Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как се разглобява препазен колан на Октавия2?


rashkov

Recommended Posts

Здравейте Колеги,

 

От известно време датчика на шофьорския колан не сработва и въпреки че е закопчан колана продължава да пищи - адски дразнещо е. От време на време като го наместя и спира, но само една малка дупка и пак се започва ... Та ходих в сервиз на Шкода и от там ми казаха да си купя цялото устройство ... некви 100лв. Та чудя се как да го разглобя колана (на седалката) и да пробвам сам да си отстраня проблема.

 

Уви, нямам и представа как става, та моля ако някой може да даде съвет.

 

Поздрави и карайте умно, че за 1 месец два пъти посетих застрахователите smile048

 

Радо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драги ми Радо ! :D

Мушни си ръката под седалката и откачи малкия куплунг ( за колана, вътрешния...към ск. лост)

Няма за какво да се тревожиш , това е просто индикация за незакопчан колан . Просто няма да ти напомня ... :)

 

п.п. 100 лв не са мнооо пари все пак ... smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Димон, идеята ти е меко казана брилянтна smile159 и на първо четене ще свърши работа!

 

Но все пак бих искал да хвърля един поглед на механизма на колана (от вътрешна страна). Все си мисля, че ще измайсторя нещо ... само да успя да го отворя smile096

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Димон, идеята ти е меко казана брилянтна smile159 и на първо четене ще свърши работа!

 

Но все пак бих искал да хвърля един поглед на механизъма на колана (от вътрешна страна). Все си мисля, че ще измайсторя нещо ... само да успя да го отворя smile096

Ще се вкараш в голямо приключение. И датчика не е ли в закопчалката на колана ?!! :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Експериментирайте братя, за Бога, иначе за какво пишем в тоя форум? Трябва развитие на техническата мисъл. smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и резултата:

 

До шофьорската седалка, до прага, има малка "кутийка" и 2 броя куплунги - бял (голям) и черен (два пъти по-малък). Е извадих ги и двата. Оказа се, че белия не трябва да се пипа щото е за въздушната възглавница и сега ми вади грешка и ми свети лампата на таблото. Иначе, като изкарам черния, сензорът за колана се дезактивира.

 

Предполагам грешката на еърбега се чисти само в сервиз :-k

 

А ако разкача акумулатора за 10-на минути дали ще си самоизчисти/забрави грешката :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и резултата:

 

До шофьорската седалка, до прага, има малка "кутийка" и 2 броя куплунги - бял (голям) и черен (два пъти по-малък). Е извадих ги и двата. Оказа се, че белия не трябва да се пипа щото е за въздушната възглавница и сега ми вади грешка и ми свети лампата на таблото. Иначе, като изкарам черния, сензорът за колана се дезактивира.

 

Предполагам грешката на еърбега се чисти само в сервиз :-k

 

А ако разкача акумулатора за 10-на минути дали ще си самоизчисти/забрави грешката :-k

 

с акумулатора не става.само с vagcom.ако беше ползвал търсачката,щеше да видиш,че въпросната интервенция съм я описал много подробно,ама карай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.