Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

сваляне и разглабяне на фар


ogy76

Recommended Posts

Здравейте колеги,

искам да попитам дали някой знае как се сваля фара и в каква последователност.

Купих си лента с диодчета и понеже видях ,че стъклото се отделя от основата на фара реших да я монтирам вътре-копирайки фаровете на аудито.

Видях едни щипки,които сдвояват пластмасовата основа и стъклото.Дали това обаче е начина не съм сигурен.

Прегледах в раздел литература но няма точно описание как се сваля фара,а не искам да прецакам нещо.

 

Ще съм много благодарен на всички ,които дадат инфо smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега! Ако говориш за Фелиция е точно така, сваля се само стъклото на фара. Това го научих, понеже сменяхме крушката на фара на брат ми и неможеше от никъде освен да се свали стъклото, именно от тези щипки! :):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега като сложиш диодчетата, качи снимки да видим как изглеждат!!! Може и ние с колегите да си сложим, въпреки че аз не съм фен на тия китайските тунинги, ама де да знам може и да стане готино!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма проблем за снимките , ама как да сваля фара :-k

тези щипки са по две отгоре и отдолу и по една отстрани - няма достъп до всички и трябва да се махни пластмасата под фара и мигача за да се отвори видимост.Точно това незнам как става smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не бъркам се сваля първо мигача , след туй лайстната под фара и накрая за десерт 4 рапидки и фара е на земята .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо се свалят кабелите ,машинката за корекция на фара ,после е лайстната под фара,след това четирите рапидки и като излезе фара ,се сваля мигача.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последователността е следната:

1. При отворен преден капак, с по-широка отвертка се притиска държачът на мигача към фара:post-366-13845318326_thumb.jpg

2. Развиват се двете болтчета под фаровете:post-366-13845318337_thumb.jpg,

както и двете от горната страна на маската:post-366-138453183375_thumb.jpg

а след това и двете откъм радиатора:post-366-138453183379_thumb.jpg

3. Сваля се цялата маска:post-366-138453183385_thumb.jpg

4. Развиват се четирите рапидки:post-366-138453183389_thumb.jpg

5. Фарът се изважда и се разкачат кабелите и машинката за регулиране:post-366-138453183393_thumb.jpgpost-366-138453183397_thumb.jpg

6. Ако все още не си се отказал, изваждаш настрани крепежните скоби на стъклата: smile091post-366-138453183401_thumb.jpg

PS: ВСИЧКИ тези стъпки са описани в "Литературата" - във файла с име "Felicia 1994 - elektrooborudvane, bushoni, releta, imobilajzer, nagrevateli, airbags, elektricheska shema, vytreshno osvetlenie, farove, migachi, migachi, stopove, spidomer, klakson, kolonki, antena - RUS.pdf", ма не си търсил достатъчно усилено ;)

Успех!

PS2: Още не съм си изпил кафето и не съм се събудил явно - чак сега видях,че Фелата ти е с новата маска. :oops: Ама това улеснява нещата: просто откачаш лайсничките под фаровете от щипките и караш по описаната по-горе процедура! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега,

има разлика обаче при мен - аз съм с новата маска.

За тези на кито им потрябва:

1.развийте болчетата на пласмасовата лайсна под фара/на отворен капак/,

2.издърпайте я към центъра на колата , за да освободите зъбчетата,

3.развийте 4те рапидки фиксиращи фара,

4.издърпайте фара напред и освободете ел.букси за светлините и мигача,

5.с развиване освободете механизма за регулиране на светлините отвътре/нагоре-надолу/,

6.фара е свободен,

7.мигача се сваля от фара като се освободи едно зъбче и се издърпа напред,

8.сега фара е самостоятелен и може да му свалите щипките и да отделите стъклото от основата.

Така поне аз направих и имах успех.

Сега остава да се стъмни малко и да снимам колата с новите габарити,на мен ми допада а дали и на Вас ще кажете сами. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поизложих се с помощта за фара, та за компенсация, ето как се качват снимки: smile091

1. Избираш си снимката от компа post-366-138453183479_thumb.jpg

2. Добавяш яpost-366-138453183507_thumb.jpg

3. Вкарваш я в основния текст ;)post-366-138453183516_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Владо ако искаш да ти ги пратя на меил защото ми пише,че са много големи и неможе да ги качи. ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Владо ако искаш да ти ги пратя на меил защото ми пише,че са много големи и неможе да ги качи. ](*,)

 

Направи resize... (с Paint примерно)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички съфорумници за полезните съвети.

Очаквам да споделите мнение и за новата визия на моята Филка. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е станало хубаво, поздравления колега. =D> Ти ме нави и мен, да се занимавам с тия диодчета, но аз мисля да ги сложа през целият фар от край до край, по красиво ми се струва че ще е!!! Но това чак като се стопли времето че тук сега е минус 5 и има сняг до кръста!!! smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина щеше да е поо-добре да са по цялата дължина , но продават само два модела 25см.като моите и 40см. Вторите ми се видяха м ного дълги и трябваше да ги извивам,затова се спрях на тези.

 

PS.По въпроса за нинджите знам и продължение :След твоето изречение има и " нинджа се ражда ,не се става" smile091

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да добавя нещо по въпроса за нинджите - как се убива черна нинджа? Ами първо се бие до посиняване и после се застрелва с патрони за синя нинджа smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, аз се занимавам с осветление и мога да кажа, че такева диодни ленти се продават в магазините за осветителна техника на метър и са на 12V. те биват с различна мощност, големина на диода и нюанс на светлината, има и самозалепващи. Освен това лентата може да се реже по желание през всеки три диода и съответно там има и място за захранване обозначено съответно с + и -. За София магазин с добър асортимент и цени на такива ленти има например в бившия хладилен завод в кв. Орландовци. smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, аз се занимавам с осветление и мога да кажа, че такева диодни ленти се продават в магазините за осветителна техника на метър и са на 12V. те биват с различна мощност, големина на диода и нюанс на светлината, има и самозалепващи. Освен това лентата може да се реже по желание през всеки три диода и съответно там има и място за захранване обозначено съответно с + и -. За София магазин с добър асортимент и цени на такива ленти има например в бившия хладилен завод в кв. Орландовци. smile056

Сигурно си прав колега не споря,но тези са покрити изцяло с 0,5см. силиконов слой и могат да се монтират дори на открито/аз предпочетох да са във фара/,а относно рязането не забелязах да има някаква индикация че е възможно.Но моите са китайски може и по-добри да се намерят,аз исках да пробвам и май добре се получи. smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Орландовци.

 

Сигурно си прав колега не споря,но тези са покрити изцяло с 0,5см. силиконов слой и могат да се монтират дори на открито/аз предпочетох да са във фара/,а относно рязането не забелязах да има някаква индикация че е възможно.Но моите са китайски може и по-добри да се намерят,аз исках да пробвам и май добре се получи.

 

Да добре се е получило, и аз се замислям дали да си сложа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.