Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Промяна на обороти при студено време


drank

Recommended Posts

Здравейте, колеги

 

Последните няколко дни (температурите бяха под нулата), сутрин като запаля и потегля, забелязвам, че от време на време ми вдига оборотите до 1000 на празен ход (нормално е около 800-900). Направи ми впечатление, защото досега не го беше правила (или не го бях забелязвал) това допреди няколко седмици, дори и на минусови температури.

Винаги карам с климатроника на Auto (ако това има значение). Възможно ли е (и нормално ли е) някой от консуматорите да ми дига оборотите, като например подгряването на задното стъкло?

 

Утре ще пусна един скан с VAG-COM-а за всеки случай.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бегачка, твоето мнение наистина ме успокои, благодаря ти :-)

 

А би ли обяснил от какво се получава така? Интересно ми е.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли аз, вместо Бегич smile092 ...

Две възможности - наистина може да е от климатроника - когато се включва компресора (а той се включва и изключва) двигателя се натоварва и електрониката компенсира с подаване на мааааааааа-а-а-а-а-алко повечко гориво и вдига оборотите.

Друга вероятност е (пак сам си си отговорил) при включени повечко консуматори и включиш и някой по-мощен (нагревателя на стъклото например) пак по същата причина (по-голямото натоварване) изкуствено се вдигат оборотите.

Всичко (поне звучи) нормално. Карай си и си свиркай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе ,за да поддържа стабилни ниски обороти ,печката и трябва повечко гориво когато е много студено и поради това са по вис.оборотите

така е заложено в програмата

не оспорвам и твърдението на Боби

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Добре,обаче аз имам същия проблем,без да съм пуснал нищо освен парното на 1 и без да е студено навън (5-10градуса) . И това го прави като е хубаво загряла. Имате ли обяснение ,преди да съм хвърлил парите в Еуратек ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.