Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Отопляеми чистачки?


tuningmania

Recommended Posts

Майко мила:) POW, как ти се събра в устата? smile126 smile126 smile126 smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги нека поуспокоим страстите малко. Знаете, че е в ничий интерес острият тон и нападките един спрямо друг.

Към yuliy - повярвай ми, от една страна не всеки е в забутан ъгъл на Българските Балкани. Голяма част от хората тук са извън него в повечето време. От друга страна пишейки и ти и аз на Български, май всички сме от тоя същия забутан ъгъл. Няма да изпадам в подробности за начините на провеждането на маркетингова или промотивна кампания, но ако смяташ, че с един или два поста в даден форум ще спечелиш клиенти...за да съм по-мек ще кажа, че определено бъркаш. Ето например аз имам доста въпроси. Ще си позволя да ползвам цитати от Вашия сайт:

1. "Щом температурата падне под +5 градуса, сензор автоматично включва подгряването и перата се затоплят бързо и силно." А до каква температура се загрява?

2. "топлината веднага отлепва чистачките и се разнася по стъклото, като започва да топи слоя скреж." Добре, отлепва ги, но е твърде малка площта на перата та да се случи това с топенето на слоя скреж. Възможно е в радиус от 1 - 2 см да се случи това, но (проста физика) топлият въздух (от силно загрят источник) се издига нагоре, а не по диагонал, както е стъклото на съвременните леки автомобили. По тази логика масовото отопляемо задно стъкло на почти всички автомобили нямаше да е с вградени реотани по цялата площ, ами с един мощен бързо и силно загряващ допълнителен елемент, монтиран отвън. Най-малкото щеше да е по-евтино.

3. "По късно, по време на движение, топлите пера не увличат със себе си парчета лед, които да пречат на доброто чистене и оттам – на добрата видимост. А освен това топлината поддържа каучуковите смеси меки и еластични, което им осигурява добра работа и по-дълъг живот." Тук съм абсолютно съгласен.

4. "Освен добрата видимост,спокойствието и удобството, отопляемите чистачки ни носят и други ползи: лишаваме се от досадното чегъртане с пластмасова стъргалка по стъклото всяка сутрин. Не се налага за всеки сезон да купуваме нови чистачки – знаем, че когато ги пускаме върху скреж, перата се износват почти веднага. И не на последно място ще спестим купуването, мъкненето и пълненето на десетки литри течност за чистачки." До тук нито една от ползите не е вярна.

Първа полза - виж въпроси 1 и 2.

Втора полза - никой не си пуска чистачките върху скреж точно по тази причина. Ако приемем, че едно или две движения на чистачките ще изчистят скрежта от предното стъкло (да вметна само, че скреж по стъклата се образува при минимум -3°С)...притеснява ме определено температурата и скоростта на загряване на перата, т.е. въпрос 1.

Трета полза - десетките литри течност за чистачки не е съвсем пряко свързана с почистването на скреж или лед от предното стъкло. Даже връзката е минимална. Вие като дистрибутори на WD-40, Redex, Turtle и т.н. би следвало да знаете каква е ролята на течността за чистачки. И в тази връзка да попитам - защо има лятна такава. Дай да караме само с вода.

5. Oтопляемите чистачки са десет размера и се предлагат на единични бройки. Така всеки може съвсем точно да избере подходящите дължини и на двете пера за неговата марка и модел кола. Имат различни приставки за монтаж. Оказа се, че няма приставка за Шкода. От опита ми с чистачки мога да кажа следното: Шкода и всички производни на VAG (не съм запознат с Бентли и Ламборджини), Опел, Мерцедес, Пежо, Рено и т.н. имат едно и също захващане. Т.е. и за тези марки няма приставки (тук приемам, че някой ваш колега се е объркал и че ги имате, но той не знае).

 

В заключение:

Вие казвате - Само след 3 мин. от включването! Лед няма! - А дали е така? Кой ще ми каже? (Васил Найденов)

 

Пфу, не се бях сетил за момента с кражбата. Ся ша тръгнат едни апаши да гледат къде по колите стърчат жици от чистачките.

А по темата с представянето на продукта - работейки на Петрол, които дистрибутират REDEX, Holts, Turtle и WD-40 (внасяни от Бомар България ЕООД) мога да споделя следното. Не съм запознат да има реклама на тези продукти в България.

Всичко, което аз знам за WD-40 е от колеги и познати. Ползвал съм продукта и съм доволен от качествата му. Реклама не съм виждал.

HOLTS съм ползвал и съм със смесени чувства. Да, запуши теча от една снадка за към изпарителя на Кадета ми, ама запуши и термостата, въпреки че го ползвах точно по инструкциите на стикера на гърба на тубичката (които са написани с невероятно едър шрифт, а това важи за всичките продукти, внасяни от Бомар, които се продават на Петрол). Също познат ми го препоръча и не знам за реклама в България.

За Turtle Wax само съм чувал, че е много качествен продукт и съм чел в Ауто Билд един сравнителен тест между различни вакси, но реклама не съм виждал.

За REDEX знам това, което пише на опаковката. Предлагам го на клиенти, особено сега, след като (КЛИК ТУКА), но също поради липса на реклама хората са запознати с добавките Хелиос, Castrol, Liqui Moly, търсят си ги, а REDEX-a стои. Сигурно също е прекрасен продукт, но...

За N-ти пореден път се убеждавам, че за да продава нещо добре трябва да се представи по правилния начин, на правилния клиент. Безплатните реклами по форумите и от уста на уста вършат работа, но това е далеч от маркетинга и от истинските продажби. Всеки знае краткото нарицателно наименование на копирните машини - Ксерокси, на интернет търсачката - Гугъла, на портативното радио с батерии - ВЕФа, или както също е станало нарицателно - "пръсни малко с ВеДе-то". За да се стигне до момента "Цъкам Хийт Флекса и лед няма" май има бая вода още да изтече.

Ай поздрави, че пак се отнесах и мноо спам стана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А те и помагат за размразяването на предното стъкло, като досега няма нито едно спукано такова, както предполага ,,експерта”.

 

А ето и неофициалната част на отговора: Имаме удоволствието и щастието да работим само с най-качествените и популярни продукти в Света. Ако има няколко души на тази планета, които не познават или не вярват на тези марки /респективно и на техните регионални представители/, то те със сигурност обитават някой сбутан ъгъл на Българските Балкани и са типични представители на породата български всезнайковци, които имат свое ,,гениално" мнение за всичко, по-умни са от всички и знаят решенията на всеки проблем. Точно затова тe винаги ще си останат сврени в дупката на края на Европа, откъдето анонимно ще продължават да заразяват с още по-типична българска необоснована злоба към всичко, което излиза извън техните ограничени познания и разбирания.

 

 

Като Модератор на раздела давам нещо като официален отговор на неофициалния такъв на фирмата вносител на отопляемите чистачки:

 

Тона ви е обиден и нагъл, затова цялото мнение ще бъде изтрито в рамките на деня, освен ако не напишете официално извинение към членовете на Шкода клуб България. Това е форум - колега пита за мнение и впечатления и получва такива. "Бомар България ЕООД" не е в правото си да дава определения за мненията и за изказалите ги тук. Ако на някой нещо му харесва или не му харесва - споделя тук - така се трупа информация и опит. При наличието на фирми и фирмички в България, подвизаващи се в интернет и в реалния живот, които лъжат и мамят, без оглед на това кого и как завличат и ощетяват със своите действия и некомпетентност, колегите са напълно в правото си да се съмняват в един нов продукт, за когото липсва подробна информация.

 

 

Фирмата вносител сама казва, че е регистрирана едва миналата година, на сайта и няма обявено седалище в страната и пише: За поръчки и повече информация - БОМАР ООД :!: :?: и е даден мобилен телефон и имейл адрес за връзка. БОМАР ООД или Бомар България ЕООД - кой е насреща? Твърди се едно, пише се друго, но сме длъжни да ви вярваме безрезервно. А ако не вярваме - почвате с определенията. Освен това - след като фирмата, не разбрах само коя точно от двете, че имената се преплитат - няма рекламно разяснителна кампания за своята дейност и по-спецално за обсъждания тук нейн продукт, тогава за какво доверие говорим? Само с един сайт в Интернет и написаното там няма как да спечелите много доверчиви клиенти.

 

 

Защо от фирмата вносител не се свързаха с администрацията на форума, защо не пуснаха реклама и допълнителна информация за продуката си, за да знаем, че всичко е ОК. А едно идване на фирмен представител на Шкода среща и демонстрация на предимствата на чистачките ще разсее всички съмнения и със сигурност ще реализира продажби и ще служи като допълнителна реклама, но...няма накрайници за Шкода, както разбираме от мнението на колега - ясно, дай да вземем от Канада, пък каквото стане и където стане, а където не стане - много важно.

 

 

И не на последно място - продукт от Северна Америка идва в Европа, но аз на сайта, рекламиращ отопляемите чистачки, не видях никъде сертификати за съвместимост спрямо възприетите и законово установени в България стандарти и правила.

 

pow.

 

 

Уважаеми членове на форума,

Наистина не съм искал да обидя членовете на форума, но със сигурност всичко, което съм казал се отнася в пълна сила за човека, който клевети фирмата и, респективно нашите настоящи и бъдещи клиенти, с невярна и неточна информация. Не разбирам защо някой може без основание да клевети фирма и да я окачествява без реакция от страна на Модератора, но той да се включва, когато фирмата отговаря и се защитава от безпочвени лъжи. На всеки един информационен или рекламен наш продукт пише точното ни име – БОМАР БЪЛГАРИЯ ЕООД. Навсякъде има нашите контакти. Нашите продукти са на всеки сериозен търговски обект от 15 години насам, имаме чудесна репутация и се ползваме с уважението, както на доставчиците си от цял свят, така и на клиентите ни. Готови сме да обсъдим с всеки, но не анонимно, всеки въпрос или мнение.

Уважаваме всички честни и искрени членове на форума, самите ние използваме приоритетно автомобили Шкода. Радвам се, че и повечето мнения за ,,спорните” чистачки са, че това е нов и интересен продукт.

 

С уважение от екипа на БОМАР БЪЛГАРИЯ ЕООД

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проявявате изключително неуважение, като се подписвате като Бомар България ЕООД, а на сайта http://chistachki.bomarbg.eu сте се написали Бомар ООД и се опитвате да ни убедите че сте едните, а не другите и да се изкарате честни и почтени. Проявявате и изключитела наглост, като наричате човек, изказал съмнение в отворен форум и познат на целия форум със знанията си, уменията си, постоянната готовност за съдействие от всякакъв тип, лъжец и клеветник. Вас познава ли ви някой тук? Кой скочи да ви защити? Кого да защити - Бомар Ауто, Бомар ООД или Бомар България ЕООД? Проявявате и още по-голяма наглост, изразявайки готовност да обсъждате нещо с някой, но не анонимно. Тук аномнимници няма, вижте тази тема:Списък с телефони и ми покажете вие къде сте в нея.

 

Нарушавате правилата тук, коментирайки действията на Модератор. Освен това, не видях отговорите ви на въпросите, поставени от мен и колегата C2H5OH.

 

И още едно питане - защо след като Heat FLEXX имат огромна разяснителна медийна кампания - интернет, CNN, CTV - отвъд океана, тук няма нищо освен гореспоменатия ви сайт. Защо, след като в САЩ и Канада има списък с всички модели автомобили, ванове, пикапи и камиони, които могат да ползват отопляемите чистачки, тука няма подобно нещо? И накрая - задраскали сте стъргалката за лед на сайта си, но не предлагате размразителя за странични стъкла, произвеждан от същата фирма, която прави и чистачките. Като изхвърлим стъргалката, как да процедираме със страничните замръзнали стъкла - откачаме чистачката и мажем наред или просто духаме мощно? За чистачката за задно стъкло няма да питам, че ще ме намразите, каквито сте докачливи.

 

Като имате служебни Шкоди - супер - следете темата Срещи и заповядайте някога на НИМ, Бояна със Шкода и комплект чистачки на нея, да видим как действа вашия продукт. Така ще се срещнем, ще се опознаем ние с вас и вие с нас и от вас ще зависи да си създадем добро мнение за продукта и компанията ви, че тука се изложихте яко с първите си два поста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

" Щом температурата падне под +5 градуса, сензор автоматично включва подгряването и перата се затоплят бързо и силно." А при минус 15, колкото беше тази сутрин например, стъклото на мястото на "силното затопляне" се спуква, вие си купувате ново, сменяте си чистачките с "обикновени", купувате си стъргалка за лед за 2лв от първата бензиностанция и спирате да се занимавате с глупости и с интересния факт, че "първата европейска страна, в която те се появяват, е България."...На мен лично ми писна да ме взимат за баламурник! :smt0344

PS: Фирмата - "БОМАР ООД" предлага от оборудване за басейни, през спедиторски услуги, до чистачки....Аз лично не бих се доверил на такива!

 

 

От една страна искам да се поставя като клиент , от друга като търговец.Като човек -прав си че ни е писнало да ни взимат за баламурници , аз самия съм купувал доста боклуци.Също като теб реагирах при виждането им.Обаче...

Твоето е по-скоро твърдение , а не мнение.Не виждам как човек може да твърди нещо без да го е виждал.Ако някой в многото форуми твърди че сладоледа който внасям например е кофти , без да го е опитвал и даже пипал-аз също бих изригнал подобно на фирмата която тука май има право.Винаги съм се опитвал да твърдя нещо което знам , а не че така мисля или даже съм го чул.

Доста дълъг разговор проведох с човека който ме зариби за тия "лигавщини".

Има ги от около 2 месеца , като реално ги ползва около 1,5 месеца с оглед на температурите , като ми се смя за детайлните въпроси но-отговорите са...

 

1.Скреж(а не лед) сутрин-няма проблем- с няколко минавания на чистачките стъклото се почиства , като няма проблем и с "надирането" , може би заради това че каучука омеква и се плъзга по-добре по леда , а не се е "удървил" което го унищожава по-бързо.

2.Лед дебел около 2 мм и нагоре-няма ефект и след 20-тото минаване на чистачките по прозореца , като единственната полза е безпрепятственното отлепяне на чистачката от леда на стъклото.

3.Икономия на течност за чистачки-идея си няма , но като се замисли , каза че преди не си стържел стъклото със стъргалка сутрин (пак говорим за скреж) , а имал навика да си пуска пръскалките и не разреждал течността а карал с концентрат и , сега вече не го правел...тук аз го накарах да се замисля.))))))

4.Относно температурата , отговора бе-БЪ ЛИ ГО..)))))))))))))) Държи се с ръка и пари , но не е кой-знае колко висока

5.При движение на дълъг път-супер

 

Плюсовете са повече от минусите освен един-евентуална кражба...нещо за коета не бях се замислил

 

Дано да съм бил полезен един път и аз , и заравяйте томахавките .И двете страни имат известно право

 

 

П.П..За да не пускам пак мнение.Още си чакам отговора от фирмата вносител ще има ли накраиници за VAG , че не ми стана ясно в момента ли няма или принципно не са вкарвали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За колегите Skoda_Estelle и tszm: Ето инфо от официалния сайт за съвместимостта на чистачите - стават за някои VAG модели, но в САЩ и Канада Шкода няма, затова любимата марка липсва в списъка: http://www.heatflexx.com/WIPER%20SIZE%2 ... 20REV2.pdf

 

@rsk - коментара ти по темата не беше полезен на никой, а грубите ти думи - непредизвикана от никой недопустима обида. Постът ти е изтрит.

 

Смятам, че каквото имаше да се каже за отопляемите чистачки - каза се. Всеки колега сам може да прецени дали ще му вършат работа или не, дали да си ги купи, или да се мъчи със стъргалка за лед и други техники. Със сигурност много повече информация за продукта може да се получи от сайта на производителя, отколкото от сайта на вносителя за България. Дадох възможност на Бомар да се извинят - не го направиха, продължиха с тежкия език. Явно има фирми, които не обичат съмнения и критика и с лека ръка използват груби изрази и то спрямо модератори на този форум, когато се поставя под въпрос ефективността на техен нов продукт. В същото време фирмата вносител не дава достатъчно информация за обсъждания продукт, но изисква безрезервна вяра в него, иначе...... :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.