Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблеми с Общината


dyankog

Recommended Posts

Здравейте на всички!

Имам следния проблем с общината: През 2004г. ни присъдиха един автомобил "ШКОДА ЕВРОПА" като частично обезщетение за дължима сума. Регистрирахме авт. в КАТ /не ще да Ви казвам какъв филм беше/. Понеже не беше в движение, го спряхме от движение /по документи/ някъде през май месец 2004г. Фирмата ни притежава автомобили дадени на лизинг и за да може да се издължават лизингополучателите за платените данъци ние всяка година искаме разпечатка от общината за дължимите данъци за всяко едно МПС /около 60 бр. - "Алианц България" искаха автомобилите да са регистрирани на името на дилъра, за да отпуснат "Автокредит"/. Та през всички години сме получавали за "ЕВРОПА" - та нулев данък.

През Декември 2009г. извърших "Брак" - уване на автомобила и като съвестен гражданин, отивам в Общината да я отпиша от регистрите. Служителката казва, че не съм бил подал Декларация за това колко оси имал автомобила /по-точно ВЛЕКАЧА/. Казвам това не е влекач, а бордови автомобил - "Няма значение попълни една декларация защото програмата не ма пуска да я отпиша". ОК нося си печата на фирмата - попълвам въпросната декларация и ме сюрпризират, че трябва да платя около 2300 лв. с лихвите - данък за 2007г., 2008г. и 2009г. до декември. Защо дължа данък "Ми щот от 01.01.2007г. автомобила е пуснат в движение служебно". Защо не сме уведомени, че автомобила е пуснат в движение служебно - ми отговориха, че сме много и не можели да ни уведомят всички. Значи аз мога да отида до общината /не ме питайте как се паркира там/ и да ги уведомя, че автомобила няма да се движи, а те не могат да ни уведомят, че го пускат в движение. Питам защо съм получавал нулеви справки от общината за дължими данъци на този автомобил - "ми защото не сте си попълнили декларация за брой оси и не можем да Ви изчислим данъка". Питам "Не може ли да се появяват питанки /хиксове/, вместо нули". Отговор няма. Предстои завеждане на дело в "административен съд" да се види кой крив - кой прав. Ако някой е имал подобен проблем да споделя. То и без това нашите адвокати, не съм ги занимавал скоро с простотии, поне да се намират на работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех, да не се занимавам и да си платя гяволъка /и спането на юристката, която от 2007г. не работи при мен/, но се случва следната случка:

На 02.02.2010г. /сакрална дата/ ми се обаждат от отдел "ЕКОЛОГИЯ" на общината да ме уведомят, че автомобил собственост на дружеството, е зарязан /точно така се изразиха/ на паркинг пред магазин от голяма търговска верига. Зарязан в смисъл, че две години подред не е минавал ГТП и е оставен на Общински терен. Добре казвам имам договор за лизинг, приемо-предавателен протокол от 2004г. за това, че съм предал автомобила на "ЛИЗИНГОПОЛУЧАТЕЛЯ" там изрично е написано, че предавам правата на ползуване на лизингополучателя и мога да ги огранича единствено, ако той не си плаща вноските и то по искане на банката "Алианц България" - казват ДОБРЕ донесете ги и забравяме за Вас и търсим лизингополучателя. Отивам /проблемите с паркирането са същите/ и ги оставям да си копират всички документи от Папката. Някаква "ШЕФКА" ми пожелава приятен ден и да съм считал въпроса за приключен - благодари за съдействието и т.н. и т.н." Прибирам се във фирмата и на другия ден ми звъни въпросната ШЕФКА и ми казва "Ами ние мислехме, че въпроса е решен, но нашите юристи казват, че в закона пишело, че акта трябвало да се напише на собственика на автомобила". Кой закон - Ми Закона за Управление на Отпадъците. ОК кога да дойда да ми напишете акта, ами всъщност акта го пишат инспекторите, а не аз. Добре кога са там инспекторите, ами сутрин от 08.30 до 09.00 и от 16.00 до 17.00 но все пак до 16.45 часа. Казвам, че тези странни часове не мога да ги спазя в следващите три-четири дни. Добре тогава, имате ли нещо против да дойдат на място. Нямам и кога да ги очаквам, ами утре до 09.15 ни приключва оперативката и веднага ги пращам, до 09.30ч. са при Вас. чакам аз на 04.02.2010 г. да ми пишат Акт. Става 10.00 часа няма никой. Звъня по телефона и питам кога ще дойдат да ми напишат Акта. След звънене по мобилния телефон става ясно, че въпросните инспектори даже още не са тръгнали. Щели да дойдат след десет минути. Чакам аз като Гюро Михайлов, но не би в 10.30 все още ни вест ни кост. Тръгвам по други задачи. Звъни ми телефона в 10.45 и се представя инспектор от Екологията и ми казва, че от един час се въртели в района и не могат да намерят адреса, които аз съм им дал. Казвам, че въпросния адрес, ми го издаде през май 2009г. същата тази община на която той е служител, но на тяхната карта го нямало. Добре обяснявам с подробности как да стигнат до нас и се уговаряме да го чакам в 13.30 ч.

В 13.15ч. минава кола на общината с надпис "Екология" и продължава в посока, която няма нищо общо с посоката, която аз им обясних. След няколко разговора по GSM-а ни откриха /цяла бензиностанция да не можеш да видиш/. Идват четирима три жени и един мъж. При мен се качват двама. Другите са за пълнеж предполагам. Почват да пишат Акта. Оказва се че единствения член в които се упоменава ИУМПС/излязло от употреба МПС/ и чл. 104 на ЗУО /Закон за Управление на Отпадъците/. Добре но той гласи: С глоба от 150 до 500 лв. се наказва ФИЗИЧЕСКО лице, а пък ние сме юридическо лице /фирма/. След консултации с шефове, по-малки шефове и т.н. ни съставят акт по чл. 106 ал.2 т.2., който гласи "С глоба от 1500 до 3000 лв. се наказва юридическо лице, което нарушава разпоредбите по разделно събиране на отпадъци". Написаха го върху акта където преди това пишеше чл. 104 ал.1 т.4. ОК казвам, ама аз няма как да отделя различните видове отпадъци/гумата на една страна, металите на две - цветни и черни, пластмасата на трета, стъклата на четвърта и т.н./ добре обаче това е дейност, която се извъшва след издаване на лиценз от МОСВ /Министерството на околната среда и водите/. Аз нямам лиценз. Що не вземете да си приберете автомобила във вашия двор. Ще го прибера, но със същия този договор за лизинг, аз съм предоставил правото на ползуване на лизингополучателя. Ако взема колата, той може да отиде в прокуратурата и да ме съди за самоуправство /което се наказва включително и с лишаване от свобода/. Но така или иначе, аз никъде в закона не видях, че въпросния акт трябва, да се състави на собственика на автомобила. На няколко пъти припомнях на инспектора, да пише по-красиво, за да не измъчва съдията с краснописа си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега да съм точен. нека да го духат. искай акт с вписване на заповед, закон и предизвестие след представяне на документи.

за инфо сега всички общинари за напитени и това е по обаждане от някой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.