Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

регулировка на клапаните


vmd

Recommended Posts

Уважаеми колеги,

От известно време, чувам че клапаните ми чукат, особено сутрин, когато запаля колата си. След време чукането утихва. Автомобила е Фабия 1.4-101кс, двигател AUB. Възможно ли е да се регулират клапаните, тъй като бях чел във форума, че таксиметров шофьор ги е регулирал успешно, а според мен хидравличните клапани не се регулират. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на тази не се регулират

смени марката на маслото

ако не се оправи -нови повдигачи за 200 лв и си ти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като допълнение - времето е студено и ако масълцето е някакво различно от това което препоръчва производителя така става , иначе клапаните не се регулират със сигурност - та нали са с хидравлични повдигачи! До bega4kata - Колега , всички знаем че сте търсен и можещ маистор , със сигурност сте на "ти" с ДВГ , та незнам дали проблема при колегата няма да е както при Фиестичките дето им се запушват каналчетата за маслото в повдигачите и р.вал. Не съм наясно изобщо как е при Шкода , само размишлявам , вие ще кажете най добре smile049 . Поздрави и успех :smt017 smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по вероятно е да са се поизносели,но ако е италианка,не се изключва и това

добре че се Италианците,че иначе ще умрем от глад хахахахаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по вероятно е да са се поизносели,но ако е италианка,не се изключва и това

добре че се Италианците,че иначе ще умрем от глад хахахахаха

 

 

smile091 :smt017 , подобно на нас TV техниците , добре че са Китайците , че.........

Поздрави и Успех в работата ви желая :smt017 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да питам и аз, това хлопане, доколко е сериозно? И моите хлопат вече, маслото ми винаги е било 5w40 на кастрол (тхт сега май с3...). Освен звуковият ефект може ли да доведе до други поражения?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега bega4ka,би ли ми казал къде бих могъл да сменя хидр. повдигачи? Възможно ли е да има запушване на маслени канали и може ли по някакъв начин да се направи промивка за да се отпушат? благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.