Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нов двигател 1.2 TSI за Октавия


chavdarlk

Recommended Posts

Шкода Октавия ще се сдобие с нов двигател - съществуващата линия от бензинови мотори ще бъде разширена с 4 цилиндровия 1.2 TSI/77 kW двигател с турбо и директно впръскване на горивото.

 

Шкода Октавия ще се сдобие с нов двигател - съществуващата линия от бензинови мотори ще бъде разширена с 4 цилиндровия 1.2 TSI/77 kW двигател с турбо и директно впръскване на горивото.

Благодарение на своята работа и на максимален въртящия момент от 175 Нм при 1,550 - 4,100 оборота в минута, този изключително впечатляващ нов двигател е идеално решение, както за шофиране в града, така и за магистралата. По желание двигателят може да бъде комбиниран с ръчна шестстепенна скоростна кутия или автоматична седем степенна скоростна кутия DSG.

Този модерен двигател, който продължава тенденцията за по-нисък обем и отлична мощност на мотора, прави възможно комбинирането на икономично шофиране и грижа за околната среда, с впечатляваща управляемост. С комбиниран разход от 5.7 l/100 km, Октавия 1,2 TSI, е съобразена с изискванията на EU 5 и вече е най-икономичният модел от линията на Октавия. Нещо повече, нейните ниски нива на вредни емисии (134 g CO2/km) спомагат значително за намаляване на средните нива на вредни емисии в профила на Шкода. Автомобилът ще бъде на пазара от февруари 2010.

„ Ние сме наистина горди с най-малкия ни по обем двигател, защото той осигурява идеална комбинация от произведение на съвремениите технологии, икономично управление и природосъобразно шофиране. Този усъвършенствам двигател предлага отлична управляемост при всички условия ” каза Екхард Шолц, член на борда на директорите на Шкода Ауто, отговорен за технологичното развитие.

Новият двигател продължава над 110 годишната традиция в Шкода на отлични постижения в производството на двигатели. Заводът в Млада Болеслав започна производството на тези двигатели през 2009. В производството на двигатели в завода работят над 600 души, които произвеждат повече от 2,800 общо всеки ден.

Освен 1,2 TSI, заводът произвежда две версии на 1.2 HTP и извършват финалния монтаж на 1.4 MPI и на дизеловите двигатели 1.4 TDI PD, 2.0 TDI PD, 2.0 TDI CR.

 

http://new.skoda-auto.com/BGR/newslist/ ... ngine.aspx

 

Очертава се това да е още един много добър двигател, по динамика би трябвало е равностоен на 1.9TDI.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох го това,ама мен по ме вълнува да земат да го турят на FABIA-та,също така и 1.6 TDI-CR!!!Някак си ми звучи смешно 1.2 на Оctavia,нещо като 1.4 на Superb(някой да не се обиди)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някак си ми звучи смешно 1.2 на Оctavia,нещо като 1.4 на Superb(някой да не се обиди)!

 

Да прав си и на мен доста тъпо ми звучи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се притеснявайте, след време няма да гледате кубатура а Нютон-метри.... :mrgreen:

порадвайте се още някоя годинка... smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох го това,ама мен по ме вълнува да земат да го турят на FABIA-та,също така и 1.6 TDI-CR!!!Някак си ми звучи смешно 1.2 на Оctavia,нещо като 1.4 на Superb(някой да не се обиди)!

еее,всеки не може да си позволи 1.8 турбо-като цена и разход на гориво най вече smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз единия съм го изключил-махнал съм буталото да не прави компресия да спъва и падна доста разхода

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И турбото махни,че да стане SDI! smile091

smile191

P>S>Aз лично гласувам с 2 ръце за VW Polo 1.2TSI с 7ст.DSG!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.