Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

никога повече з. гуми корморан


todor_velikov

Recommended Posts

на 15 см непочистен сняг по едни баири скъсах веригите ,то буксува ,абе мани,от летните що годе съм доволен ама зимните стават само за утъпкани места smile048

 

една баничарка ме задмина на същия тоя баир без вериги,но гумите й бяха странни като за офроуд може би (е тя стигна 5 м повече от мене ама понеже й убих скоростта,тъкмо слизах с лопатата :mrgreen: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 15 см непочистен сняг по едни баири скъсах веригите ,то буксува ,абе мани,от летните що годе съм доволен ама зимните стават само за утъпкани места smile048

 

една баничарка ме задмина на същия тоя баир без вериги,но гумите й бяха странни като за офроуд може би (е тя стигна 5 м повече от мене ама понеже й убих скоростта,тъкмо слизах с лопатата :mrgreen: )

:smt017 Подкрепям !!! Моята баничарка също е с корморани и нито мога да тръгна като хората,нито да спра ! ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета всички евтини гуми са една стока - Корморани, Ласи, Клебери, и т.н. Опитвал съм всички и разлика между тях почти не се усеща. И накрая сложих Goodyear UltraGrip 7+.... :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е, аз пък миналата зима карах фаворитчето с едни Кормаран-и ... и бях супер доволен, имайки предвид че навъртях доста километри из родопите и по други баири, и непочистени пътища планински и все такива едни места дето е трябвало явно да закъсам много лошо... а пък си издрапвахме много прилично отвсякъде.. вериги не съм и помислял да слагам...

:smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината Joe е че всеки хвали своето. Но за да си обективен трябва да си пробвал всичко или почти всичко и тогава ще разбереш защо аджеба едната струба 50лв пък другата 120.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с "Клебер" на Октавия-та. Много съм доволен. но понеже карам въпросната кола от Ноември 2009г. не знам дали е от гумите или от колата. Преди съм карал и "Корморан" също съм много доволен, както от летните, така и от зимните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината Joe е че всеки хвали своето. Но за да си обективен трябва да си пробвал всичко или почти всичко и тогава ще разбереш защо аджеба едната струба 50лв пък другата 120.

Не отричам че е така... просто на мен ми вършеха добра работа smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм с дебика, но сложих 155/70/13, а не фабричните 175/70/13. Миналата година работихме в Пампорово на едно хотелче, а път до него нямаше... падна снега и "хубавия" път беше по ски пистата...качих се с трътла даже после ми се караха че съм им оставил следи по пистата... smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета всички евтини гуми са една стока - Корморани, Ласи, Клебери, и т.н. Опитвал съм всички и разлика между тях почти не се усеща. И накрая сложих Goodyear UltraGrip 7+.... :o

 

Хм. Ама мнооого ХМ! Абе направо не го вярвам smile049 За справка и летните и зимните ми гуми са точно Клебер и грижи нямам. Така, че без да сте пробвали дадена гума по-добре не се изказвайте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес онтово натрупах доста експириънс,точно заради умрелите Корморани. Точно когато заваля снега,днес в София ми се наложи да отида от Сточна гара до Дружба.Карайки по Данайл Николаев със скорост от около 30-35 км/ч реализирах спирачен път,малко НАД 40 МЕТРА и накрая успях да се подпра в една госпожа,която за щастие се оказа доста разбрана. И само да вметна,че Кормораните са на 1 сезон и си имат грайфер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Желателно е зимните гуми да не са карани през лятото като задни /както правят повечето български водачи поради финансова невъзможност/, иначе все едно, че нямате зимни гуми.

 

 

Колега, какъв е тоя спирачен път от 40м. при скорост от 30-35км/ч. Ти не си ли пробваш сцеплението с педала за газта /ако не може да ускори рязко значи не може и да спре и си намаляш скоростта/. Е и аз съм карал Корморан на два сезона, но не съм имал проблем. Но на лед и чисто нови зимни да сложиш все тая. Спирането ти трябва да е гарантирано.

 

Както казваше нашия инструктор "Недей да караш по-бързо отколкото твоят ангел-хранител може да лети"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип си знам гумите,че са по-зле и от летни,само малко снежец да се появи,ама днес направо се изумих. То да бях си подал крака през вратата,сигурно по-добре щях да спра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с TRAYAL T-200, цепим на всякаде никакви вериги не сам слагал, колата е такси и ти говоря за неразчистени квартални улици (знаете как е в БГ) никакви проблеми, а и отгоре на всичко на добра цена на 63 лева за гума + гаранция от 1 година купени са от Ем-комплект мисла че се казваше м-на! Ето за това ти казвам опитали са да копират MICHELIN ALPIN. http://www.trayal.cz/images/clanky/deze ... 0_zoom.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с TRAYAL T-200, цепим на всякаде никакви вериги не сам слагал, колата е такси и ти говоря за неразчистени квартални улици (знаете как е в БГ) никакви проблеми, а и отгоре на всичко на добра цена на 63 лева за гума + гаранция от 1 година купени са от Ем-комплект мисла че се казваше м-на! Ето за това ти казвам опитали са да копират MICHELIN ALPIN. http://www.trayal.cz/images/clanky/deze ... 0_zoom.jpg

 

И с такива съм карал ужас пълен. :) Сложи си мишелин алпин догодина и ми кажи дали траяла са ги копирали успешно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм MICHELIN ALPIN, но бяха втора ръка, наистина са много качествени (дори стари), исках да кажа че съм доволен от това което получих за тези пари от TRAYAL-ките, защото за нови мишелинки много левчета! Щом ги износя отново ще си взема траялки!!! Но наистина си прав, че просто няма сравнение между MICHELIN - TRAYAL, MICHELIN винаги си били на едно от първите места в производството на гуми, а тия траял кви са некви-никакви сръбски гуми! Тук по Видинско се намират и видинки НОВИ (с шпайк и без) за 30-40 лева, но неса много стока. Летните виднки бяха добри и на добра цена мисла че по патент на PIRELLI, но за съжаление ги спряха!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги бих искал и аз да взема отношение по темата за гумите.

В момента личната ми кола е с 4бр. корморан, а Фелицията на баща ми е с 4 бр. America с шкодата закъсах един единствен път миналата година на един наклон отдолу беше лед, а отгоре 4-5 пръста сняг и закъсах понеже трябваше да спра понеже светофара светна червено, на това място нито една нормална кола която спря не успя да тръгне по обратния наклон, така че недейте да очаквате чудеса от колите независимо от гумите.

До сега най-доволен съм бил от Barum Norpolaris но имайте на предвид че винаги зимните трябва да са по-тесни от летните, летните версии на гумите Барум обаче доста се пързалят на дъжд.

Всеки трябва да знае собствените си възможности и възможностите на колата, а не после да плюе гумите или колата че били боклуци, колегата дето иска да качва стръмни наклони при 15 см сняг ще му кажа че ако същите корморани бяха на една Октавиа 4x4 нямаше да има никави проблеми с изкачването, а при мене основния мотив да карам с Корморан е цената, защото пътищата ни са ужасни и съм късал зимна гума за 120 лева и не е приятно, а да не говорим ако гумата струва 200-300лева.

А за набедените като боклуци Ласа и Клебер също мога да кажа че са много добри гуми и съм карал с такива и летни и зимни и не мога да кажа лоша дума за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.