Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

смяна на спирачна течност


шкодарко

Recommended Posts

Колеги, има колата от година и малко. Налага ми се да долея спирачна течност та по този повод се замислих за подмяната и нацяло. На предишните ми коли съм я сменял сам без никакви проблеми обаче те нямаха ABS. Тази има . Четох , че при ABS почва да се пуска от най близкото колело за разлика от старите спирачни системи.

Та въпроса ми е как е правилния начин да си подменя спирачната течност на Шкодилака, без от това да последват допълнителни главоболия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "шкодарко" - Според мен, не си играй точно със спирачките. Послушай Колегата "35mm". Тези неща не случайно са евтини във фирмените сервизи, именно за да си го направи всеки..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

накрая за да обезвъждушиш,трява с вак кома чрез теста та абс-а да пуснеш помпата да поработи 1 минутка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто не допускай да влезе въздух, вземи повече течност, а един помощник да долива и припомпва педала като отваряш последователно всяко колело.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за какво е нужно един да помпа, друг да долива и т.н. като за целта си има специална машина :-k

Риска там е 0% за въздух и темподобни неща smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така е,по принцип се обезвъздушава,като обикновена жигула от двама човека

ако нямаш машита-но!!!!с машината,ако колата е на възраст,понякога ,поради високото налягани на машината-става голям проблем със спирачната помпа :lol:

с машина препоръчително САМО новички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сервиза процедурата се прави само откъм казанчето с помпа, която изсмуква старата течност и едновременно налива нова. Не влиза въздух, не се налага обезвъздушаване, сваляне на колела, мърляне и пр. Мисля, че точно тези 40 лева няма смисъл да се пестят и човек да се вкарва във филм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така е,по принцип се обезвъздушава,като обикновена жигула от двама човека

ако нямаш машита-но!!!!с машината,ако колата е на възраст,понякога ,поради високото налягани на машината-става голям проблем със спирачната помпа :lol:

с машина препоръчително САМО новички

И какво ще й стане на помпата?Кое точно ще й се повреди? Машината вдига 2 бара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така е,по принцип се обезвъздушава,като обикновена жигула от двама човека

ако нямаш машита-но!!!!с машината,ако колата е на възраст,понякога ,поради високото налягани на машината-става голям проблем със спирачната помпа :lol:

с машина препоръчително САМО новички

И какво ще й стане на помпата?Кое точно ще й се повреди? Машината вдига 2 бара.

има случаи-изтърват гумичките към педала ако ти е стара помпата.Това е 100%потвърдена информация от приятелите ми в Автотрейд.Не започвай пак спорове моля те!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Машината е с регулируемо налягане. така че за проблеми с помпата забрави [-X Можеш от 0.1 бар да го вдигаш до 4 бара през 0.1 :smt034 Сега аз ще те помоля, когато си неинформиран по добре запази мнението за себе си ;)

А не е ли по добре да почнем като европейци да работиме, а не с шишенцето и маркуча..... smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Машината е с регулируемо налягане. така че за проблеми с помпата забрави [-X Можеш от 0.1 бар да го вдигаш до 4 бара през 0.1 :smt034 Сега аз ще те помоля, когато си неинформиран по добре запази мнението за себе си ;)

А не е ли по добре да почнем като европейци да работиме, а не с шишенцето и маркуча..... smile091

ама те хората не знаят колко ти е износена помпата и на какво налягане според износването и да ти сменят течноста smile091 .Няма да се занимават цял ден с твойта бракма на много ниско налягане да ти я сменят.Има си препоръчително!!!!

ти като си много информиран-какво стана със смяната на повдигащите втулки?

Всички нямаме такава машина.И,като нямаме,какво,да не си сменяме течноста ли? smile150 -какво лошо има като се сменя с шишенцето,колело по колело,докато протича от всяко бистро??????Даже по добре става 100%

Не съм казал ,че 100% ще ти протече помпата,а че има доста такива случаи и после ставали големи разправии с клиенти.

То те и маслата сменят с машина,а не от пробката,ама дали е по-добре така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Машината е с регулируемо налягане. така че за проблеми с помпата забрави [-X Можеш от 0.1 бар да го вдигаш до 4 бара през 0.1 :smt034 Сега аз ще те помоля, когато си неинформиран по добре запази мнението за себе си ;)

А не е ли по добре да почнем като европейци да работиме, а не с шишенцето и маркуча..... smile091

 

Какви европейци бе човек...Огледай се малко. Трагедия е всичко. :? Масово хората се мъчат сами да си оправят колите, по улиците кутии свалят, чупят, масла се леят и т.н...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви европейци бе човек...Огледай се малко. Трагедия е всичко. :? Масово хората се мъчат сами да си оправят колите, по улиците кутии свалят, чупят, масла се леят и т.н...

В оторизираните сервизи с обучен персонал е скъпо, а в гаражните е равносилно на да си поправяш сам колата в 80 % от случаите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Машината е с регулируемо налягане. така че за проблеми с помпата забрави [-X Можеш от 0.1 бар да го вдигаш до 4 бара през 0.1 :smt034 Сега аз ще те помоля, когато си неинформиран по добре запази мнението за себе си ;)

А не е ли по добре да почнем като европейци да работиме, а не с шишенцето и маркуча..... smile091

 

Какви европейци бе човек...Огледай се малко. Трагедия е всичко. :? Масово хората се мъчат сами да си оправят колите, по улиците кутии свалят, чупят, масла се леят и т.н...

а,кой си беше сложил тампона на мотора сам и то на обратно :D;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bleeding the brake system without using the brake filling and bleeding device

Special tools and workshop equipment required

t Bleeding bottle (commercially available)

t Brake fluid → Chapter

Opening the bleeder screws on the hydraulic unit is not allowed on vehicles with ABS, ABS/EDL!

NoteWhile bleeding continuously check the brake fluid level in the brake fluid reservoir and top up brake fluid if necessary up to the “MAX” marking.

– Open the bleeder screw with the hose of the bleeder screw fitted.

– Flush the brake fluid through the brake system by pumping the brake pedal.

– Close the vent valve with the pedal pressed down.

– Proceed pumping with the pedal at least 10x per wheel brake and repeat the procedure until no more air escapes.

Bleeding sequence for vehicles with Mark 20

1 - Rear right wheel-brake cylinder/brake caliper

2 - Rear left wheel-brake cylinder/brake caliper

3 - Front right brake caliper

4 - Front left brake caliper

Bleeding sequence for vehicles with Mark 60

1 - Front left brake caliper

2 - Front right brake caliper

3 - Rear left brake caliper

4 - Rear right brake caliper

Vehicles with ABS or with ABS/EDL

A road test must be carried out with these vehicles after bleeding. While doing so perform at least one ABS adjustment!

NoteFor vehicles with brake-power regulator move the rear wheel-brake lever of the regulator during bleeding.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не спомена че и от съединителя трябва да се пусне течността. Нали от едно казанче се хранят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм го инсталирал руския. Иначе не е проблем.

 

А съединителя не се източва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви европейци бе човек...Огледай се малко. Трагедия е всичко. :? Масово хората се мъчат сами да си оправят колите, по улиците кутии свалят, чупят, масла се леят и т.н...

а в гаражните е равносилно на да си поправяш сам колата в 80 % от случаите.

 

Далече си от истината тук колега. В оторизираните и големи сервизи масово майсторите напускат и започват частно да си работят на по достъпни цени и за себе си. А в големите сервизи се напълва с "обучени момчета" И това не само в Русе.

 

п.с. Тампон наобратно си е все едно както трябва :) А накрадки наобратно - желязо към желязо :o:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.