Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с климатика!!!


tab

Recommended Posts

Здравейте,имам Фабиа 1.4 MPI и имам един много досаден проблем с климатика и парното.

Става въпрос за следното: когато през лятото съм пуснал климатика да охлажда по някое време (понякога още в началото,понякога много след като е работила колата) започва да духа горещ въздух! Независимо,че съм сложил врътката за градусите да духа студено.И когато стане така се опитвам да го спра или да разместя врътката на различни посоки обаче изобщо не се повлиява и в един момент (когато то "си реши") само си спира и започва да духа вече посочената температура.. и това е адски дразнещо когато навън е супер жега,а вътре започне да ми духа 30градуса... smile012

 

И друго нещо: понякога копчето за вътрешна циркулация на въздуха отказва да се включи или пък докато е включено се самоизключва без да го натискам...

 

Ако някой е имал подобни проблеми или има обяснение за тях,моля да сподели! Също така,ако можете да ми препоръчате добър майстор на климатици,очевидно ще ми трябва... Предварително благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да смениш управляващя блок който е зад врътките топло/студено, рециркулация, климатик и т.н. Най-вероятно той е.ава, за по сигурно първо една диагностика. Блока е доста скъп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да смениш управляващя блок който е зад врътките топло/студено, рециркулация, климатик и т.н. Най-вероятно той е.ава, за по сигурно първо една диагностика. Блока е доста скъп.

 

А трябва ли да се разглабя таблото за да се провери тая работа? И имаш ли представа колко би ми струвал такъв ремонт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има малко разглабяне, ще ти струва зависи къде отидеш. Все пак живееш в София. При нас е по евтино :P Първо направи диагностика, трябва да ти дава грешки за двете клапи за рециркулация и за топлия въздух че имат проблем. Досега обаче в всички случаи поне които аз познавам проблема не е от клапите ами от блока който ги управлява...

 

Но действай само като си сигурен къде е проблема, все пак така по форума само предполагам. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има малко разглабяне, ще ти струва зависи къде отидеш. Все пак живееш в София. При нас е по евтино :P Първо направи диагностика, трябва да ти дава грешки за двете клапи за рециркулация и за топлия въздух че имат проблем. Досега обаче в всички случаи поне които аз познавам проблема не е от клапите ами от блока който ги управлява...

 

Но действай само като си сигурен къде е проблема, все пак така по форума само предполагам. ;)

 

Не съм се сетил,че това може да излезе при диагностика защото то нали няма много електроника по тия коли... но ще го проверя. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...
  • 7 месеци по-късно...

Относно проблема описан по горе и широко обсъден от братушките ...

 

Някой отсранявал ли го е ?

 

В кой сервиз ?

 

Колко струва ?

 

Благодаря ! smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

http://forum.skoda-club.ru/viewtopic.ph ... 5&start=45

 

Хората го правят сами. smile126

Мене ме е шубе. smile049

Не знам да ли да се реша ? :-k

Търся сервиз който да ми помогне. Писна ми да духа каквото си иска. Ту топло - ту студено ! ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен духа правилно, но ми набва грешка.

Оказа се, че работещо втора ръка това моторче е практически невъзможно да се намери. За същото мечтаят и доста собственици на Голф4 :mrgreen: - проблема е сходен, а моторчетата са еднакви.

Така ремонтирано кара малко. Ново- 162 лв.

Досвидя ми да го поръчам, ще обиколя пак по моргите за по- нова англичанка за донор, ако не намеря, ще го поръчвам.

Смяната само изглежда страшно smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.