Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Внимание - Дизел с парафин (по-скоро обратното)


C2H5OH

Recommended Posts

Колеги да съобщя. От няколко дни на нашата бензиностанция дизелът замръзва при сравнително високи температури. Вчера примерно помпата замръзна за втори път при температура около -5°С. След разговор с шофьори се оказа, че същите проблеми ги имат не малко хора, заредили също и на Шел, Еко, Лукойл и др. Оказва се, че произведената от Лукойл партида (от не знам колко хиляди или милиона литра) е с порядъчно количество парафин. Оказа се също, че и порядъчно количество зимна добавка не спаси нашата помпа от повторно замръзване. Колега закъса на 20 км от бензиностанция Шел. Познат заредил на Лукойл закъсал днес с бус, пълен с деца (в момента в София е -2°С).

Апелирам към всички - НЕ ЗАРЕЖДАЙТЕ ОБИКНОВЕНИЯ ЕВРОДИЗЕЛ. Има опасност да ви сполети същият проблем. Доверете се на по-скъпите дизели (въпреки, че и там няма голяма гаранция).

Поздрави и безаварийно на всички.

 

П.С.- Attn. Mod. - по преценка темата да се залепи горе или да се направи съобщение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile126

Лошото е,че служебната е само на Лукойл,а тям няма алтернатива. ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лоша работа..., последния път се оправих с добавка за разграждане на водата(леда), сега по-гадно - парафини.

Наистина е вярно - и при мен на 2 пъти замръзна.

В OMV ми наливат вода, в лукойл - парафини, ебати ужаса. Колегите с по-нови коли ми е мъчно за тях просто :(.

Я някой да каже, ако знае къде карат нафта различна от лукойлска ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карайте бензинови коли....

За момента няма друга алтернатива в България...защо мислите си продадох дизела? :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въх :?. Днеска тъкмо заредих близо 30л. на ЕКО-то на бул. България. Дано нямам проблеми, ще гледам бързичко да го изгоря smile048 smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лоша работа..., последния път се оправих с добавка за разграждане на водата(леда), сега по-гадно - парафини.

Наистина е вярно - и при мен на 2 пъти замръзна.

В OMV ми наливат вода, в лукойл - парафини, ебати ужаса. Колегите с по-нови коли ми е мъчно за тях просто :(.

Я някой да каже, ако знае къде карат нафта различна от лукойлска ?

В резервоара на камиона който карам,със сигурност е Хонладска smile001

Нямам и намерение да стъпя на лукойла smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карайте бензинови коли....

За момента няма друга алтернатива в България...защо мислите си продадох дизела? :evil:

В понеделник помагах на комшията с бензиново поло да запали.Колата въртеше ,но не палеше.Свалихме свещи-бяха супер.С дърпане запали,но за кратко.По едно време се загледах в бензиновото филтърче(от тези малките,допълнително слагани),бензина вътре стоеше като желе.Каза че е зареждал на "Лукоил".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лоша работа..., последния път се оправих с добавка за разграждане на водата(леда), сега по-гадно - парафини.

Наистина е вярно - и при мен на 2 пъти замръзна.

В OMV ми наливат вода, в лукойл - парафини, ебати ужаса. Колегите с по-нови коли ми е мъчно за тях просто :(.

Я някой да каже, ако знае къде карат нафта различна от лукойлска ?

В резервоара на камиона който карам,със сигурност е Хонладска smile001

Нямам и намерение да стъпя на лукойла smile159

Каква ти е нафтата?

Колега много бързаш,я кажи какво караш и къде, та като те видя по пътищата да пием по едно. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От три месеца зареждам Премиум/Алпин дизел на ОМВ, ядове не съм имал. Пък и колата го хареса повече от обикновения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лоша работа..., последния път се оправих с добавка за разграждане на водата(леда), сега по-гадно - парафини.

Наистина е вярно - и при мен на 2 пъти замръзна.

В OMV ми наливат вода, в лукойл - парафини, ебати ужаса. Колегите с по-нови коли ми е мъчно за тях просто :(.

Я някой да каже, ако знае къде карат нафта различна от лукойлска ?

В резервоара на камиона който карам,със сигурност е Хонладска smile001

Нямам и намерение да стъпя на лукойла smile159

Каква ти е нафтата?

Колега много бързаш,я кажи какво караш и къде, та като те видя по пътищата да пием по едно. smile027

я кажи твойто поло що не палеше :D
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от миналата седмица във фирмата ни задължиха да зареждаме само disel V pawer,и нямаме проблеми smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лоша работа..., последния път се оправих с добавка за разграждане на водата(леда), сега по-гадно - парафини.

Наистина е вярно - и при мен на 2 пъти замръзна.

В OMV ми наливат вода, в лукойл - парафини, ебати ужаса. Колегите с по-нови коли ми е мъчно за тях просто :(.

Я някой да каже, ако знае къде карат нафта различна от лукойлска ?

В резервоара на камиона който карам,със сигурност е Хонладска smile001

Нямам и намерение да стъпя на лукойла smile159

Каква ти е нафтата?

Колега много бързаш,я кажи какво караш и къде, та като те видя по пътищата да пием по едно. smile027

я кажи твойто поло що не палеше :D

щото бащата през ноща като беше -21,решил да го припалва през 2ч.Вследствие на което образувалият се конденз в катализатора замръзнал. На помощ се притече отново "Гюнтерсервиз"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Българските горива като цяло наистина са под всякаква критика.Донякъде са виновни и кладенците в които се съхраняват по бензиностанцийте.

Има и изключения....но те са малки. От познати пък за Румънските съм чувал още по лоши отзиви,но само съм чувал smile049 .

Карал съм със австрийска нафта и разликата е осезаема. Поведението на мотора и разхода са коренно различни. За бг горивата,мога да дам добри отзиви за петролската нафта....но знае ли човек това което е заредил предния ден,дали на следващият ще му сипят от същото :roll:...

По принцип нямам претенций.Зареждам от където ми падне и кой каквото ми даде.(дано да е все така щедър smile004 ) Сипвал съм и корабна нафта и....к'во дал господ smile092 Добавки не ползвам.

 

Процедурата за да не замръзва сипаното в големите студове е следната: :!:

40 литра дизел +4 литра бензин + 0.5 литра двутактово масло.

(маслото го слагам само когато е корабна нафта, иначе запичат инжектоирите и ](*,) ](*,) ](*,) )

Ядове при -17 .......никакви, стига акуто да е читаво.Моето е на XXX години и всяка вечер го свалям и прибирам на топло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Българските горива като цяло наистина са под всякаква критика.Донякъде са виновни и кладенците в които се съхраняват по бензиностанцийте.

Има и изключения....но те са малки. От познати пък за Румънските съм чувал още по лоши отзиви,но само съм чувал smile049 .

Карал съм със австрийска нафта и разликата е осезаема. Поведението на мотора и разхода са коренно различни. За бг горивата,мога да дам добри отзиви за петролската нафта....но знае ли човек това което е заредил предния ден,дали на следващият ще му сипят от същото :roll:...

По принцип нямам претенций.Зареждам от където ми падне и кой каквото ми даде.(дано да е все така щедър smile004 ) Сипвал съм и корабна нафта и....к'во дал господ smile092 Добавки не ползвам.

 

Процедурата за да не замръзва сипаното в големите студове е следната: :!:

40 литра дизел +4 литра бензин + 0.5 литра двутактово масло.

(маслото го слагам само когато е корабна нафта, иначе запичат инжектоирите и ](*,) ](*,) ](*,) )

Ядове при -17 .......никакви, стига акуто да е читаво.Моето е на XXX години и всяка вечер го свалям и прибирам на топло.

да ама на някой от новите ни камиони,като сложихме на 100л.дизел+2л.бензин,компютъра се чуди що за гориво е това и блокира горивната помпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

micyri,на съседа BMV 525 TDS от далечната 2003 хич не се чуди ,а моята корса 1.5D атмосферка ISUZO-мотор даже иска още smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Редовно сипван на Сканията бензинец,когато зареждам в БГ и хич не се чуди а е2009г,не шкодата не съм сипвал щото рядко я карам с БГ гориво особенно зимата,ама не мисля че ще е проблем :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Назаем от оффроуд форума.http://forum.offroad-bulgaria.com/showt ... hp?t=46576 Явно повечето добавки не работят както ги рекламират.Дългичко е но си заслужава човек да му отдели време . Все пак експериментите там са независими и реални.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От три години и на двете ми коли сипвам само премиум/алпин дизел от ОМВ.....,ядове никакви!

Затова забравете евтиния дизел!И без това колите ни са достатъчно икономични! :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да чукна на дърво досега 3-4 години все от Лукойл зареждам дизел и нямам проблеми. Дори и при -22 градуса тези дни нямаше проблеми. А лично аз не бих заредил никога в петрол и омв, ама това си е мое мнение.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.