Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ОК 1 Защита от боксуване


miro_vtu

Recommended Posts

Здравейте, имам ОК1 1998г. и имам следния въпрос:

Възможно ли е колата да има ISP (защита против боксуване), защото като тръгне на снега да боксува се чува някакво стъргане.

Стъргането мисля, че се чува от ABS-са и си помислих да не би да има ISP! Моля, ако някой знае нещо по въпроса да помага! :)

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО! :):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да кажа двигателя е 1.6 SR 101 к.с. и стърженето е само при обороти 1000-2000, ако подам повече газ и забуксува повече, стърженето изчезва или поне не се чува! :):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, системата се нарича ESP, но това, което чуваш, може и да е само ASR, което е съставна част на предната система.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да , имаш такава защита против боксуване , само че незнам точно как се казва(ASR , ЕСП , ADL .................). Сигнал се взима от датчиците на ABS-a , като спирачката спира буксуващото колело и по този начин се предава двигателното усилие върху "неподвижното" колело. Това го разбрах когато замалко да ми се изсипе колата от крик smile011 , даже не беше крик ами бордюр , исках да вида дали ми вие някой лагер ама се оказа че е от зимните гуми. Както и да е , доколкото поразпитах след това ми казаха че тази система работела до около 40км/h.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "werz" - Колега, на моята "Octavia" го има стърженето, но нямам "ESP". Аз ли бъркам или?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, не знаете ли какво имате по колите си бре?

Нали има едни трибуквени съкращения, а пък тук някъде се моташе един декодер! Ако искате да разберете, точно какво имате в автомобила си - едно по едно вкарвате трибуквените съкращения в декодера и разбирате с какво е оборудвна вашата кола! Тракането е от EDL, което е означено с "1AH"...например smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, не знаете ли какво имате по колите си бре?

Нали има едни трибуквени съкращения, а пък тук някъде се моташе един декодер! Ако искате да разберете, точно какво имате в автомобила си - едно по едно вкарвате трибуквените съкращения в декодера и разбирате с какво е оборудвна вашата кола! Тракането е от EDL, което е означено с "1AH"...например smile027

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а пък тук някъде се моташе един декодер

 

http://igorweb.org/equidec/Default.aspx smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви! Значи няма от какво да се притеснявам така ли? Има такава защита значи! :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви! Значи няма от какво да се притеснявам така ли? Има такава защита значи! :):)

 

Да , няма от какво да се претисняваш , само може да почерпиш че научи една екстра повече за "Чешкия си звяр" smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! :) smile027 smile159 smile159 smile159 smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ползвам този пост да питам и аз. smile056

Прегледах си сервизната книжка и виждам

 

1 >>> 8QH = Key with LED, without inscription, without crypto-code

 

това значи ли,че нямам имобилайзер :-k

Питам се аз защото ми светка като дам на контакт едно ключе на таблото и после си гасне.

 

2>>> 3BF = Left exterior mirror: convex, electrically adjustable and heated

3AV = Right exterior mirror: a spherical, electrically adjustable and heated

 

както и за огледалата от тук разбирам,че имало подгряване или аз се лъжа.понеже нямам копче никъде по този повод :roll:

 

мерси smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш имобилайзер, а подгрева на огледалата се пуска от бутона за отопителя на задното стъкло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш имобилайзер, а подгрева на огледалата се пуска от бутона за отопителя на задното стъкло.

 

мерси за инфото

Утре сутрин ще си покаже за огледалата smile159

 

а това за имобилайзера сигурно го има след като свети лампата,ама защо е този код в спецификацията :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш имобилайзер, а подгрева на огледалата се пуска от бутона за отопителя на задното стъкло.

 

мерси за инфото

Утре сутрин ще си покаже за огледалата smile159

 

а това за имобилайзера сигурно го има след като свети лампата,ама защо е този код в спецификацията :?

 

Недай си Боже си загубиш ключовете може да ти трябва този код! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недай си Боже си загубиш ключовете може да ти трябва този код! smile027

 

8QH = Key with LED, without inscription, without crypto-code За този код става въпрос smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недай си Боже си загубиш ключовете може да ти трябва този код! smile027

 

8QH = Key with LED, without inscription, without crypto-code За този код става въпрос smile159

 

Усетих ама вече го бях написал , ](*,) ](*,) , извинявам се за грешката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята го има тва с диференциала, ама в крайна сметка не е ASR и няма нищо общо с ASR-a като поведение. Почти не помага при пребуксуване на колелата. Когато колата има ASR дори в движение да и даваш пълната газ, тя електронно те реже и подава толкова газ, колкото да я държи на ръба на сцеплението. Докато тоя EDL в движение като я смачкаш и си започва буксуване и тръгваш към канафката... Та*ак работа е според мене, не виждам много смисъл от тая система.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.