Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Внимание! Пукат гуми.


johnnie213

Recommended Posts

Днес след кратка обиколка из работилници на гумаджии установих,че за 2 дена има над 20 случая на надупчени над 2 гуми на кола.Какво става тука ? Това да не е някъкъв нов бизнес???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти не си ли гледал Хлапето с Чарли Чаплин?

Преди години в бързата лента на Цар Борис ІІІ преди Гоце Делчев, се беше отворила една странна дупка, защото паветата липсваха. И редовно, когато минех оттам в продължение на два дни имаше поне 5 коли с включени аварийки и извадени крикове. И веднага от близката гумаджийница дойдоха двама и стоят на пост. Чак си бяха донесли и крокодила. Бизнес...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Днес 13.03.2010 смених най-накрая гумата. Срязаната я разгледах - има си лепенка отвътре, изглежда прилично и цепката не се е разтворила ама нещо не съм склонен дори и за задна да я сложа. То май няма да има много време до края на зимата да я използвам, но все пак ще си запазя комплекта да са ми еднакви гумите, че другата зима знае ли човек може вече да не се продава този модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Малко извън темата, ама да не отварям нова - има ли смисъл да слагам метални вентили и колко парички струва един такъв вентил, че някои от гумените много бързо се нацепват отвън и ми изглежда опасно.

 

Метални винтили не стават добре на всички джанти. На моите джанти (чешки оригиналните си заводски на колата) на Оки 1 не стават. Един гумаджия ако се заеме усърдно и упорито - ще ги направи да стават ама няма да е 100% хубаво както ако джантата си е предвидена за метални.

Понеже металния винтил има по-различна основа между която се слага гумено уплътнение между винтила и джантата отвътре, не ляга добре на всички видове джанти. Няма достатъчно широко плоско място на което да си легне хубаво основата на винтила и гумата която уплътнява.

 

Има едни които са гумени винтили, ама със защитна метална покривка отгоре за да не старее винтила от слънцето и мръсотията по пътя. С тази предпазна обвивка, винтила се запазва много. Видях ги в Диана цетровете.

 

Иначе цената на метален винтил преди около година когато аз питах в Друмник, беше около 12-13 лв на винтил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

35mm, благодаря за изчерпателния отговор. Някой ден като имам път към Диана ще мина да ги видя тези вентили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.