Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Газ.инжекцион BRC или BIGAS


miro_vtu

Recommended Posts

Здравейте, колеги мисля да си газифицирам и аз колицата. Спрял съм се на тези две марки(BRC или BIGAS).

Можете ли да дадете мнение коя да сложа, защото много четох и за двете обаче немога да се спра на едната и ако можете да помогнете ще съм ви благодарен. Колата е Октавия 1.6 SR 101к.с. :):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А конкретни оферти и за двете марки имаш ли като цена, гаранция и т.н.?

 

Аз мога да ти дам едно съществено предимство - инжекторите които идват с Бигас са Биаджиоти Фаст, които са напълно разглобяеми и ремонтируеми, продават се оригинални ремонтни комплекти за тях, които струват от порядъка на няколко десетки лева. Доколкото знам ако на БРЦ-то му сложиш инжектори БРЦ, те са капсуловани и неразглобеями. Естествено ако се скапят през гаранционния сток ще ти ги сменят, но иначе от газаджии чувах цени от порядъка на 150-200 лева за инжектор БРЦ. А имай предвид че в инжекторите има механични части, които рано или късно ще се износят и смяна или ремонт ще е наложителна.

За Бигас софтуера не се предлага свободно а трябва да си го закупиш, защото дори и да го намериш от някъде за да работи с пълните си възможности изисква хардуерен ключ. Бигас в българия продават софтуера заедно с ключа и интерфейса за 440 лева. Не знам при БРЦ как стои този въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

брц използват японски инжектори кей-хин - много по- тихи са и не дават ядове по 250 - 300х км ,поне в скъпите си уредби ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

еми за Бигаз ми казаха 1450 лв

БРЦ-1600

Гаранцията на БРЦ е 12 месеца, а на Бигаз незнам

За Ланди Рензо не съм чувал, какви са те? smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз купих колата с БРЦ газова. Мойта е същата. В един момент започна да дава ядове и да работи на 3 цилиндъра. Казаха ми че инжекторите са се прецакали взеха ми 200 лв със смяната колата тръгна чудесно. Стигна от софия "чак" до Пловдив и се скапа пак. Стана даже по-зле започна да гасне като изключиш от скорост. Отидох при трима различни газаджия и тримата ми казаха 3 различни версии, включително че нямам компресия. На финала след като дадох около 500лв по майстори (това със смяната на инжекторите) ми писна отидох при едни готини газаджии, свалих цялото скапано БРЦ и сложих Ловато за 1400лв. Това беше пред 8-9 месеца. От тогава (чукам на дърво) нямам никакви проблеми с АГУ-то. Само наливам газ и карам. И между другото като смених инжекциона разхода ми падна с около 2 литра. Сега с Ловатото ми дава от 10 до 12 на 100 в София. Зависи как я карам и откъде карам. Азти препоръчвам ловато също и защото почти няма газаджии дето да нямат софтуер за Ловато. Което ще рече че където и да ти се наложи, можеш да го отремонтираш ако стане нещо.

Надявам се съм помогнал, успех с избора. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

благодаря, за помоща, сложих Bigas и жече 5000км без проблем, дай Боже и за напред да е така! smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...
Здравейте, колеги мисля да си газифицирам и аз колицата. Спрял съм се на тези две марки(BRC или BIGAS).

Можете ли да дадете мнение коя да сложа, защото много четох и за двете обаче немога да се спра на едната и ако можете да помогнете ще съм ви благодарен. Колата е Октавия 1.6 SR 101к.с. :):):)

 

 

класика ловато и брц , с компромис Бардолини и Мега джет

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
  • 2 седмици по-късно...

Здравей, колега! Чувал съм за тях, но толкова! Мисля че са български! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеци по-късно...
  • 7 години по-късно...

Здравейте на всички.

По-долу пиша един малко дълъг пост, но го прочетете внимателно защото после да не се озовете в моята ситуация и да се налага да псувате, да си скубете косите, да си образувате излишни нерви и негативни емоции.

 

Ето каква беше картинката при мен след като и аз се излъгах да си сложа ГИ при въпросните Progas на ул. Панагюрище 15 в София.

1. Първо там се оказа че работят пишлегарчета видимо на 25-30 г. то лошо няма ама и не разбират от това което правят.

2.Сложиха ми ГИ за 4 часа, при положение че разпитвах преди това на други места които ми казаха минимум ден а някои казаха 2 дни.

3.Една година ми харчеше около 20-22 на 100 извънградско при положение че 4 пъти ми го донастройваха. Мои познати ми казаха и по форуми четох че като моята кола харчи максимум 9-10 на 100 извънградско. След 5-6 настройка г/д го докараха на 12.

4.После ходих на други 2-ма газаджии и като погледнаха как са сложили ГИ направо останаха в потрес отдих и йм казах какво да си оправят и те не можаха, бе малоумници.

5.После на 10 000 км отидох за смяна на газови филтри след като ги смениха спряха да ми работят DVD-то и стоповете (няма никаква връзка но факт!).

6.После на 20 000 км пак смяна на филтри взеха си ми пак 30 кинта, и познайте пак DVD-то не работеше, но уви и компютъра на колата се сбъга почнаха обороти да играт, стрелката на температурата се дига от 0 до 90 градуса за 2 секунди и т.н. Айде дадох 100лв. на майстор да оправи нещата.

7.Докато беше в гаранция ми настройваха ГИ 10 пъти и все се мръщеха. Исках да я върна и да ми си върнат парите но уви пълна лъжа и измама са.

8.Все като ходех казваха газта е фалшива която сипваш, колата ти не е добра , търси си проблема в нея. Само че аз нямам никакви забележки по колата и на диагностика я карах и никакви забележки нямаше.

Не знам какво още да ви разкажа. Въобще не съм доволен, както и по горе колегата каза от скоро Progas са на пазара. За мен лично това са най-големите мушенници и измамници.

 

Хора не си налагам мнението, само споделям опита си. Съвета ми е НИКОГА НЕ ХОДЕТЕ В PROGAS, аз лично няма да стъпа повече там а пък Вие ако искате негативни емоции ходете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.