Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgautozone.bgШкода събор

Фаворит'94 год.-Тече антифриз от парното

plovdiv123

Recommended Posts

Моля за мнение и компетентен съвет?! Благодаря предварително на всички отзовали се! Тече ми антифриз от черната кутия-(незнам точно как се нарича),в която се помещава радиаторчето и вентилатора,намира се точно пред предното стъкло.Много неприятно тече отдолу под нещо подобно на кранче,в което влизат две гумени тръби. Иначе парното загрява много бързо,направо съм изумен,вътре става много комфортно,обаче трябва да следя антифирза в изравнителния съд и постоянно да доливам,а това хич не е приятно-особено през зимния сезон! Кажете как би могло да се отстрани това и удачни,ли са тези течности за запушване на течове,които се продават или не е препоръчително,то аз съм чувал,че стари шофьори са слагали червен пипер и са запушвали теча,ама това ми се струва малко,като "градски легенди" :lol: Другият ми въпрос е колко ампера акумулатор да сложа на автомобила-1289 куб.см Благодаря ви за компетентните отговори! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако теча е малък т.е да капе леко може да сложиш от прахчетата за течове или червен пепер,но доколкото разбирам в твоя случай е по сериозно и ще трябва да смениш радиаторчето,не си губи времето да пробваш най-различни прахчета и т.н.т.Освен че само ще си похарчиш парите водат и до запоушване на радиатора,което ще ти докара още главоболия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност не слагай разни добавки, ами вземи го оправи. Сега като се постопли - свали поне акумулатора и огледай откъде точно тече..

Това да си запушиш основния радиатор заради едно тъпо парно не е вариант!. Може да избива от крана, едни гумички има около тоя кран - може да трябва да се сменят - колегите ще кажат по-подробно. Целия кран нов беше около 15лв или от сорта, но ако решиш да сменяш пробвай , тъй като са поне 2 варианта на кранове..

Единствено - съболезнования за трудното за работа място, за човек който не е пипал там е доста неудобно(иначе се сваля радиаторчето за 20-на минути :) ). Като се свали акумулатора се отваря малко място !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля за мнение и компетентен съвет?! Благодаря предварително на всички отзовали се! Тече ми антифриз от черната кутия-(незнам точно как се нарича),в която се помещава радиаторчето и вентилатора,намира се точно пред предното стъкло.Много неприятно тече отдолу под нещо подобно на кранче,в което влизат две гумени тръби. Иначе парното загрява много бързо,направо съм изумен,вътре става много комфортно,обаче трябва да следя антифирза в изравнителния съд и постоянно да доливам,а това хич не е приятно-особено през зимния сезон! Кажете как би могло да се отстрани това и удачни,ли са тези течности за запушване на течове,които се продават или не е препоръчително,то аз съм чувал,че стари шофьори са слагали червен пипер и са запушвали теча,ама това ми се струва малко,като "градски легенди" :lol: Другият ми въпрос е колко ампера акумулатор да сложа на автомобила-1289 куб.см Благодаря ви за компетентните отговори! smile027

Колегата The BestFоrman e пуснал подобна тема виж там

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз имам абсолютно същия проблем . Свалял съм няколко пъти крана за смяна на уплътнения и пак продължава да ми сълзи .Установих, че рапидките на които е хванат крана (явно от предишни сваляния) въобще не притягат . Незнам пластмасовия модул на който е вързан крана дали бих могъл да си намеря втора ръка и да спре проблема . Мнението ми по темата е все пак за моят проблем при тебе нещата могат да се окажат други . Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако теча е от отворите на самите рапидки и няма пукнатини по отворите има много еУегантно решение - вземат се патентни болтове от пластмасовата кора на задния капак , изпилява се шестограма им и се навиват с Поксипол в отворите , а резбите за гайките остават да стърчаш , надявате си кранчето , стягате с гайки и повече няма да се обади тоз теч.

По повод теч от О -пръстените при подбиране на нови желателно е да са една идея по - дебели от оригиналните ( особено за тез , които са на радиаторчето ) с изключение на големия , който уплътнява към радиаторчето ... събирате с малко грес и забравяте за течове ( това с греста се отнася и за нови кранчета )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The Best Forman не мога да разбера само за тези Патентни болтове къде са . Ще съм благодарен ако дообясниш по-подробно. :oops: :oops: :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Патентен болт се нарича всеки такъв , който от едната страна има резба като рапидка , а от другата за гайка ... на задния капак има поне 10 ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за разяснението . :smt017 Имам три броя счупени стопове от Фаворита, които са точно с такива болтове. Нали ще станат ... smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тече до сами кранчето-под него,ще пробвам да пратя снимки.Може ли човек,който притежава нормални(не е специалист) технически умения да се пробва сам да си го смени?! Тук в Пловдив тези кранчета са по 20 лв във фирмени магазини,но в един специализиран сервиз са по 10+15 лв труд. Обяснете каква е функцията на това кранче-накъде отваря и накъде затваря,движи се в две посоки:навътре,по посока към предното стъкло и навън посока към двигателя,ако успях да го опиша образно.Според вас от кранчето ли идва проблема или от радиаторчето.По-точно,може ли да от радиаторчето след като толкова бързо стопля? На мен ми се ще да е само от кранчето,ама нейсе...smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.