Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

съвет относно Октавия 1


milefff

Recommended Posts

Да, за Октавия 1. Може даже тази седмица да дойда. Ще се радвам да се запознаем. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 87
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    23

  • gedore

    14

  • ikonoma

    13

  • 1971 16V

    12

Най-много писали в темата

айде да видим кво ще стане

айде бе ,други колеги не знаят ли нищо по въпроса???

за кво ми трябваше и на мене да се обаждам.....

на всички smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде да видим кво ще стане

айде бе ,други колеги не знаят ли нищо по въпроса???

за кво ми трябваше и на мене да се обаждам.....

на всички smile027

абе чета ви аз закачката,ама

последния ред най ми хареса smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за Цецо/пък утре ,тоест днес в 11.30 те чакам,взел съм всичко/

малоумник да си ,ще видиш че втулката е под гайката която стяга чашата на пружината

gedore-кво работиш ти бе колега?????

post-2454-13845318549_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и ... обезателно да пишете какъв е резултата ... :)

благодаря на всички за изчерпателното инфо !

скоро ще стане малко по висока отпред ... а после и отзад :)

\:D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам нито "Бегачката" , нито "Гедоре" как ги сменя, но аз лично макферсона свалям само при смяна на амортисьора или смяна на пружината smile049 Всичко що е отгоре като тампон, втулка или лагерче си става на място без и гума да свалям smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам нито "Бегачката" , нито "Гедоре" как ги сменя, но аз лично макферсона свалям само при смяна на амортисьора или смяна на пружината smile049 Всичко що е отгоре като тампон, втулка или лагерче си става на място без и гума да свалям smile021

Явно се бъзикаш със форума :smt018

и аз сменям бутала без да свалям главата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, може и така да трябва, но ние нямахме особено големи проблеми и без да развиваме двете неща. Мир. smile126

Майстор е мръсна дума за мен. По-добре техник. smile004

сега забелязах,че твойта е 75 коня и е възможно изобщо да нямаш стабилизираща щанга

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Торсионна щанга имам и е свързана към биалетките. Знам го, защото това беше първия ремонт, който правихме през далечната 2002 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Торсионна щанга имам и е свързана към биалетките. Знам го, защото това беше първия ремонт, който правихме през далечната 2002 г.

браво,значи е бегачка все пак :D Аз не съм ремонтирал до сега такава Октавия с този мотор,както и Голф 4.Голяма рядкост са.Но на Голф 3 слабите модели нямат стаб щанги,та предполагах ,че и твоята е мямала може би,тъй като не си изпитал никакви затруднения при свалянето на шенкела от макферсона.Но явно вие като интусиасти,с големия чук и щанга,не сте усетили напъна на торсиона :D

и кво стана сега,разбрахте ли как се сменят повдигащите втулки-май някой снощи си изтриха мненията-явно не им се кара зелена Шкода 210коня :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто свихме повече пружината и вкарахме макферсона. Левия при по-малко свиване влезе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

gedore,къде си? да не ти е спрял интернета?

След снощния деспут,днес съм си сложил винце и мезе до лаптопа че много ми стана интересно.....а то какво стана единия участник го няяяямаааа.

 

 

п.п Ей модераторите що триете мнения smile011 ,и тука има липси и в темата на новак21. smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто свихме повече пружината и вкарахме макферсона. Левия при по-малко свиване влезе.

ама вие свивате пружината,както е в калника ли бе???? :roll: :roll: :roll: малееее икономе разби ма,големи сте smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто свихме повече пружината и вкарахме макферсона. Левия при по-малко свиване влезе.

ама вие свивате пружината,както е в калника ли бе???? :roll: :roll: :roll: малееее икономе разби ма,големи сте smile027

 

:o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бегачка или си се превъзбудил повечко отколкото трябва, или наистина не разбираш толкова колкото се правиш :-k Поне като не си компетентен в някоя област не се обаждай неподготвен, аз поне така правя smile027

 

А за предложението ти ДА ПРИЕМАМ ГО и аз залагам Сеат Леон Купра 1.9 ТДИ 4х4 ARL 200++ за това, че за 10 мин втулките ще ги монтирам, може и тампоните и лагерчетета да сменя 8)

Казвай само къде (може и във Варна) smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ооо,да,заповядай

апък,ако успееш за 9мин. и 40сек- ще ти дам и Опела като бонус,щото си голям майстор виртуоз

би ли обяснил,точно последователността на действията си-те би трябвало да не са много,като се има в предвид колко бързо става

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поставил съм предизвикателство на спорещите. Да видим дали ще има край на празните приказки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бегачка или си се превъзбудил повечко отколкото трябва, или наистина не разбираш толкова колкото се правиш :-k Поне като не си компетентен в някоя област не се обаждай неподготвен, аз поне така правя smile027

 

А за предложението ти ДА ПРИЕМАМ ГО и аз залагам Сеат Леон Купра 1.9 ТДИ 4х4 ARL 200++ за това, че за 10 мин втулките ще ги монтирам, може и тампоните и лагерчетета да сменя 8)

Казвай само къде (може и във Варна) smile004

 

Е сега вече това са празни приказки. Примерно ако искаш се пробвай на една кола внос от Австрия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

gedore,къде си? да не ти е спрял интернета?

След снощния деспут,днес съм си сложил винце и мезе до лаптопа че много ми стана интересно.....а то какво стана единия участник го няяяямаааа.

 

 

п.п Ей модераторите що триете мнения smile011 ,и тука има липси и в темата на малоумник21,опа грешка новак21. smile091

Аз работя през деня. да не съм безделник като тебе или да седя само пред компютъра? И няма какво да споря повече, аз знам как да ги сменя без да свалям и колелото. А "begachkata"- недей да се палиш толкова, голема работа все едно е станала....Ти много навътре ги приемаш нещата.Недей да спориш, не си мисли,че знаеш всичко и всичко ти е ясно..Човек се учи докато е жив!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

gedore,къде си? да не ти е спрял интернета?

След снощния деспут,днес съм си сложил винце и мезе до лаптопа че много ми стана интересно.....а то какво стана единия участник го няяяямаааа.

 

 

п.п Ей модераторите що триете мнения smile011 ,и тука има липси и в темата на новак21. smile091

Аз работя през деня. да не съм безделник като тебе или да седя само пред компютъра? И няма какво да споря повече, аз знам как да ги сменя без да свалям и колелото. А "begachkata"- недей да се палиш толкова, голема работа все едно е станала....Ти много навътре ги приемаш нещата.Недей да спориш, не си мисли,че знаеш всичко и всичко ти е ясно..Човек се учи докато е жив!

изобщо съм далече от мисълта ,че зная всичко

ама това го знам :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо съм далече от мисълта ,че зная всичко

ама това го знам :D

 

 

Хахаха шегуваш се нали??? smile091 Гедоре е прав, че човек се учи до като е жив smile159

 

До Фаворит - Въобще разбра ли защо споменавам Сеата??? smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле, голямо мерене на пишки става в тая тема... smile012

 

Ще ме извинявате за офтопика, ама то и без това поне половината тема е същото smile049.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.