Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Remote кабел ?


Recommended Posts

Колеги вече имам усилвател и бас каса, но едно не ми стана ясно.. Защо при изключено CD лампичката PWR на усилвателя свети.. :roll: И ме интересува най-много има ли голяма консумация по този начин, защото към говорителя не отива никакъв сигнал.. :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги вече имам усилвател и бас каса, но едно не ми стана ясно.. Защо при изключено CD лампичката PWR на усилвателя свети.. :roll: И ме интересува най-много има ли голяма консумация по този начин, защото към говорителя не отива никакъв сигнал.. :roll:

 

Обикновенно при изключено CD свети червен светодиод , а при включено зелен. Зеления индикира , че стъпалото е в работен режим а червения в Stand By. За това превключване служи втория + който идва от CD-то , на клемата пише REM! Ако всичко е така както ти го пиша значи проблем нямаш , консумацията при Stand By е малка. Някой път светодиода е един но двоен - двуцветен т.е. в единия случай свети зелено в другия червено. Ако те интерисува нещо друго питай , може и на лично , това работа от 12г. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си свързал кабела "REM" към усилвателя, за това ти свети и постоянно работи.

Успех.

 

То той ако не е свързал REM-а , усилвателя няма да му работи изобщо а според питането му си мисля че стъпалото работи само че при загасено СD остава да свети индикацията. Освен между основното захранване (дебелия +) и REM-а да е сложил мост - е тогава няма да се гаси. Нека колегата като прочете мненията ни , да каже как го е свързал , че да преценим всичко наред ли е или има грешка !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си свързал кабела "REM" към усилвателя, за това ти свети и постоянно работи.

Успех.

 

Освен между основното захранване (дебелия +) и REM-а да е сложил мост - е тогава няма да се гаси.

 

Това имах впредвид. smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

досега несъм виждал усилвател за кола да показва че е на стендбаи.това го има само при домашната техника

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеци по-късно...

Има и друг вариант.

Често ми се е случвало на по старите ми плеари REM-контрола да е развален с 2 думи постоянно работи и по тоя начин и стъпалото работи.

Според мен като работи си дърпа голяма консумация (зависи и от самото стъпало де) дори и да не свири музика.

За най лесно и сигурно сложи някавко копченце (прекъсвач) на удобно и скрито място.

И от друга гледна точка така ще можеш да си гасиш усилвателя и то в повечето случаи бас касата, когато не ти е на кеф да не ти гърми на главата :)

Но при всички положения на изгасен плеар не трябва да свети никаква лампа на усилвателя !

Аз на моята Фаворитка до скоро бях със 3 стъпала и да ти кажа честно и 6 часа да ги оставя вкл. без да работи колата няма палене а съм що годе с нов акомулатор.

Поздрави :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

правя обобщение;-)))

Значи като е изключено СД нищо не трябва да свети по усилвателя нито да работи.... когато се вкючи СД то подава допълнителни 12 волта през рем да се включи усилвателя... в случая на колегата усилвателя му работи непрекъснато... причините за това са 2

1 не е вързал рем-а дет трябва и се подават 12 волта непрекъснато

2 самото СД не е наред и на изхода му за управление на усилвателя има 12 волта( установява се лесно като измериш с волтметър на вкючено и изключено положение)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.