Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

дефекти при тойота


ip4o

Recommended Posts

”Тойота” отстранява дефектите безплатно

10 февруари 2010 / News.dir.bg

Ще бъдат изпратени писма на собствениците на автомобили "Тойота" в България от проблемните модели и проблемите ще бъде разрешени безплатно за всички.

 

Това съобщиха от "Тойота Балканс" ЕООД - официален вносител на марката у нас, предаде БТА. В Европа от 1 800 000 автомобила има 26 оплаквания и няма никакви инциденти, посочиха от компанията. В България за момента също няма оплаквания и инциденти, и мярката, която ще бъде предприета, е превантивна, добавиха от дружеството.

 

В началото на месеца японската автомобилна компания "Тойота" съобщи, че изтегля 1 800 000 автомобила от европейския пазар заради дефект в педалите на газта. Общо от световния пазар ще бъдат изтеглени 9 500 000 автомобила на "Тойота".

 

Друга японска автомобилостроителна компания - "Хонда", също съобщи, че ще изтегли 378 758 коли от САЩ заради проблем с въздушните възглавници, причинил 11 травми и един смъртен случай. От официалните вносители на марката за България - "Бултрако" АД успокоиха българските клиенти на марката с официално изявление на Хонда Мотор Европа, с което уверяват, че автомобилите Хонда, предназначени за Европа, не са засегнати от проблема с въздушните възглавници, които са от друг тип.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • димон

    9

  • ip4o

    8

  • РусенскоВарено

    5

  • VALDO

    5

Най-много писали в темата

Евала на TOYOTA !!!

Следващата ми кола може да е TOYOTA. Такава грижа за клиента рядко се среща ...Евала !!!

До скоро чаках Шкода да ми смени сгрешено предно окачване ( носач - алл. тампон 2007-2008 са се монтирали бракувани носачи ) , шуменето в купето , заради сгрешени уплътнения , вибрациите на мотора заради твърди тампони , съединителя заради горното отделяне ( от нов) , скърцането на шофьорската седалка което изнервя до БЕЗОБРАЗИЕ ( 2 пъти е ходено за нея - и все е О.К.) , щракането на "топката" на скор. лост при минаване на низходяща ( то дори не е топка) , скърцането на предното окачване в студени дни , стърженето при свалянето на стъклото ....и да не изброявам и другите немаловажни неща ....

Та мисълта ми е : Тоyota е намерила нещо сгрешено ( педала на газта) ...демек да се дава повече газ ....и се е погрижила за клиентите си .

Малиии, де да можеше на моята Октавия това да ми е кусура , да не ми се връща газта .... smile168 smile168 smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Димоне, "сгрешеното нещо" в Тойота, доколкото знам е причина за ПТП-та и смъртни случаи - не си пожелавай такива кусури, молим тъ!. В такъв случай, дори и за Дачия да говорим, пак ще сменят педали на газта като невидели smile049.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гога , именно при едно такова прищракване на топката на скоростния лост ( което бе доста звучно ) , се изплющях на бул . Гоце Делчев в гъза на едно Рено , защото трябваше да видя кое е издало звука там долу... :mrgreen: Ако не беше "щракало" нямаше да гледам и съответно щях да забия спирачките мигновено ... smile027

 

...след това си свалих топката и омотах малко тиксо отдолу на лоста ...( всичко било наред ...)....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наистина и на мен ми направи добро впечатление това което правят от тоиота, понасят огромни загуби но се грижат за клиентите си..другото което ми направи впечатление от репортажа по бтв,, показах кадри от някои магазин на тоиота и показаха как клиентите си стоят на едни масички и на едни диванчета в близост до едно о0громно стъкло през което имат ясна видимост към сервиза ии могат да си гледат колите доакто хората работят по тях.. а аз като отида в ЕТ варна и се подпра на парапета до входа и зяпам към сервиза веднага идват и ме питат ко прая и ко гледам...ии отивам на пластмасовите столове ии се пека на слънце или умирам от студ...не мога да разбера що не пускат клиентите в сервиза....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гога , именно при едно такова прищракване на топката на скоростния лост ( което бе доста звучно ) , се изплющях на бул . Гоце Делчев в гъза на едно Рено , защото трябваше да видя кое е издало звука там долу... :mrgreen: Ако не беше "щракало" нямаше да гледам и съответно щях да забия спирачките мигновено ... smile027

 

...след това си свалих топката и омотах малко тиксо отдолу на лоста ...( всичко било наред ...)....

ама ти верно ли заради обострения си слух оправи колата smile091 smile091 smile091 smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Димоне,как няма да ти щрака.....,при тоя паваж дето е на Г.Делчев! smile001

Така като гледам ,на кръстовището с Дойран,преди пазара на Красно село си се изплющял!Почти до нас! smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малее димоне ..то мн страшно ми изглежда на тая снимка случилото се =((((

е,чак пък много страшно....

нищо и няма ,случват се такива работи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала на TOYOTA !!!

 

Че кво му е "евалата"!? Има дето не изтеглят нито една smile048

 

file.php?id=16958&mode=view

 

 

ПП- Шегата настрана! Подобни действия на производителите могат само да будят уважение и доверие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Димоне,как няма да ти щрака.....,при тоя паваж дето е на Г.Делчев! smile001

Така като гледам ,на кръстовището с Дойран,преди пазара на Красно село си се изплющял!Почти до нас! smile048

 

Да , точно пред вас и почти до нас - ст. "Славия " ! С Дойран. Беше отдавна , не искам да си спомням . Преди 6 мес . Оттогава си имам чисто нова предница и радиатори !!! Имах драскотини по калниците и капака - сега са нови !

Всяко зло - за добро ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала на TOYOTA !!!

Следващата ми кола може да е TOYOTA. Такава грижа за клиента рядко се среща ...Евала !!!

smile168 smile168 smile168

 

не искам да те раубеждавам....но не мисли че тойота са чисти като сълза...

и те имат крливи ризи....за които не признават и се правят на луди.... Само ще кажа да поразпиташ какъв е разхода на масло на новото Версо бензинец (чисто ново от магазина) за 100О (хиляда) километра ама от хора дето го имат...не по каталог..... :):):) и ще разбереш колко несправедлив е света...

 

поздрав...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малее димоне ..то мн страшно ми изглежда на тая снимка случилото се =((((

е,чак пък много страшно....

нищо и няма ,случват се такива работи

абее дано се случват по рядко..важното е че сега сичко е ОК, възглавниците излязаха ли при този удар??..... между другото аз не знам защо всички полудяват по тия тъпите тоиоти..мен изобщо не ми харесват..не бих исипал толкова пари за тоя грозния авенсис, може би само джипките ме кефят, но като цяло.....пък и от приятели съм чувал че режат глави от кръста в сервиза...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички съвременни коли гълтат масло на поразия .Това е мода .

Не се смята за разход ...

Що не питаш някой Шкодовод ? :) - тук също има място за сравнение .

 

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички съвременни коли гълтат масло на поразия .Това е мода .

Не се смята за разход ...

Що не питаш някой Шкодовод ? :) - тук също има място за сравнение .

Ей го bega4kata казва литър на 1000 км. =D> - маслояд

Ама тя неговата още се разработва де ... smile048

smile159

 

Разбира се. Разбира се. От Тойота даже толкова са се загрижили за клиентите си, че за Версо давават безплатно масло и правят основен ремонт на двигателя ако се скапе в гаранционния период :):):)

Не знам закакво се захванах с този разговор, след като има модели на тойота дето харесвам...може би просто да те предпазя от Версо - то. .. което не може да се кара с български бензини

поздрав

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се. Разбира се. От Тойота даже толкова са се загрижили за клиентите си, че за Версо давават безплатно масло и правят основен ремонт на двигателя ако се скапе в гаранционния период :):):)

Не знам закакво се захванах с този разговор, след като има модели на тойота дето харесвам...може би просто да те предпазя от Версо - то. .. което не може да се кара с български бензини

поздрав

 

Само за Версо или за цялата гама на Corolla ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се. Разбира се. От Тойота даже толкова са се загрижили за клиентите си, че за Версо давават безплатно масло и правят основен ремонт на двигателя ако се скапе в гаранционния период :):):)

Не знам закакво се захванах с този разговор, след като има модели на тойота дето харесвам...може би просто да те предпазя от Версо - то. .. което не може да се кара с български бензини

поздрав

 

Само за Версо или за цялата гама на Corolla ?

 

За Версото съм сигурен. Дано да не си си го харесал много.... :(

Като научих, не можах да повярвам.....докато не поразпитах на още места....за да се уверя.

След това ходих на сайта (българския) и там видях, че същия тип двигател се слага и на други модели....

За другите модели обаче нямам познати с наблюдения, все тойотите дето карат са по-стари модели....и са си доволни от тях.

дано да съм помогнал

поздрав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не , бе ! :D Нищо не съм си харесвал , Версото даже не ми допада ...не обичам ванове.

Но имам приятел с таква 2007 г 2,2 D4D , гори му нормално масло по 1л до смяна ... Човека е доволен . smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.