Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос: Как се включват свещите за подгряване на антифриза?


tuningmania

Recommended Posts

Здравейте,

 

Моля, някой да сподели, кой датчик подава информация към компютъра, за да се включат 3-те свещи за подгрев на антифриза? "Octavia"-та ми е с двигател 1.9TDI, 110 конски сили, 1999 година. Кода на двигателя е "AHF". Изкарал съм си един диод в купето, който свети, когато въпросните свещи работят, но определено имам някакъв проблем там, защото ту свети, ту не. За сега не намирам никаква закономерност. И още нещо, което ми прави впечатление а не знам до колко може да е свързано с горния проблем.. от тази зима определено и подгряващите свещи не се включват или ако се, то е за много малко. Индикацията на таблото и в най-голямите студове изгасваше, даже още преди тези за имобилайзера и "ABS"-а например. Миналата година всички системи си се проверяваха и още няколко секунди след това оставаше да свети индикацията за подгрев. Който има акъл - Моля да даде :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "bega4kata" - Точно ТИ знаеш, че аз го лъжа компютъра, относто температурния датчик. Не се връзва. Ако е той, би трябвало винаги да се включват тези свещи, даже и като е топла колата, а те засега се включват абсолютно избирателно..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами компютъра решава според този датчик и каквото му е зададено като стойности в настройките

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile188

За да не пускам нова тема ще пиша тук. Кога се гледа нивото на антифриза? На студен или на топъл двигател. Защото на студен гледам, че е паднало под min, но не светят никакви индикации по таблото. Като загрее колата се вдига в зоната. Преди време като омешах антифризите ми светна индикация когато беше паднало повече нивото. Сега нищо не свете и си загрява нормално до 90 градуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "NightSpirit" - Според мен, на студено! Да не тръгнеш да отваряш капачката на топло, ей [-X Малко над средата, в студен вид, трябва да е добре..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На кой кабел от трите си вързал светодиода? Мисля ,че свещите не са на една верига и не подава ток точно на определена свещ,ама не помня май бяха две релета за три свещи, демек две вериги.Явно за това се объркваш. Сложи още един светодиод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "bega4kata" - Точно ТИ знаеш, че аз го лъжа компютъра, относто температурния датчик. Не се връзва. Ако е той, би трябвало винаги да се включват тези свещи, даже и като е топла колата, а те засега се включват абсолютно избирателно..

ти ме обърка с този пост-аз автоматично помислих за подгревните ,последно за подгревните на антифриза ли говориш
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "gedore" - Ще проверя и на другите две свещи..

 

До "bega4kata" - Говоря за 3-те свещи, подгряващи антифриза..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да,двете свещи са на 1 реле,а третата е на друго

компа следи обороти,температура и напрежение на акумулатора-и з зависимост от тези величини решава коя и калко да включва

зависи от къде си взел синал както каза колегата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile117 Може ли някой да напише номера по който да си потърся тези свещи, че трябва да сменя една. Октавия 1,9 TDI,1998,мотор ANF.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.