Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

въпрос за Фелиция и Фаворит


Kaschey

Recommended Posts

здравейте,

търсих дали има подобна тема, не открих, така че питам:

знаете ли взаимнозаменяемо ли е моторчето за предни чистачки за Фаворит и Фелиция?

съзнавам - въпросът е доста специфичен, но именно за това питам тук. едва ли ще получа по-надеждна информация другаде.

развали ми се моторчето и моят майстор ми каза да търся втора употреба, тъй като новите са много скъпи.

един колега тук, от форума, ще ми помогне, ако се окаже, че неговото моторче от Фаворит става за моята Фелиция 97-ма година.

така че, помагайте.

мерси предварително за всички отговори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има разлика в командването на чистачките,на Фелицията е -0.интевал,бавни и бързи,на фаворит и форман са -0,надолу интервал,над 0 бавни и бързи.

Самите моторчета незнам дали са еднакви,не мога да видя ,че брат ми го ползва и не живеем близо,а сега студ и сняг....

Другото ,което е разлика ,поне външно ,че на фелицията капака на мотора преминава в пластмасов детаил,на формана и фаворита капака е вдигнат нагоре и към стъклото е като дупка.Имам моторчета от VW ,ако искаш може да ги сравним и ако са еднакви да видим дали и електрически са съвместими.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето заяде и го смазвах. Говорих с Гената и разбрах, че има разлика между двете. В един от магазините за части ми казаха - "по-добре си го поправи, че да не ти казвам цената", т.е. ще да е над 100 лв. явно. Защо не пробваш да го дадеш на ремонт.

Краси, къде са тия букси бре. Когато го разглобих моето не видях такива и го чистих и смазвах на място. После след като го сглобих се появи вибрация, въпреки, че нищо не бях размествал и стегнах всичко много добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето заяде и го смазвах. Говорих с Гената и разбрах, че има разлика между двете. В един от магазините за части ми казаха - "по-добре си го поправи, че да не ти казвам цената", т.е. ще да е над 100 лв. явно. Защо не пробваш да го дадеш на ремонт.

Краси, къде са тия букси бре. Когато го разглобих моето не видях такива и го чистих и смазвах на място. После след като го сглобих се появи вибрация, въпреки, че нищо не бях размествал и стегнах всичко много добре.

 

Може да е паднал някой от балансите на пропелера без да си забелязал или същия да се е изкривил по оста на ротора...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей момци,вие сте лесни с това моторче за чистачките ;) 99% съм сигурен че са еднакви с изключение на куплунзите,което не е проблем да се преправи дори и от най босият електричар.

На моята фела се прецака скоростния лост...по точно механизмът за включване на скоростите.Днес ми се разпаднаха щангите... лоста ми остана в ръцете...колата на свободна....абе живо чудо посред зима :smt0344 Легнах отдолу наръгах 1-ва и така я прибрах smile092 Утре ще го умувам в канала на светло smile092

За да не пускам нова тема искам да ви попитам , конзолата за скоростите...т.е всички щанги и лостове от фаворита комплект ще паснат ли на фелата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих се обзаложил , че ще паснат , но трябва да сложиш комплект с голямото желзо , което носи лоста и щангата и извадиш преходната втулка на скоростите , а в механизмите на чистачките има една ламаринка , която свързва двете щанги на чистачките с моторчето и която при Фаворита е по - къса и съответно хода им е по - малък от тоз на Фелицията ... що се отнася до управлението то се определя от релето ( Фаворита ми оригинално беше с фелициево реле , но аз си сложих фаворитово , щот е голяма гъзарийка да има променливо време на интервала ) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма Фелициево и Фваворитово реле, има с твърдо зададен и с променлив интервал. На двата модела с модификация GLX, GLXi се монтира реле с променлив интервал (за фаворит се отнася за след фейслифта).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.