Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Tечности и прахчета за спиране на течове?!?


plovdiv123

Recommended Posts

Доколко ефикасни са течностите и прахчетата за спиране на течове? Не са ли всъщост "нож с две остриета"? Един майстор много настойчиво ме убеждава да сложа 250 гр гъста боза, други ме съветват за течности, но не препоръчват прахчета. Бих се радвал да обменим малко опит! :smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти повече опит - Течовете се спират като се отстрани съответния маркуч, радиатор и който и да е проблемен възел с нов. Всичко друго са глупости. От присадки разни оставаш без парно рано или късно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако прежалиш радиаторчето на отоплението- сипвай..

И не само. В една предишна тема бях писал, че и с термостата може да има проблем (при мен се е случвало). Това, което съм ползвал е Holts RADWeld и ми свърши работа (като изключим термостата де). След употребата му карах още 1 година без повече течове и така и продадох Кадета. Но загряваше повече от обикновено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По добре не си прави опити , а ако можеш отстрани теча .Както казват колегите по -горе ще запушиш радиаторчето и ще стане по-голям проблем . :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не слагай от тия препарати в колата, както колегите по горе, и аз съм на същото мнение че запушва парното и освен това ако ти е по голям теча може и да не го запуши, слагал съм на една фиеста и парното избяга, а да не говорим че като стана топло перката на радиатора почти постоянно въртеше!!! Най добрият вариянт е да си намериш теча и да отстраниш проблема!!!

"НЕ СИПВАЙ ТИЯ БОКЛУЦИ В СИСТЕМАТА"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това с прахчето съм го ползвал за Москвича но там съм правил и ремонт на радиатор с тел ,чук и клещи.На сегашната си колица не бих правил опити,още повече като видях какво предизвиква това прахче.При смяната на антифриза от охладителната система протече нещо подобно на желе.

Послушай колегите и не използвай такива неща. :smt018

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.