Преди изискването на повечето държави беше 6 месеца, наскоро обаче на някои места съкратиха до 2 или 3 месеца. Удължаването на срока на валидност на такъв тип документи доколкото разбирам важи само за граждани, живущи извън пределите на България, та затова вмомента тъна в недоумение дали ще успея да пътувам до Швейцария в средата на март, при положение, че валидността на паспорта ми е до средата на юни :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен най-точна и актуална информация ще получиш ако има звъннеш и питаш. Не съм ходил там, но по принцип няма ли някаква търговска и митническа договореност м/у Швейц. и ЕС за свободно преминаване. Аз си мисля, че и с лична карта може да минеш, особено ако си "по работа". Но за такова нещо най-добре да залагаш на сигурно. Звънни и питай.

 

Канцелария:

1504 София, ул. “Шипка” 33

п.к. 132, София 1000

 

Тел.: 942 01 00; факс: 946 16 22

http://www.eda.admin.ch/sofia

 

Работно време:

08.00 – 13.00 и 13.30 – 16.45 часа (понеделник-четвъртък),

08.00 – 13.00 (петък)

Консулски отдел: 08.15 – 10.00 часа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Божане,

 

Изискването е паспорта да е валиден поне още 6 месеца при напускането на България. От там нататък остава да се прибереш преди да изтече срока му smile049

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях в Швейцария преди месец и половина,нито на границата с Италия ,нито с Франция, са ме спирали за проверка на документите,въпреки че паспорта ми е валиден до май тази година.Но бях с колата!Ако си със самолет,там е друго,паспорта ти го искат по летищата.Така че,най-добре си извади нов паспорт,да ти е мирна главата! smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси на отзовалите се, реших проблема кардинално, а именно си подадох документите за бърза поръчка за нов паспорт, който ще е готов идния вторник smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И после да ни разкажеш с подробности как е протекло изложението - премиери, новости... всичко да си кажеш.

 

И за Кизаши-то да кажеш... на тамагочко баткото :smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И после да ни разкажеш с подробности как е протекло изложението - премиери, новости... всичко да си кажеш.

 

И за Кизаши-то да кажеш... на тамагочко баткото :smt032

Няма да ходя на изложението в Женева за съжаление :( Пак е с автомобили свързано пътуването, но е тест и е след салона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Абе да пусна едно питане в тази тема за Щвейцария. Като гледам има колеги от форума, които редовно си бръмкат по чужбинско. Преди доста време гледах, че във швейцарския сайт на шкодилаците имат отлайн магазин, ама доставките им са само в рамките на Швейцария и Лихтенщайн. Пуснах им аз един мейл, че така и така съм от Б-я и съм харесал няколко нещица от тях, ама няма как да си ги купя. Веднага почти ми отговориха, че съжаляват, но не могат да помогнат и да търся познат, който директно да купи нещицата от тях или да се обърна към представителство на Шкода в България. Не смятам, че в ЕТ някой би ми обърнал внимание и няма и да питам даже, ама ей така ако някой пътува в близко време, а и в не толкова близко/ щото не бързам / на запад и реши, че би могъл да свърши работа да пише. Магазина е в Букс- Швейцария и е близо до Цюрих. http://maps.google.com/maps?hl=bg&sourc ... AgQ8gEwAAe

Иначе сайта на магазина е: https://www.shop.amag.ch/zzshop_skoda.htm и съм си харесал един часовник, чадър и ключодържател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.