Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Внимание - Дизел с парафин (по-скоро обратното)


C2H5OH

Recommended Posts

Аз от Ромпетрол нямам оплаквания! От НГ насам пълня само там и до днес - 3 резервоара съм издухал за тоя месец - да чукна на дърво, проблеми нямам. Така че, от моя страна за Ромпетрол, едно =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на Меро, само от Лукойл му сипвам и досега не съм имал ядове. Пали, не пуши - много съм доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз зареждам само на ЕКО-то на Шипченски, сипвам си добавчицата редовно и досега даже и в студовете тия няколко седмици нямам никакви грижи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз зареждам само на ЕКО-то на Шипченски, сипвам си добавчицата редовно и досега даже и в студовете тия няколко седмици нямам никакви грижи.

Е то точно това е проблема, че уж купуваш нафта с добавчица, а после и добавчица трябва да слагаш. Аз не съм се престрашил още да я почерпя с бензинец мойта официално, но неофициално сигурно е хапвала - миналата година като беше нафтата по-скъпа от бензина съм чувал, че още в бензиностанцията я разреждат.. smile048 smile048 . Няма ли кой да ги контролира тия бензинджии - явно няма. Супер съм недоволен от мойто локално ОМВ, не смея да го кажа за цялата верига, но откакто ги смених - направо се родих. Така че - шел,омв - зависи си от конкретната бензиностанция. Противно на общото мнение - локалният ми шел е много добър както се оказа. Колата просто излетя с в-пауър дизела оттам..

 

P.S. Екото вече не са каквото бяха в началото - отначало дори имаше гръцко гориво или поне такова карано с гръцки камиони ...ноо..... нещата се промениха..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз го правя един вид като профилактика, или поне така си мисля. Хич и не искам да знам какви попари са забъркали и забъркват по бензинджийниците за това по-малко добавка и по-малко масълце и.... върви както трябва. А иначе със "западна" нафта върви та се къса (колкото си може де :D ).

Хммм за бензин и аз се замислям, но досега нямах никакви проблеми за това си мисля, че е излишно все още.

 

p.s. "западна" нафта = нафта зареждана извън пределите на балканският полуостров в западна посока :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - Аз само "Лукойл"-ска нафта сипвам - никакъв проблем вече ~4 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ревал от всички. smile150

За пробата сложете от всяка по малко в отделни надписани съдове в камерата (там е -5 до -30 в зависимост от настройката) и се уверете сами... :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам само с V-Power Diesel от Шел Казичане или Шел Ломско шосе и не съм имал проблеми досега. На последния резервоар си сложих и Castrol TDA е така за всеки случай.

 

"Страх лозе пази"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в България НЯМА качествен дизел. Има лош и супер лош дизел. Налага се да слагаме добавки уви !! :smt0344 smile011

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в България НЯМА качествен дизел. Има лош и супер лош дизел. Налага се да слагаме добавки уви !! :smt0344 smile011

Може би не си разгледал темата в офроуд форума, към която има линк по-горе. По памет - виж стр.7 и стр.15. Според експеримента се оказва, че хубава нафта има и тя е на ОМВ. Между другото, всяка година пътувам зад граница - Австрия, Германия, Италия и т.н. До преди 3 години пътувах с бензинов автомобил, който в БГ също зареждах предимно на ОМВ. Сега пътувам с "печка". Моята равносметка е:

-за бензин - бензина на ОМВ в България е една идея "по-зле" от този на същата верига в Сърбия и Австрия, както и в сравнение с бензина на Арал в Германия (разлика във вървеж и харчлък).

-за дизела - не намирам разлика между дизела на ОМВ и този на същата верига в Австрия и Сърбия, както и дизел, сипан на Арал и Аджип (разлика във вървеж и харчлък).

Лично мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

-за дизела - не намирам разлика между дизела на ОМВ и този на същата верига в Австрия и Сърбия

...

И аз стигнах до този извод Ноември 2009 само че за Чехия, Унгария и Сърбия...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в България НЯМА качествен дизел. Има лош и супер лош дизел. Налага се да слагаме добавки уви !! :smt0344 smile011

 

За мен изказвания като горното са безпочвени. Разлика между LukOil (само с него карам в България) и зарежданията извън България (OMV, Shell, Q8, Opet, и т.н. в Германия, Австрия, Белгия, Швейцария, Холандия, Италия, Хърватска, Словения, Чехия и т.н.) не съм усетил!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тези нютон-метри под капака какво искате да усетите?

Сравнение се прави по работата на двигателя и разхода на гориво.

Най-силно се усеща разликата с малолитражка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разлика в разхода също няма. Всичко е записано и проверено :smt034

 

Закачам и сканирана една статия от 2006-та ... която е още актуална де.

post-203-13845317446_thumb.jpg

post-203-138453174466_thumb.jpg

post-203-13845317447_thumb.jpg

post-203-138453174475_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Taкава реклама ударихте на Лукойл,че мисля да ви предложа за карти с 15ст. отстъпка! smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тези нютон-метри под капака какво искате да усетите?

Сравнение се прави по работата на двигателя и разхода на гориво.

Най-силно се усеща разликата с малолитражка!

За дизел не мога да изкажа лично мнение. От познати съм чувал най-много да хвалят ОМВ дизела. Но с 105-цата с бензина на Лукойл и на Шел (обикновен 95), се усеща определено разлика в полза на Лукойл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля да ви предложа за карти с 15ст. отстъпка! smile091

 

 

 

Валдо дай една на мен, ще го купувам на едро направо с цистерната от колонката. Къде видя такава отстъпка бе човек, ако ми я покажеш черпя каса "Туборг" в онова заведение дето опитахте на Каролев Лаптопа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегиииии, стига спам веее. Пуснах темата за да ви споделя какво се случи. Както казах цялата партида произведена от Нефтохима е с много високо съдържание на парафин. Много народ, заредил на различни модели бензиностанции изрева. Казах ви за случаи на заредили на Шел, ЕКО, Петрол, Лукойл и други квартални бензиностанции. Т.е. всяка една от тях, на която е доставено от тази партида доста ще трябва да се потруди за да си върне клиентите.

Вчера последно зареждах 450л дизел на малко под -8°С и нямаше никакъв проблем. До колкото разбрах (ама тва VALDO да го каже от кухнята там) имало е много голям скандал в Лукойл за тази издънка. В момента със сигурност зареждаме по-качествена нафта отколкото някога сме зареждали заради завишения вътрешен контрол в Лукойл.

Тъй че темата май се изчерпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.