Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Търся програмка за bootable usb/SDmc


joeless

Recommended Posts

От няколко часа се мъча да преинсталирам ХР-то на машинката на брат ми ииии... вече прискърцвам със зъби и гледа различно с двете очи... Всичко би било лесно и прекрасно, ако не ставаше дума за Asus EEE 900 ](*,)

 

Може ли да дадете някоя стабилна програмка с която да си направя флашката bootable, че направо пощурях... smile048 мооооля smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има някакви софтуеръи на HP,но най-важното е да флашката да поддържа буут! Така че, приятна зарибявка си си намерил :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а, зарибявката беше когато за пръв път това ЕЕЕ(баси та**ка) стана от линукско на уиндоуско ... отне ми към 40 човекочаса, 5-6 литра кафе и два пакета тютюн... :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

WinToFlash.

Изпробвано за инсталация на XP, Vista и Windows7 на HP mini.

Става лесно. Малко бавен е процеса, но за сметка на това простичък.

Трябва ти компютър с USB порт, диск с желания Windows, флашка с достатъчен капацитет и си ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има някакви софтуеръи на HP,но най-важното е да флашката да поддържа буут! Така че, приятна зарибявка си си намерил :)

 

Това е въпросната програмка на HP:

http://www.pcworld.com/downloads/file/f ... ption.html

 

Тук има инструкции за друг начин на инсталация на XP от флашка на EEEPC (най-долу има и за SD карта), но не съм ги пробвал, дано да ти помогнат

http://wiki.eeeuser.com/windowsxpusb

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От няколко часа се мъча да преинсталирам ХР-то на машинката на брат ми ииии... вече прискърцвам със зъби и гледа различно с двете очи... Всичко би било лесно и прекрасно, ако не ставаше дума за Asus EEE 900 ](*,)

 

Може ли да дадете някоя стабилна програмка с която да си направя флашката bootable, че направо пощурях... smile048 мооооля smile126

заповядай, колега. това, което ти пращам като линк работи 100% - лично тествано 2 пъти, просто чети внимателно (затова ти пращам и английска версия на описанието).

http://www.mobiew.com/%D0%B8%D0%BD%D1%8 ... eee-pc-32/

http://www.eeeguides.com/2007/11/instal ... thumb.html

 

успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички smile027 Одисеята продължава, ще пиша като се преборя... Ама му казвах на брат ми да не се занимава с нетбуци без елементарни екстри... По онова време за същите пари можеше да си вземе що-годе читав лаптоп със диск и към 250ГБ хард... То това работа ли е... 8ГБ ](*,) да се чудиш какво да правиш с него...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее има си предимства Джо. Все пак много по-малко ток харчи, съответно много по-дълго време може да работи на батерия.

И що па решихте да го правите на Виндоус. Кво му е на UBUNTU-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Убунту-то никак не е лошо, но машинката съвсем не идваше с убунто а с някаква мноого дървена дистрибуция... А и братлето няма време тепърва да учи нова ОС.. А и аз съм забравил доста неща, последно имаш линукска машина преди 3 години... Та и аз не мога да му помогна много... Вярно, форуми - бол.. но за това трябва време... и най-практичното в случая е винбоз...

междувременно, по методите горе нещо не ще да се получава, въпреки че следвам стъпко по стъпка.. Вероятно уиндоусите които опитвам (вече10ти ](*,) )са гърбави... изчаквам в мочента малко копи-пейст и ще пробвам инсталация през ДОС-а...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1-во сваляш това .......

2-ро сваляш това ........

3-то програмата е с лесен интерфейс и ще се ориентираш.ако не можеш питай! smile027

 

PRR: Четете правилата!!!

Правила на форума на Шкода клуб България

...

2. Нарушения и ограничения.

...

2.1.2.2. Линкове и/или предложения еднозначно сочещи към сайтове и/или услуги, свързани с разпространението на нелегален софтуер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо сложно няма. В интернет има тонове подробна информация точка по точка. Четеш и следваш както е казано.

 

http://www.google.com/search?source=ig& ... us+ee+boot

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

fatrat, мерси за ... сега започвам да тествам и с тях...

NightSpirit, през последните 7-8 часа изчетох доста инструкции, но благодаря все пак за вниманието smile027

 

ПП - fatrat, всъщност програмката прави всичко това което досега правех през cmd, просто тук е "облечена"... Дано в комбинация с читаво ХР свърши чудеса :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано в комбинация с читаво ХР свърши чудеса :)

 

Има XP-та специално направени за EEE, недей да се набутваш с "оригинално". Аз инсталирах на един Aspire One и си имаше версия специално за него. Свали си за ЕЕЕ, има ги по торентите, по 300мб са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Урааааааааааааааааааа! Подкарахме уин-а, вече му набивам и драйверите, че без тях ни звук ни нет ни нищо... fatrat... незнам какво да те черпя, казвай smile027

Незнам как точно успях да го излъжа де, не искаше да си намира диск от който да инсталира уин.. това при положение че ВЕЧЕ е в сините екрани и ВЕЧЕ инсталира.. Накрая се ядосах и направих една bootable флашка и една bootable SD карта... Напълно идентични... набих му ги и двете... и взе че тръгна както си трябва smile027

:smt004 :smt004 :smt004 :smt004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Once the text mode portion of setup is complete it will boot into the GUI mode (you can press enter after the reboot if your too excited to wait the 30 seconds)

 

Once the GUI portion of setup is complete you will again have to boot into GUI mode this will complete the XP installation and you will end up at you XP desktop. It is very important that you DO NOT REMOVE THE USB STICK before this point. Once you can see your start menu it is safe to remove the usb stick and reboot your pc to make sure everything worked." извадка от: http://www.eeeguides.com/2007/11/instal ... thumb.html

 

мисля, че ето тук бъркаш, колега, просто няма къде другаде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

joeless другия път земите истински лаптоп! smile001

Иначе и с една бира ше минеш smile027

btw ето ти и драйвърчета http://www.eeeguides.com/2008/03/asus-e ... ws-xp.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...мисля, че ето тук бъркаш, колега, просто няма къде другаде.

нътц, текстовата част ми запичаше още преди да започне да копира файловете.. Според мен просто не бях уцелил USB-то в което да напъхам флашката... и затова и стана като го падкарах с флашка И мемори карта... Следващия път за по-сигурно ще му запълня и трите USB-та и слота за картата с еднакви буутващи памети.. да си чете откъдето си иска файловете :mrgreen:

 

fatrat, мерси, драйверите още сутринта като писах бях почнал да ги мятам един по един... А колкото до лаптопа.. пробвах да го разубедя още тогава, ама главата му е по-твърда и от моята (на брат ми главата).. Лично моя избор е Gigabyte W476M, двуядрен процесор T3200 на 2GHz, 2G RAM и 250 хард.. Оказа се доста по-стабилна машина от на мацката НР-то... но най-вече е с двд ер-ве... еб*м ти и преинсталациите през USB.. :smt018

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.