Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Внимание! Пукат гуми.


johnnie213

Recommended Posts

Днес към 16 часа спрях срещу пазара в кв. "Хаджи Димитър" 20-30 метра преди стоянката за таксита. Към 17 се връщам и гледам предна лява гума спаднала. Като я демонтирах разгледах видях цепка около 1 см странично, близо до джантата (гумата е на един сезон Debica Frigo 2 - а няколко хиляди километра) направо избеснях. Закарах я на гумаджията до Била и докато ми я лепеше дойде още един колега с Audi със срязана задна дясна. Гумаджията я залепи, но сега ми е доста притеснено като карам с предна залепена (185/60/14) - лошото е че задните са малко по-големи (185/65/14) и няма как да ги разменя. А задните пак така само, че преди две години по Коледа се наложи да ги купувам след голяма цепка отново в предна лява (и просто имаше само един работещ гумаджия и този размер беше най-близък до моя - та взех направо 2). Та не знам - някой кара ли с лепена предна и доколко е опасно при съвременните начини на лепене?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми срязаха и 4-те Дебика Навигатор на 8-ми март миналата година, пред нас. И това в баровския Лозенец. Говедата са навсякъде. Добре, че бяха само на 11 месеца гумите и карани някъде около 6, та Алианц покриха 95 % от стойността на новите.

 

Съжалявам за случката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес към 16 часа спрях срещу пазара в кв. "Хаджи Димитър" 20-30 метра преди стоянката за таксита. Към 17 се връщам и гледам предна лява гума спаднала. Като я демонтирах разгледах видях цепка около 1 см странично, близо до джантата (гумата е на един сезон Debica Frigo 2 - а няколко хиляди километра) направо избеснях. Закарах я на гумаджията до Била и докато ми я лепеше дойде още един колега с Audi със срязана задна дясна. Гумаджията я залепи, но сега ми е доста притеснено като карам с предна залепена (185/60/14) - лошото е че задните са малко по-големи (185/65/14) и няма как да ги разменя. А задните пак така само, че преди две години по Коледа се наложи да ги купувам след голяма цепка отново в предна лява (и просто имаше само един работещ гумаджия и този размер беше най-близък до моя - та взех направо 2). Та не знам - някой кара ли с лепена предна и доколко е опасно при съвременните начини на лепене?

Колега, същото ми се случи преди две седмици.Занесох гумата на Сливница и Опълченска и след като я залепи, майсторът каза, че няма проблем да карам с тази гума като предна, но аз я сложих задна.А относно това, че се увеличават този вид кражби, майсторът каза, че лепи всеки ден по 3-4 срязани гуми.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересното е, че бяхме с жена ми и носехме парички за да си купим матрак от борсата за матраци, която е от другата страна на пазара до читалището. Дали са имали информация или са действали на случаен принцип - това ми е интересно (забравих да спомена, че точно преди да стигнем до колата една черна котка ни пресече пътя:)). На шефа по тази схема миналото лято му свиха чантичката с всички документи. Гадна работа - лошото е, че всички тези гадории зачестяват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако майстора я е залепил добре с хубава и плътна лепенка мисля че няма да има проблем щом е било само 1 см цепката.За всеки случай хвърляй по едно око на гумата и ако видиш надигащ се балон тогава махай.

 

Чувал съм че айдуците ако искат да те оберат ти пукат задна дясна гума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На другия човек, който дойде при гумаджията след мен точно задна дясна му бяха надупчили, но при мен предна лява.???? За сега мисля поне до края на сезона да карам с тази гума - пък другия сезон живот и здраве ще си взема 2 нови - дано да я е залепил добре. За сега балон няма - само си личи цепката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С гумите е много кофти.Мой близък го обраха така и то доста пари му откраднаха.

Аз иначе гуми съм пукал много рядко,даже по предната ми кола я карах без крик и ключ за гуми и за пет години съм бил късметлия,а къде ли не съм ходил,но пък скоро на жена ми колата две гуми през три дни,даже ми стана съмнително.Та по този повод да препоръчам гумаджия за София според мен по добри от Радиал под моста Чавдар няма много добре и бързо си вършат работата,цените са прилични за лепенето нямам забележка. Забравих да напиша че са денонощни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото повече карам и се замислям за срязаната гума. Нещо залепването теоритично не ми изглежда много надеждно (представям си как съм с бебето и жената и в най-големия сняг някъде по някой безлюден път лепенката поддава). Май смяната ще бъде ускорена. Иначе гумите Debica днес в най-големия сняг ме изкараха от една поляна по която никой не беше минавал още без никакви проблеми (и това още повече ме вбеси като си помислих, че някой *** зяноса едната гума - ама здраве да е). Малко извън темата, ама да не отварям нова - има ли смисъл да слагам метални вентили и колко парички струва един такъв вентил, че някои от гумените много бързо се нацепват отвън и ми изглежда опасно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, на твое място бих хвърлил гумата веднага. Няма как едно залепване да върне здравината на срязаните платове. Не разбрах дали имаш каско, но подобен вандализъм се поема от застрахователя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам каско в Булинс, но май трябваше преди да я лепя да подам жалба в полицията, или да извикам застрахователите. Ако някой може да ми обясни ще съм благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече ще знам - просто направих грешка, че в събота не се обадих в полицията и на мобилната група на Булинс. Не знаех, че поемат щети по гумите. Знам, че крадени джанти с гуми не поемат и затова се заблудих. Макар, че сега звънях в Булинс и ми казаха да закарма колата за оглед. Утре ще пробвам, но сигурно вече е късно след като е лепена гумата - иначе от външната страна цепката си се вижда доста ясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото повече карам и се замислям за срязаната гума. Нещо злепването теоритично не ми изглежда много надеждно (представям си как съм с бебето и жената и в най-големия сняг някъде по някой безлюден път лепенката поддава). Май смяната ще бъде ускорена. ...

Ако само това си представяш, значи си голям оптимист (без ирония) :mrgreen: Ще минеш само с вадене на крик и евентуално охлаждане на крайници. Защото аз си представям суха асфалт, изънградска скорост, може и гарнирана със завой - високо натоварване на лепеното място и буум. А ако има кола до или срещу теб? За това бягай и сменяй гумата, защото често, колкото и да ни се иска, не можем да върнем времето на зад...

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mishelle, абсолютно си прав. До края на седмицата я сменям - даже днес се обадих в ЕМ Комплект 33 и срещу 89 лв ще получа същата гума заедно с монтажа, само чакам да ми платят аванса. Хубавото е, че до тогава нямам извънградски излизания и жена ми я търкаля само до кухнята за храна на бебчо и до майка ми на няколко км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече ще знам - просто направих грешка, че в събота не се обадих в полицията и на мобилната група на Булинс. Не знаех, че поемат щети по гумите. Знам, че крадени джанти с гуми не поемат и затова се заблудих.

Поемат , поемат ! Пресен случай с мен от преди 3 дни. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз да се оплача:

Баща ми днес ми звънни,че трите гуми на полото сутринта ги намерил спаднали.Веднага отидох да видя за какво става въпрос,но карайки си мислих ,че 3 гуми не може да изпуснат за една нощ.Оказах се прав- бяха срязани странично с нож.Колата няма каско,а и родителите ми ежедневно я ползват.Съответно като разбраха че гумите са срязани,вдигнаха кръвно и започнаха да се вайкат защо и кой е направил тази простотия.Сега се чудя кой вариянт да избера за момента,пък по натам ще видим как са с финансите:

1.лепене с подложка

2.купуване на 2-ра употреба

3.слагане на летните гуми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай летните вече.То у Варна се наваля достатъчно, пък и едва ли вече ще мръзне толкус. И трупай жълтици за другата зима да туриш нови. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този с ножката е излязъл късметлия :mrgreen: ... я виж този тук :mrgreen: :mrgreen: smile091

smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, днес за втори път ми спукаха гумата, този път задна лява.Явно тепърва ще се увеличават този вид кражби.Така че, пазете се и свиркайте ако хванете някой от тези боклуци smile150

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този с ножката е излязъл късметлия :mrgreen: ... я виж този тук :mrgreen: :mrgreen: smile091

smile150

Хахаха добре са го украсили този! Малко му е! Много нагли са станали тия крадци... Всеки трябва да е много внимателен. И... smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.