Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

трудно палене на Фабия 1.2 HTP 2004 г


miromark

Recommended Posts

Здравейте,

от скоро имам следния проблем:

При опит за палене на студен двигател първия път след завъртане на стартера колата припалва за момент и изгасва.

След втория или третия опит успявах да я запаля,но това беше до днес.Сутринта след многократно въртене успях единственно до разредя акумулатора.След подаване на ток от друг автомобил успях някакси да я запаля.

След запалване двигателя си работи съвсем нормално ,но не знам утре дали ще запали.

Автомобила е на 94 000 км и до сега са сменани само масло и филтри.Горивен филтър и свещи не са сменяни.

Ще съм благодарен з мненията и съветите Ви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, браво на тебе. И 500000 км ще изкараш с този филтър и свещи. Не казвам, че е от тях, но отдавна трябваше да си ги сменил. Свещите ги дават за 60000 км или 4 години, а филтъра максимум 30000 с нашите горива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

от скоро имам следния проблем:

При опит за палене на студен двигател първия път след завъртане на стартера колата припалва за момент и изгасва.

След втория или третия опит успявах да я запаля,но това беше до днес.Сутринта след многократно въртене успях единственно до разредя акумулатора.След подаване на ток от друг автомобил успях някакси да я запаля.

След запалване двигателя си работи съвсем нормално ,но не знам утре дали ще запали.

Автомобила е на 94 000 км и до сега са сменани само масло и филтри.Горивен филтър и свещи не са сменяни.

Ще съм благодарен з мненията и съветите Ви.

Сменяй свещите и пиши как е,почти сигурно е от тях :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От студа бат. е дала фира и на ниско напрежение бубините отказват. Като ти дадоха ток от запалено двг ли беше и изчакали да възбуди твоята батерия или направо въртя? После как пали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

слагай нови свещи NGK и нов филтър и ще видш как ще почне да пали

 

Интересното е,че при мен синковеца изпържи едната бубина и нямаше проблем на 2 цилиндъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен проблемът е горе-долу същият (1.4 mpi)

при първи старт и като е студена, колата пали и гасне веднага, след това отново пали на секундата и проблем няма.. държи си обороти и си е пушка

прави го вече 4-ти път :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен проблемът е горе-долу същият (1.4 mpi)

при първи старт и като е студена, колата пали и гасне веднага, след това отново пали на секундата и проблем няма.. държи си обороти и си е пушка

прави го вече 4-ти път :-k

възможно е и клапанчето за да не се връща горивото по магистралата в резервоара да не държи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите.

Аз съм от Мездра, и майсторите не са много на ясно как се сменят свещи на този модел.Като махнат кората и като не видят свещите се отказват.Ако някой може да опише последователността на работа предполагам ,че и сам мога да се справя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от Мездра, и майсторите не са много на ясно как се сменят свещи на този модел.Като махнат кората и като не видят свещите се отказват.

 

Не е истина това.... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кода е AZQ

http://www.ngk.de/index.php?id=659&pd=6 ... DA&m=Fabia

в ауто дата номера е същия NGK-ZFR5P-G

п.п вземи си NGK много са добри а BOSCH е пълно с ментаци

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.