Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Димитър Илиев ще подкара "Шкода Фабия S2000"


NightSpirit

Recommended Posts

zx450y250_854477.jpg

 

Екипажът на "Виваком рали тим" Димитър Илиев и Янаки Янакиев ще замени морално остарелия "Мицубиши Лансър Ево 9" и през новия сезон вече ще се състезава с актуалния "Шкода Фабия Super 2000", съобщиха от тима.

 

Екипът вече се е договорил с чешкия производител и автомобилът се очаква да пристигне в гаража му в края на март. Това е втората кола в националния шампионат от клас Super 2000 след "Пежо 207 S2000", с което Крум Дончев спечели шампионската титла през миналия сезон.

 

Автомобилите от този клас са с атмосферен двигател, конструирани са специално за рали и имат сериозно предимство пред конвенционалните автомобили от клас N4, които са по-близо до серийните и разполагат с известни подобрения.

 

В опит да заличат разликите и изоставането им Международната автомобилна федерация (ФИА) позволи през тази година класическите N4 да използват по-голям рестриктор на турбото, което се очаква да даде известен резултат най-вече на макадам.

 

"Много съм доволен, заяви Димитър Илиев. - За един спортист особено в технологичен спорт като нашия няма по-голямо щастие от това да кара последната дума на техниката. За съжаление автомобилът не е последната еволюция на "Шкода". Тя ще излезе по-късно и буквално два месеца ни делят от нея, което е изключително неприятно", обясни петкратният шампион.

 

"Шкода Фабия S2000" дебютира в Intercontinental Rally Challenge през януари 2009 г. и с добрите си резултати през сезона се показа като сериозна конкуренция на господстващия до момента модел на "Пежо".

 

"Основната заслуга да вземем този автомобил е на "Виваком". Отделно получихме подкрепата и на българския вносител на "Шкода". Не сме разглеждали други коли освен "Пежо"-то", добави той.

 

Целта пред екипа за новия сезон ще бъде битката за титлата. "Тя остава както винаги – само да побеждаваме. За съжаление в последните две години нямахме възможност да се подготвим добре технически, което ни коства и битката за първото място", каза Илиев, който завърши 2009 г. на четвърто място в шампионата.

 

През новия сезон пилотът ще продължи да си партнира с дългогодишния си навигатор Янаки Янакиев. В следващите два сезона двамата отново ще получат подкрепата на мобилния оператор.

 

"Колата може и да не запази оранжевия цвят на "Мицубиши"-то. Предвиждаме да бъде изненада, която ще разкрием на по-късен етап", обясни Илиев и добави, че шампионският "Лансър" от 2008 г. все още не е продаден.

 

Мирослав Стоев, dnevnik.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слвд като вече любимата марка настъпва сериозно в моторспорта дали не е време да се помисли за тема или подрардел на тази тема. За сега само ЧернатаПерла пуска интересна информация по темата. Чудя се къде да пускам такива линкове - фабия, интересни връзки, всеки за всичко или някоя друга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е , сега вече ще има да се веят знамена и опъват палатки на етапите! Ще можем да подкрепяме любимата марка. smile035 smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно можем да го поканим на събора! smile004

Пък и на пистата може и да му разрешим да стъпи :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любимия ми пилот с любимата марка автомобил. Какво повече.

Аз лично бих могъл да го поканя на събора. Съседи сме с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз това го писах преди седмица,ама няма кои да гледа smile096 !

 

Заглавие: Re: Ежедневни приказки!

МнениеПубликувано на: Сря Фев 03, 2010 10:32 pm

Модератор

Аватар

Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 2:06 pm

Мнения: 3293

Местоположение: Добрич

 

Гараж: Š'Fabia vRS'-05

 

Ей , Стенли, много си потаен.

 

Братовчед ти му се полага да кара Совалка :)

Затова се продава бегачката :)

http://www.rallycarsforsale.net/clas/in ... s&id=43614

 

А Боби Борисов.... прави тестове с Макинен :)

 

http://www.bgnrc.info/index.php?option= ... 1&Itemid=1

 

Ще се види и Фабия С2000 по нашите земи (по предварителна информация)

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=359584

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=359908

 

Митко Илиев е този човек! smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не ми е любимият пилот,ама имам таква слабост към бегачките на Шкода,че няма на къде повече.Така че по радостен не мога да бъда,чакаме красавицата по БГ трасетата с нетърпение,а на шата марка има никак не малка история в Моторспорта,така че е редно да му обръщаме повечко внимание!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще чакам и Ясен Попов да си земе! \:D/

абе и аз исках ясен да е с fabia, ама на друго зверило е хвърлил око... :(

Ясен Попов не караше ли Октавия едно време,май май и той е бил Шкодаджия. :mrgreen:

Успех на Митко и да ги разбие с Шкодето. smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясен караше и още как : http://www.vbox7.com/play:df925e7a Аз съм пристрастен защото Октавия 1 я обичам,а РС пък я сънувам всяка вечер,но за мен Октавия ВРЦ е най-красивата бегачка.

 

И на мен това би ми допаднало - Ясен с Фабия ама няма,просто стилът му на каране е уникален,човека обожава да пързаля!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.