Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

DVB-T vs аналогова телевизия


Recommended Posts

Здравейте,

имам намерение да си купя от тези китайските "колумбоси". Та въпрода ми е има ли някой в София с такъв да сподели как е телевизията, с каква антена го ползва и т.н., защото четош тук-там че нещо е трудна ситуацията с тая телевизия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей

 

Аз имам такава навигация със аналогова телевизия

Ето моето наблюдение

 

1.Аналоговата телевизия се гледа що годе добре стига да има пряка видимост до излъчвателя (и да не си в някоя дупка)

- пример - хубав образ на булевард България посока бояна при движение с 80 картината от време на време може да прескочи

 

2.Дигиталната телевизия няма тези недостатъци но и за сметка на това е по скъпа (да не говорим за качеството - наистина кристален образ и няма мърдане дори при 100км/ч)

 

3.Антена ми монтираха в тояга за 100лв с монтажа , но лично мнение по добре си я поръчай заедно с навито

 

Зависи каква навигация ще си вземеш , ако имаш вазможност гледай да е с вграден дигитален тунер и да пише че е такъв , а не само DVB-T "ready" - моята е такава и се оказва че за да го ползваш трябва да си купиш тунер и да го вържеш на AUX-а

 

Поздрави

Митко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледай да си я вземеш задължително DVB-T тунер, тъй като аналогова телевизия би трябвало да няма след извесно време и да остане само ЦИФРОВА ЕФИРНА(DVB-T). Но има и друго нещо трябва да си наясно че цифрова ефирна телевизия(DVB-T) има само в софия и то не навсякъде. Сигнала идвал от копитото и за да имаш що годе добър сигнал трябва да имаш някава видимост към копитото. Във вкъщи съм пробвал на телвизора(живея в младост) и става, перфектно е. За в кола незнам как ще бъде. НО ТОВА Е БЪДЕЩЕТО - ЦИФРОВАТА DVB-T. За в бъдеще би трябвало да има в цялата страна такъв сигнал , но бог знае кога ще стане. Четох че принципно от ЕС ни задължавали в рамките на някакви години това да стане но незнам кога в действителност ще се осъществи.

 

ПС: Ако си в софия и ислиш да ползващ телвизията докато си в задръстванията мисля че не би трябвало да имаш проблем , но извън софия забрави да хванеш нещо.

 

ПС2: аз лично и аз съм се спрял на тези прословути китайски навигации и задължително ще е с DVB-T тунер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - По темата мога да кажа, че има разлика между тунер и тунер. Говорим само за цифрови. Виждал съм тунер "Alpine" в "Audi A6 Allroad" как си минава тунела за жк. Люлин и няма грижи и как китайска измислица накъсва на булевард. Вярвам, че има и качествени Китайски неща - но трябва много гледане и четене, преди да се купува. Иначе - аз съм заложил на Hp Mini с "Windows 7 Ultimate", монтиран на скришно място в "Octavia"-та, свързан с "Double Din" Touch Screen (но 1024x768 пиксела, че не ми се гледат квадратчетата на 800х600 или колкото там беше резолюцията на всичките нормални "Double Din"-и), вграден в таблото :) По-нататък ще си навържа по "USB" радио, телевизия, навигация и 2 камери (предна и задна) :D Накрая остава да измисля и как ще се пали системата. Дано има опция в "BIOS"-а да се пали при подаване на ток :) Тогава ще го натаманя да се пали само 10-15 секунди след подаване не контакт (дефакто след като запаля двигателя). Оффф.. Само да ми дойде зарядното за 12V за нетбука и започвам монтажите ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.