Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да помогнем на Хаити!


Mishelle

Recommended Posts

Колеги, нека се включим в благотворителната акция и да помогнем на хората в Хаити. Според bTV, към днешна дата, са събрани около 500 000 лв. Който има желание, нека пусне смс на номер 1021 за всички мобилни оператори. Цената е 1.20 лв. с ДДС, като вие дарявате 1 лв. (данъка го прибира държавата...). Имаше съмнение, изразено тук във форума, че може би мобилните оператори прибират процент. Бих искал в такъв момент да не издребняваме, а да помогнем на хората и безброй дечица, останали без покрив, вода и храна! И за да не съм голословен, цитирам:

"М-Теl, Globul и Vivacom подкрепят напълно безвъзмездно кампанията и всеки дарен лев ще бъде инвестиран в „Надежда за децата в Хаити".

 

Страницата на УНИЦЕФ.

 

Снимки от Хаити.

 

Помогнете, моля ви!

 

P.S.: За сега не закачам темата, защото мнозина не гледат закачените теми. Ако започне да пада - тогава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, събраха се май над 400 бона, поне докъдето го гледах аз - дано наистина отидат по предназначение и дано никога не се налага други на нас да помагат с смс-и...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а до кога могат да се пускат смс-и ? че някой увлечени в биропиене пропуснахме да пратим :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според документ на страницата на УНИЦЕФ:

"Извънредна кампания на УНИЦЕФ за набиране на средства за Хаити стартира на 22 януари с видеоклип, който се излъчва в целия свят и призовава за помощ за децата в Хаити."

За сега никъде не упоменават до кога. Със сигурност кампанията няма да продължи само седмица - набирането на средства винаги е искало време. Пък и дали е актуална кампанията може да се разбере по всяко време - като пуснеш смс на 1021, веднага получаваш отговор с изразена благодарност. Не получиш ли отговор - кампанията е изтекла и смятам, че в такъв случай няма да ти вземат 1.20 лв. с ДДС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи по време на концерта изпратих смс и от моя номер и от този на съпругата ми, но не послучих нито delivery report, нито смс, който да благодари за участието, най вероятно не са регистрирани смс-ите :roll:

 

p.s. Оператора е мтел

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а до кога могат да се пускат смс-и ? че някой увлечени в биропиене пропуснахме да пратим :oops:

 

Ани Салич и още една жена от УНИЦЕФ бяха при СлавчУ и казаха, че акцията е 2 месеца, като сега тече втора или трета седмица (преди се пускаше на стария номер на БЧК, който беше за пострадали от катастрофи или нещо подобно) т.е. всичко е активно и който има желание може да пусне, само дето няма да си говори с кауБойко по телефона :lol:

 

+2 и от мен :smt017 (аз получих отговор веднага, може да се е бъгнала системата)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно, аз от няколко дена пускам от моя и от на съпругата телефона (МТел). Не получавам report, но 3-4 секунди след изпращането получавам входящ смс със съдържание:

 

"Blagodarim VI, che podkrepihte decata na Haiti! Moje da darite i po bankov put IBAN... ili on-line na www.unicef.bg"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DeliveryReport може да се изключи от SMSC-то за определени номера. Най-вероятно MTel са го спрели за дарителските.

 

Странно, аз от няколко дена пускам от моя и от на съпругата телефона (МТел). Не получавам report, но 3-4 секунди след изпращането получавам входящ смс със съдържание:

 

"Blagodarim VI, che podkrepihte decata na Haiti! Moje da darite i po bankov put IBAN... ili on-line na http://www.unicef.bg"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз получих известия от М-Тел, но сигурно защото имам такава опция в меню съобщения.

От както има GSM-и на БГ пазара почти всички телефони имат delivery report... :lol:

 

Току що казаха в новините по bTV, че кампанията ще продължи до 15-ти март. Към момента са събрани 1 000 000++ лв., от които само вчера са събрани 800 000++ лв.

 

Извадка от сайта на bTV:

 

"Благотворителният концерт "Надежда за децата на Хаити", чрез който bTV се присъедини към международните усилия за подкрепа на децата в пострадалата държава събра над 866 135 лева. Отчитането на парите продължава. Концертът беше замислен като част от кампанията на УНИЦЕФ за набиране на средства за децата на Хаити.

 

Средствата бяха събрани по време на концерта "Надежда за децата на Хаити" и по-късно в "Шоуто на Слави". Това стана чрез смс-и и телефонни обаждания.

 

Телефоните звъняха непрекъснато, а на зрителските обаждания отговаряха лицата на bTV, както и певци, артисти, общественици и политици. Всички те, заедно с фирмите, които участваха в изграждането на сцената и организацията на събитието го направиха безвъзмездно. Така, с общи усилия, България се включи в международната помощ за децата в Хаити."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

много жалко, че след всичката тази помия която се изля срещу него, сега пеят наляво и надясно неговите песни :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.