Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на антената на покрива


drank

Recommended Posts

Здравейте, колеги

 

Смятам тия дни да си поръчам ето тази антена - http://www.skodateile.cz/index.php?pg=p ... a%20kabely

Искам да попитам колко сложна е смяната на антената и прекарването на GPS кабела? Дали ще мога да се справя сам или, ако е много сложно, дали има някой от София, който може евентуално да помогне smile012 ? Досега никога не съм извършвал такива дейности по колата и малко ми е притеснено.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам при мен как е... не ми се струва лесна задача. Трябва да се маха тапицерията на тавана и ако имаш въздушни завеси става леко сложно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори че не пиша по темата ама аз се мъчих да си сменя само антената без самата стоика и катовидях какв х..и е и се отказах.Иначе ПОЧНАХ да разглабям тапицерията на тавана и до там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето този пич го е правил - http://forum.skoda-club.ru/viewtopic.php?t=14589

 

И той казва, че е голяма мъка. Ако не намеря някой, който разбира, май ще се размина с новат аантена :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се разкача само отзад май не е толкова страшно. Мислех, че кабелът слиза по някоя от предните колонки.

 

Ако те е страх да се захванеш, от ЕТ няма да те върнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отзад се разкача за да се сложи самата антена, но според мен за да се прокара кабела трябва да се разглоби и лявата страна чако до предната колонка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте!

Аз си позволявам да напиша няколко думи,защото си счупих антената на окти 2 и се наложи да я сменя.Успях,но не ми беше лесно.Все пак почти с две леви ръце съм така,че смятам за възможно да го направи колегата drank.Ето моите действия

1.Махам двете допълнителни облегалки на задните седалки.Тези до вратите с натиск назад и надолу внимателно.Държат ги две метални "куки".

2.В багажника отвивам двата болта "торкс" държащи пластмасовите куки за мрежата които са отдолу под кората до задното стъкло.След това развих единичния болт държащ единичната кука до малкия плафон за осветление на багажника той е звезда.Майче накрайника за него е pz2.

3.С малко усилие се налага да се измъкне страничната кора на баганика от гуменото уплътнение на 5-тата врата ,свалят се задните седалки напред и същосе измъква страничната кора закачена с ухо за ключалката на седалката.При свалянето на кората се маха буксата на плафона за осветление на багажника.

4.Пластмасовата упора,крепяща кората под задното стъкло се сваля със три болта звезда отпред и отзад условно казано ,те са доста навън и се виждат.По средата е доста навътре.Още нещо крепи тази кора това е болт с шестоъгълна глава"10".Той се вижда когато погледнеш от мястото на свалената странична упора до задната седалка.Погледът е отдолу нагоре.Внимателно дръпнах навън,защото видях,че има "куки" за връзка между нея и сраничния панел.

5.Следващата ми стъпка бе да махна горния хоризонтален панел.С пръсти леко го отлепих от тавана от към задницата на колата и с отверка по широка но с тънко стебло махнах мисля,че бяха 7 щипки метални като ромб и я свалих БАВНО беше.Под пластмасата се вижда,че страниците се държат с по един болт торкс за тавана.

6.Страниците са захванати със супер малко винтче под гуменото уплътнение на вратата на границата между горния и долния сранични панели/тези на вратата/.Самата кора е закрепена с мисля,че бяха 6 "щипки" бели пластмасови .Първите/по-близките до багажника са лесни ,но за по-предните особено за тези до вратата трябва доста дълъг инструмент /аз го направих с отверка около 45 см/.

7.Остава само една малка процедура по махане на сраничните дръжкки/тези на тавана/ и една широка "тапа" точно в средата на тавана отзад под свалената вече пластмаса.Моят таван е твърд и много внимавах да не го прегъна като го свалям надолу отлепих го около 15 см.На задната греда има готова щипка за всички/3/ връзки на антената Кабела доколкото видях продължава от ляво напред/шофьорската страна/.Другото е видно от снимките на колегата руснак със синята шкода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.