Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Сервиз на 60 000 за О2


NightSpirit

Recommended Posts

В скоро врме ще влизам в ЕТ на 60 000км. Интерсува ме горе-долу какво се сменя и най-вече колко струва цялата процедура. Знам, че на 60 е малко по-обстоен прегледа. Дори и цени на TDI мисля, че ще ме орентират най-вече за цифрата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и цени на TDI мисля, че ще ме орентират най-вече за цифрата.

 

то и няма друг с такава като твоята smile091 smile027
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сервизната книжка, някъде в началото на първите страници, има съвети за първите 1500км, 15000, 30000, 60000 и други километри какво се прави.

За цената просто се обади в ЕТ.

Аз от вчера имам личен опит със смяната на спирачна течност - 40 лв. Мислех че е по-скъпа. На 2 години ще трябва да се сменя, та сигурно това ще е едно от нещата които трябва да направиш.

Виж си маслото, филтрите и свещите, дисковете, май се прави и преглед на ходовата част.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и цени на TDI мисля, че ще ме орентират най-вече за цифрата.

 

то и няма друг с такава като твоята smile091 smile027

 

Има, има, Чавдар брани фронта за сега, а Димон е потенциален кадидат (щото е много тихо FSI-то) smile004

 

Интерсува ме най-вече цена и освен маслата какво дуго - накладки, свещи, ремъци и т.н.

 

...май никой не знае :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво съм сменял на 60хил.км. на ТДИ-то в ЕТ:

1.Масло-Кастрол-96,90лв.

2.филтър маслен-14,60лв.

3.филтър горивен-51,59лв.

4.филтър прахов-22,20лв.

5.филтър въздушен-29,45лв.

6.накладки предни-129,87лв.

7.спирачна течност-9,60лв.

труд+приемчик+сервизен инженер-221,94лв. smile048

 

Всичко:576,16лв. с ДДС(цените са на ЕТ....,ако искаш? smile049 )

 

П.П.Накладките не бяха съвсем за смяна,можеха още 15-20хил.км. да изкарат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

coverdale, много благодаря, точно това ми трябваше. Предполагам при мен ще се сменят и свещи. И моите накладки сигурно няма да са за смяна, защото карам много извънградско, но ще ги сменям най-вероятно да си е всичко както трябва. А кога си ги правил тези работи, в смисъл не е преди много време, да знам дали са актуални горе-долу. Аз си мислех, че и ангренажния ремък се сменя на 60.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А кога си ги правил тези работи, в смисъл не е преди много време, да знам дали са актуални горе-долу. Аз си мислех, че и ангренажния ремък се сменя на 60.

 

Миналата година,по това време.Едва ли сега ще са по-различни цените.А относно ремъка,при нас с дизелите,мисля че се сменя на 120,а и за бензиновите мисля че е рано за смяна! :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свещите на FSI-тата се препоръчва да се сменят на 80 ккм .

При мен същите неща като на coverdаle , но без накладки = 380 лв...11.2009г.

 

п.п. Абе как може да се разбере дали ти е сменяна спирачната течност , освен по фактурата ...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VALDO, кое на 90? Ангренажа ли?

 

Е значи ще мина в рамките на 5-600 лв. Аз мислех да не са четирицифрени суми smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.п. Абе как може да се разбере дали ти е сменяна спирачната течност , освен по фактурата ...?

 

Няма как за съжаление... освен ако си личи, че са ти бърсали казанчето, че то почти винаги се олива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В книжката като запишат че е сменена, а след това ти ръждясат спирачните трасета - какво ще ти кажат като причина после - все ми иска да вярвам че са коректни. Иначе и в тяхната база данни и в твоята фактура имаш като доказателство че е извършена процедурата ако след това колата покаже признаци че не е сменена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VALDO, кое на 90? Ангренажа ли?

 

Е значи ще мина в рамките на 5-600 лв. Аз мислех да не са четирицифрени суми smile048

 

Ти пък !!! =D>

Мисля , че Валдо е говорил за свещите бе , момко !!! Аз цитирах по памет ... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.п. Абе как може да се разбере дали ти е сменяна спирачната течност , освен по фактурата ...?

 

Няма как за съжаление... освен ако си личи, че са ти бърсали казанчето, че то почти винаги се олива.

 

По казанчето нямаше следи , но след като лежах и под 4-те гуми , където има едни пишки за обезвъздушаване с едни гофрирани гумички отгоре...- и там нямаше капки ...????????- явно са перфекционисти като мен ... :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NightSpirit, Приятелю !!!...,

...Не знам как да ти обясня , но ДИЗЕЛА е голяма работа . Хем е по-икономичен , хем не сменяме ремък преди Вас , дори нямаме свещи и пак бачкаме , на всичко отгоре сме по-шумни и всички ни заглеждат ... smile091

 

...Всичко необходимо за пичове под 30-те !!! Не знам за кво тий туй FSI ... smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NightSpirit, Приятелю !!!...,

...Не знам как да ти обясня , но ДИЗЕЛА е голяма работа . Хем е по-икономичен , хем не сменяме ремък преди Вас , дори нямаме свещи и пак бачкаме , на всичко отгоре сме по-шумни и всички ни заглеждат ... smile091

 

...Всичко необходимо за пичове под 30-те !!! Не знам за кво тий туй FSI ... smile159

 

 

 

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.6 FSI е с верига, сменя се на 180000 км.

 

Сериозно! Изобщо не съм предполагал.

 

Значи общо взето освен масло и филтри само накладките са допълнителни този път. Аз съм запомнил още като я купувах, че ми казаха, че чак на 60 има повече неща за смяна и мислех да не ми искат някакви страшни цифри (че с Гогата и на кОнцерт трябва да ходим smile035 ). Ама явно съм разбрал-недоразбрал. Широко ми е около врата с тая нова Шкода, даже не знам, че е с верига. Сипвам бенц и газ до ламарината, не мисля за нищо :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бая старичките коли са с верига, после взеха да им слагат ремък и сега пак се връщат на верига/ по мой наблюдения/. С верига по- добре, ама е по- шумен мотора. Изглежда добре си ги правят, щом не сте и разбрали, че са с верига. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не може да се каже,кое е по добре-верига или ремък,и едното и другото си имат и плюсове и минуси

ама мнооооооого е дълг спора :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.