Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Лети джанти за Фабиа


tab

Recommended Posts

Здравейте,имам Шкода Фабиа 1.4 MPI 2002год. и имам намерение да сложа лети джанти това лято.

Моля,да ме посъветвате дали да сложа 16''(ако някой има впечатления да сподели как е на нашите пътни условия) и колко е най-големия профил на гума,който може да се събере? smile012

А,ако някой продава джанти втора ръка или нови нека предложи цена ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джанти можеш до 18ки да сложиш. Има някой колеги и 19 ки слагат но с гуми на 30 :) и то не в БГ.

 

Аз карам със 17ки 8J с размери 215/40/17 и трябва доста да се пазят, иначе се кривят яко :)

 

Сложи си 16ки и си свиркай с гуми 205/45/16 и си огън. Но на 16ките ако слагаш зимни гуми- търсиш на височина 50, че 55 опират на задните подкалници.....

 

Смятай ги следното:

Джанта 15- височина на гума- 55

Джанта 16- височина на гума- 50/45

Джанта 17- височина на гума-40

Джанта 18- височина на гума- 35

 

Вече в зависимост от това какво J (ширина) на джантата ще сложиш си правиш калкулатора за гума.

 

ЕТ то на Шкода фабия 1 е 35. Има и джанти 38 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цифрите са проценти от ширината на гумата, все пак колкото по-голям е процента, толкова по малка е вероятността да си огънеш джантата във все по-големите дупки, които се отварят след снега и леда. Така, че си вземи по-малка като цолаж джанта, а по голяма като височина гума. Пробвано е. Работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията!

Аз бях гледал на една фабия от новите обаче за 16'' че височината на гумата е 50. Но за всеки случаи ми се искаше да сложа гуми на 55 височина и се чудех дали стават за 16'' но щом казваш че ще опират отзад...

И все пак какво бихте ме посъветвали,ако да кажем избера джанти 16'' като се има предвид че не съм маняк,а по-скоро търсеният ефект е колата да придобие по-нормален вид,че тия стоманени джанти направо ми вадят очите :o Имам предвид за гумите и тяхната ширина?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С твоето окачване на 16 джанта с 45 гума си е ОК и няма да имаш проблем.

Затова ако искаш 16ки-няма да имаш проблеми на 45 летни, а зимни 50.(ако искаш и 50 на летни сложи)

Аз преди като карах с 16ките сложих зимни гуми 205/55/16 и отзад в подкалниците от към задна броня опираха.

Ти си преценяваш?

Като цяло на Фабия -за да не ти се бъркат показанията 15ките трябва да са 188/55/15 и 205/45/16 - поне на моята капачка така пише!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С твоето окачване на 16 джанта с 45 гума си е ОК и няма да имаш проблем.

Затова ако искаш 16ки-няма да имаш проблеми на 45 летни, а зимни 50.(ако искаш и 50 на летни сложи)

Аз преди като карах с 16ките сложих зимни гуми 205/55/16 и отзад в подкалниците от към задна броня опираха.

Ти си преценяваш?

Като цяло на Фабия -за да не ти се бъркат показанията 15ките трябва да са 188/55/15 и 205/45/16 - поне на моята капачка така пише!

 

 

Веднъж спуках гума в една дупка... джантата беше 16'' с гума на 45 така че мисля най-малко на 50 да си купя.

Благодаря още веднъж!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.