Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Има някакъв голям проблем с ел.системата. Моля за съвет.


35mm

Recommended Posts

С Октавията нещо става.

Първо - стъклото на задна лява врата: Като го отворя от копчето на мойта лява предна врата, например 5-10 см за проветрение, после натискам копчето да го затворя - не работи. След 10 мин или повече някои път, стъклото проработва. Ако е свалено, когато не работи, и от копчето на неговата си врата не се затваря.

Това вече 5-6 пъти става. Вече знам, че като не се затваря, карам малко и сигурно от вибрациите нещо се свързва някъде по кабелчетата и проработва.

 

Другия проблем (пиша го по-скоро като илюстрация за състоянието на ел.системата на колата, иначе вече този проблем е оправен) - предно дясно стъкло. Като се дръпне копчето за затваряне само за миг, стъклкото се качва догоре само. Така работи мойто си - предно ляво. Дясното не работеше така - трябваше постоянно да държа копчето докато се затвори до горе.

Това лято след разглобяване на цялата кола поради боядисване, явно като са сглобили вратите са оправили без да искат това защото сега вече и дясното предно стъкло с едно "цъкване" на копчето се качва само до горе. Т.е., вече си работи както си трябва да си работи.

 

Но което ме кара да мисля че нещо някъде здраво е объркано по ел.системата.

Съмненията ми се усилват и от следното:

Вечер на тъмно като запаля фаровете, ми се струва че от завъртането, от положението когато копчето е вече на 'къси", фаровете някак си "мислят" и много се колебаят дали да светнат или не и след 1-2 секунди чак тогава ги виждам че светват. Преди не беше така. Все едно тока пътува бавно бавно :) докато стигне до крушките.

 

Какво да търся - маса на купето?, маса на всичко? За къде е проблема - в ЕТ ли да я карам или при някой ел. спец има по-голям шанс да се открие проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни ключа на светлините - може да се е размърдал ако е ваден /пък може и от самосебе си някак да е станало/. Вътре имаш доста пластинки, може някоя да е клеясала или да опира някъде... Относно прозорците - предните наистина се вдигат и свалят с едно цъкане на копчето, но само от твоята врата. За задния - като се затопли, може да разглобиш вратата и да огледаш ел. връзките. Това в момента ми идва на ум.

Поздрави!

П.С. Като си по-свободен - свиркай, че имам да те черпя smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile159 Благодяря! Това за затварянето с едно 'цъкване' си имаше преди проблем и от мойта врата - сега след сгобяването на всичко наново вече си работи както трябва.

Ще извадя копчето за фаровете да го прегледам. Натрупаха се нещо накуп сега дребни проблеми с Октавията та ще помоля в ЕТ да я видят и задната врата за това невинаги работещо стъкло на задна лява. А никога не отказва да се отвори, ама после като искам да го затворя - тогава само прави проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "35mm" - Това "затваряне с едно цъкване" би трябвало да е така наречената "функция комфорт" smile021 И при мен понякога бачка, по някога не. Оправия поне за сега не знам да има, като изключим замяната на доста неща с нови :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега вече работят и двете стъкла нормално - от мойта врата и двете предни стъкла се качват до горе с едно "цъкване".

За комфорт системата разбрах че я имам когато веднъж всички стъкла се отвориха като задържах ключа в положение отключено на ключалката на вратата. В другата посока, естествено, с едно завъртане и задържане - и 4-те стъкла се затвориха.

 

Тогава седнах и почетох малко упътването че е срамота да не знам какво може да прави колата.

Според книжката - на таблото на дисплея трябва да ми пише на дълъг път 02:00 на всеки 2 часа (после 04:00 ако не спра след първите 2) и да мига това като предупреждение че съм карал 2 часа без спиране и да спра да почина. Това не го изписва мойта на таблото - или е повреда или го няма в модела въпреки написаното в упътването.

 

Няколко месеца си бях и без ток в запалката -смениха нещо и сега имам.

 

 

Затова нещо цялата ел. система ме съмнява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "35mm" - Това с напомнянето за почивка е готино. Аз го нямам :( А за запалката - да не си бил натиснал "Child Lock"-а, за задните прозорци? И аз в началото не знаех, че като е натиснат, спира тока в запалката. Добре, че ме подсети, скоро ще разглабям централната конзола и ще си пусна постоянен плюс на тази запалка. Писна ми при всяко спиране на бензиностанция например, и зареждане на нещо, да спира да зарежда. Пфууу.. Искам, като запалката в багажника. Поне половин час да бачка, даже и при заключена кола :) Още едно реле за време виждам къде ще инсталирам вече ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление при О1 доста чести са оплакванията от ел.системата. Явно там е слабото място. И при мен чат-пат има разни аномалийки, които се оправят от самосебе си...

Относно напомнянето за продължително каране - виждал съм го на други автомобили, но при мен съм сигурен, че го няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за напомнянето на 2 часа, щом и при вас го няма, съм сигурен че го нямам фабрично. Явно е за друг модел или изпълнение за друга държава. :(

 

И аз не знаех дълго време за връзката между тока в запалката и заключването на задните прозорци (Child Lock), (научих го тук в този форум :smt017 ) ама нещо друго беше при мене. В ЕТ смениха цялата част от запалката в централната конзола - 13 лв.

 

Това със спирането на тока в запалката при гасене за кратко и мене ме дразни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.